Evdeki ekonomi bakanı kim, evi nasıl çeviriyorsunuz, borçlardan nasıl kurtuldunuz?

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve chess tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : chess
  1. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.466
    Ödül Puanları:
    463
    Kızlar bu konuda tavsiyelerinizi bekliyorum, evin ekonomi bakanıysanız, evinizi nasıl çekip çeviriyorsunuz, borcunuz vardıysa nasıl kurtuldunuz?
    Evde ki ekonomiyi yönetmek hakkındaki tavsiyeleriniz çok işime yarayacak, çünkü beceremediğimi düşünüyorum
    :gitme:

2. 26 Ağustos 2009
  3. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.408
    Ödül Puanları:
    238
    eskisi gibi her ay kıyafet almıyorum olanla yetiniyorum en azından borç bitene kadar

çok kullanılan malzemeleri bozulmayan olanları 5 -10 kilo şeklinde alıyoruz daha ucuz oluyor

cep tel konuşmalarımı kıstım, haftada bir et hergün değil zaten sağlıklıda değil

mavi_patikli bunu beğendi.
  4. 26 Ağustos 2009
  5. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.466
    Ödül Puanları:
    463
    bende sadece sezon sonları alıyorum ama genede şu borçlardan kurtulamıyoruz :KK43:

6. 26 Ağustos 2009
  7. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.466
    Ödül Puanları:
    463
    kızlar niye yazmıyosunuz, taktikleri kendinize mi saklıyosunuz yoksa:gitme:

8. 27 Ağustos 2009
  9. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Esımın elınden butun kartları aldım bankamatıklerı kredı kartları maas kartı..
    Her aybasında tum odemelerı yapıyorum odemesı daha gelmeyenlere talımat verıyorum.
    Bakıye cok az kalıyor.
    O da gorunce sasırıyordu bu ne ya dıye ben de harcamalarının dıyetı dıyordum
    Ama sımdı cogu borcumuz bıttı
    Ayagımızı yorgana gore uzattık :)
    Sımdı sıfırlanıcak nerdeyse borclarımız

10. 27 Ağustos 2009
  11. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Kıyafetse her zaman gıyebılecegım markalı seler alıyorum bes tane alacagıma bır tane alıyorum.Esım de aynı sekılde.

12. 28 Ağustos 2009
  13. BezBebek

BezBebek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    faturaları minimuma indirmeye çalışıyorum.
    Maaşımız yatar yatmaz kira, fatura, kredi kartı vb. şeyleri ödüyorum geriye kalanda
    mutfak paramız ve harçlığımız oluyor.
    bence ödenecekleri önemine göre sıralamak, maaş yatar yatmaz önce onları ödemek rahatlatıcı birşey evet belki aman aman para kalmıyor ama borçlu olduğun yerlere ödemelerini yapıyorsun.

14. 28 Ağustos 2009
  15. royem

royem kavgamin-cicegi Üye

Beğenildi:
    1.303
    Ödül Puanları:
    238
    allaha cok ukur borcum yok ama...kotu gunler icinde azda olsa arttirmaya calisiyorum....zaten kira,faturalar oncelikli,daha sonra mutfak masrafi geliyor....once evde ne var ne yok bakiyorum,sadece bana lazim olabilecek ve gercekten ihtiyacim olan seyleri aliyorum....temizlik urunlerinde ise asiriya kacmiyorum bazen bir yumusatici ve tursil bile en guzel temizlik urunu olabiliyor....hep indirimleri takip ediyorum,faiyart arastirmasi yapip ona gore aliyorum....kiyafet uzun suredir almiyorum cunki dolabimdaki kiyafetlerin en az bir sene daha kullanim suresi old.gordum,eve lazim olmayan seyleri ilerde lazim olur diye stoklama huyumdan vazgectim.....kredi karti asla kullanmiyorum....yakin mesafelere hep yuruyerek gidiyorum...esimle ep kartlarimizi ayni yaptirdik..birbirimizle konsurken para yazmiyor....cok acil olamayan durumlarda asla bankadan para cekmiyorum....ve mutlaka mutfak konusunda evde gecekten bisey kalmamissa alisverise gidiyorum....boyle yapmadigim durumlarda hep cok para gidiyordu...ama bunlari uyguladigimdan beri az kazandigimiz halde biraz arttirabiliyorum....ve tabi daha ogrenecegim cok sey var....mutlaka benden daha tecrubeli arkadaslariminda tavsiyelerini bekliyorum....

16. 29 Ağustos 2009
  17. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.466
    Ödül Puanları:
    463
    bunu bende yapmak istiyorum yani eşimin tüm kredi kartlarını almayı, açıkcası gereksiz harcamaları hep eşim yapıyor:çok üzgünüm:

18. 29 Ağustos 2009
  19. Mihriban

Mihriban Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    canım biz ev yaptırdık bankadan kredi çektik yani bayağı borcumuz var
    kriz dolayısıyla eşimin maaşıda büyük oranda düştü
    bizde gittik kredi kartımızı iptal ettirdik nakit kullanmaya başladık.eşim maaşı alınca önce kredi borcunu yatırıyo sonra faturaları ve kalan parayla ayağımızı yorganımıza göre uzatıp idare ediyoruz.
    market alışverişimi ayda bir toplu yapıyorum uygun bir marketten.öyle fazla kıyafete para vermiyorum marka takıntım zaten yok hiç olmadıda.faturalarıma elimden geldiğince dikkat ediyorum
    aklıma ilk etapta bunlar geldiCADIARZU