Evde yürüme bandi

Konusu 'Soru-Cevap Bölümü' forumundadır ve Selenais tarafından 18 Aralık 2008 başlatılmıştır.

18 Aralık 2008
    Konu Sahibi : Selenais
  1. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Merhaba ben yaklasik 1yildir düzenli spor yapamiyorum:çok üzgünüm:. üstelik evde yürüme bandim oldugu halde, simdi göbek alip basini gitmeye baslayinca aklima dank etti baslamam lazim spora benim:CüvCüv:.

Bana önerilerde bulunabilirmisiniz? ilk baslarda kosmakmi iyidir yoksa sadece yürüyüsmü?

Kac dakika yapmali? Ve haftada kac defa en idealidir?

yürüme bandimi yokus yukari cikar gibi bir halede getirebiliyorum.. bu iyimidir? yoksa gereksiz biseymidir?

Simdiden tesekkürler =)

2. 18 Aralık 2008
  3. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    1 yıldır spor yapamadığını söylemişsin bence direkt olarak koşu ile başlarsan bacakların tutulabilir 3-4 gün ağrı çekersin sonra düzelir ama sen yinede ilk başta yürüyüş ile başlasan bence çok daha iyi olur alıştıra alıştıra seviyeyi yükseltirsen bıkkınlıkta gelmemiş olur. Koşu bandına eğim verebildiğini söylemişsin eğimlede zorluk derecesini çoğaltabilirsin zaten.

Hmm bu arada bende koşu bandı alacağım ama senin kullandığın hangi marka memnunmusun kullandığın ürünü önerebilirmisin memnunsan.

4. 18 Aralık 2008
  5. Castefella

Castefella Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    Evde koşu bandı olupta kullanmayanlardan biri de benim İlk zamanlar heves ettim sonra bıraktım Yalnız her kullanımda önde düşük hızda ısınmanı, sonra yavaş yavaş hızlanmanı ve arada da koşup tekrar yavaşlamanı tavsiye ederim.

6. 18 Aralık 2008
  7. Selenais

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Cok memnunum, hic aklima gelmemisti almak, görümcemin hediyesi oldu bana yeni eve tasininca =)

Markasi farkli bisye sanirim, aklimda olmadigina göre, eve gidince yazicam, cok tesekkürler bu arada :1rolleyes:

8. 18 Aralık 2008
  9. Selenais

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    [QUOTE="NightRose";4582062]Evde koşu bandı olupta kullanmayanlardan biri de benim İlk zamanlar heves ettim sonra bıraktım Yalnız her kullanımda önde düşük hızda ısınmanı, sonra yavaş yavaş hızlanmanı ve arada da koşup tekrar yavaşlamanı tavsiye ederim.[/QUOTE]

Cok tesekkurler canim, bi spor hocasi ayni yöntemi bisiklet icinde önermisti simdi hatirladim..a.s.

10. 18 Aralık 2008
  11. Selenais

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Peki kosu ve yürüyüs bacaklar ve popo haricinde nereleri hangi kaslari calistiriyor? Ben en cok göbek bölgesinden sikayetciyim, kilolu degilim ama alsamda hemen üst kisimdan aliyorum:çok üzgünüm:

12. 18 Aralık 2008
  13. Castefella

Castefella Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    Karın kasları, göbek kısmı için işe yarıyor En çokta kalp ritmi için faydalı..

14. 18 Aralık 2008
  15. Selenais

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    [QUOTE="NightRose";4582446]Karın kasları, göbek kısmı için işe yarıyor En çokta kalp ritmi için faydalı..[/QUOTE]

Cok tesekkürler ilgin icinŞeniz

16. 18 Aralık 2008
  17. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    "NightRose" arkadaşımız güzel bir yöntem önermiş onu dinlemekte fayda var.

Sorduğum soruya cevap verip ilgilendiğin içinde ayrıca teşekkür ederim Selenais. Merakla bekliyorum.

18. 18 Aralık 2008
  19. antrenxoxr

antrenxoxr Profesyonel Sporcu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Merhabalar..
    Öncelikle uzun süre spordan uzak kaldıysanız önce yürüşle başlayın sonra ritmi arttırıp koşun daha sonra eğim verin..
    Yalnız koşu bandı öncelikli olarak alt ekstremiteyi (bacak kasları) çalıştırır.
    Göbeğinizi eritmesi imkansız değildir ama zordur,sadece yürüyüş ve koşu sırasında kasılıp gevşemesini sağlar..
    Bu göbeğinizi eritmek için yeterli değildir.
    Yer egzersizleri yaparsanız düzenli bir egzersiz programıyla daha kısa sürede daha etkili bir görünüşe sahip olmanız mümkün..a.s.