evdeki işlerimi,bir günümü planlıyamıyorum.bana yardım edin.

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve asunagi tarafından 19 Aralık 2008 başlatılmıştır.

19 Aralık 2008
    Konu Sahibi : asunagi
  1. asunagi

asunagi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar,
    benim çok önemli bi sorunum var.bana bi akıl verin.ben bi günümü planlayamıyorum.ev işlerimi yetiştiremiyorum.hep bi üşengeçlik hali var.

çalışmıyorum
    sabah eşim 9---10 gibi işe gidiyor.
    öğlen13:00------15:00 arası anneme gidiyorum(ona yemek vermek için)(bunu atlayamam imkansız)
    evet bu duruma göre planlıyamıyorum.annemden geldikten sonra evde yatıyorum tv izliyorum.biraz sonra diye diye akşamı ediyorum ancak eşim geleceği zaman yemek yapıyorum.eşim geliyor.yemek,çay.tv,bilgisayar falan....saat gece oluyor.yine hiç bi ev işi vs. vs. yapamadım diye üzülüyorum.her seferinde gece yatarken yarın bunları bunları yapıcam diyorum.fakat yine aynı oluyo.......

kendimi planlıyamıyorum.siz nasılsınız bu konuda benim gibi olan varmı.bana bi yol gösterin yaaaaaaaaaa....tembelim tembel....yine kaldı işler.....şimdi bu mesajı yollayıp evimi temizliyim biraz.sonra yemek.akşama gelicem yine:a015:

2. 19 Aralık 2008
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    insan bazan tembellik etmek ister gayet normaldir.

sabah eşinizi işe gönderdikten sonra annenize gidene kadar günlük silme süpürme toparlama işlerinizi yaparsınız.
    annenizden gelince de yemek hazırlarsınız.
    rahat rahat yeter vakit.
    hatta arada molalarda tv bile seyredebilirsiniz.

4. 19 Aralık 2008
  5. Adivar

Adivar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    43
    Ödül Puanları:
    148
    kaydirigubbakcemile3Ay kıyamam tembellik demeyelimde azıcık dinlenmek diyelim buna bizyerimseniben
    Bak eşini işe gönderir göndermez ayaktayken hemen işe koyul,yemeklerinide hazırla sonra annişininde yemeğini ver.Koca gün sana kalacaktır.Hem eşinin gelmesine yakın mutfağa kendini bir haşımla atmamış olursun.En azından yemeklerim hazır bir tek ısıtacağım dersin.
    Ben çalışan bir bayanım ve artık evde kendimi programlanmış bir robot gibi hissetmeye başladım.Akşamdan yemeklerimi yaparım,eve geldiğimde muhakkak hazır olması zorunludur.Sabah evden çıkmadanda muhakkak yıkanacak çamaşırım bulaşığım varsa açarım,akşam eve geldiğimde asılacakları asar,yerleştirilecekleri yerine yerleştiririm.
    Sende porgramla kendini.Nasılki benim işe gitme zorunluluğum varsa,sende kendini şöyle şartlandır ben günlük şunları yapmalıyım,yapmassa hepsini üst üste yapmak sorunda kalabilirm gibisengözlerimebaksanab
    Hadi bakalım kolay gelsin sanakaydirigubbakcemile5

6. 19 Aralık 2008
  7. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    kendı kendımı gazlıyorum ben vala
    hadi kocum seda altından gir üstünden cık diyorum kendı kendıme:roflol:
    ama bazen oyle anlar oluyoki ınsan bısey yapmak ıstemıyo :1rolleyes:
    bı program yap kendı kendıne ve bunu ne olursa olsun uygulayacm dıye kendı kendıne söz ver:1rolleyes:

8. 19 Aralık 2008
  9. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    aslında birşey itiraf edeyim mi. :eek:

bende geçen sene 2 ay kadar çalışmamıştım. ama bu süre içinde koltuktan kalkasım gelmiyordu.
    resmen karpuz gibiydim.delikafadulden
    kolumu kaldırasım gelmiyordu, sürekli kitap okuyordum, bilgisayarda taklıyordum.
    bi bakıyordum akşam olmuş.:nazar:

ama çalışınca o kısıtlı vakitte daha çok yetiyorum herşeye.

akşam işten gelince temizlik bile yaptığım oluyor kadınlığın tutarsa. a.s

10. 19 Aralık 2008
  11. EU3

EU3 Guest

ben evli degilim ama annemin haftada birkaç gün yanında kalmak zorunda oldugu bir hastamız var doğal olarak ev ve babanın sorumlulugu bana kalıyor .sabah kalkıp kahvaltı hazırlıyorum çay demlenirken üstümü giyiniyorum yedikten hemen sonra makineye bulaşıkları koyup çıkıyorum ..akşam geliyorum hemencik eşofmanları giyinip mutfaga ..sofrayı kurup yemekleri yiyoruz bulaşıklar yıkanırkne bir yandan yarının yemegi pişiyor .bide ortalıgı toplayıp gerekliyse bi süpürgeyle evi dolandımmı hopp en gec 8 de işler bitiyor ..sana bir püf nokta insan yatınca ya da oturunca bir daha yerinden kalkamıyor ağırlık çöküyor hazır ayakta bir işi yapmaya başlayınca hepsini birden bitir sonrada rahat et..kolay gelsin şeker

12. 19 Aralık 2008
  13. nursena

nursena Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.995
    Ödül Puanları:
    238
    valla bende aynen karpuz gibi oturuyom her gün aynı işleri yapmak bayıyo sıkılıyom yemek desem benim koca bu gün yedini yarın yemiyo sebze sevmiyo deliriyom valla ona acele böle çabuk olacak ama doyuracak yemek lazım her günde olmuyo yoruluyom ne pişirsem diye düşünmektennn

14. 19 Aralık 2008
  15. kokohantes

kokohantes Bir bedende 3 kalp :) Pro Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bir an bu konuyu kendim açmışım gibi hissettim.
    Bazen öyle tembelleşiyorum ki kendim bile şaşıyorum.
    Çalışırken daha da zorlanıyorum.
    Sağolsun eşim de pek bi dağınıktır.:nazar:
    İşten bi geliyorum bütün işler beni bekliyo.
    1 saat falan keyif yapıyorum pcde sonra zar zor kalkıyorum iş yapmaya.
    Evde olduğum günlerse bazen kalkar kalkmaz temizliğe girişiyorum sonra bütün gün yan gelip yatıyorum rahat rahat.
    Bazense kolum kalkmıyo.
    Ama genelde kolum kalkmıyo-tatlicadiarzu-
    ben de tembelim arkadaşımdelikafadulden

16. 19 Aralık 2008
  17. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    valla bende size özeniyorum ama olmuyor tipik bir başak kadınıyım düzen ve temizlik uğruna
    her fedakarlığı yaparım....
    bende eşin gidince hemen evinde silkenecek şeylerini silkele(mesela ben klozet takmımı silkelerim birde kapalı balkonumun kilimlerini silkelerim tabi müsaytise evin)
    sonra ilk iş oturduğun odayı süpür sil tozunu al..kapısını çek...sonra mutfağa geç bulaşığını ya makinaya at yada yıka makinan varmı bilmiyorum tezgahı boşalt çamaşır syu dök o arada aygazını temizle sonra bekeleyen tezgahını sil .....süpür sil...çık....annene git yemeğni yap
    eve gelince evi öle görünce devam etmek zorunda kalacan yatak oadısnı sil süpür tozunu al ..en son salon kalır evin bu kadarsa tabi solanda oturmadığım için haftada bir yaparım
    oradaki işin banyonu temizle .....yani bunları birgünde yaparsan ertesi gün silmene gerek kalmaz bir sonraki gün yaparsın banyonuda öle cnm ...........valla ben sabah 6 kalktığımı biliyorum
    misafirim gelecekse

18. 19 Aralık 2008
  19. bistrogirl

bistrogirl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ah canım senin tembellik etmeye zamanın var. bende o da yok.
    bir işim var çok şükür ve sabah 7'de evden çıkıp akşam 6'da geliyorum. yemek, çay felan derken ev işi yapılmıyor. zaten akşama kadar canın çıkmış bide işmi yapacam diyorsun.
    yani anlıyacağın iş planı felan yok.

boşver tembelliğin tadını çıkar en iyisimi. tembellik yapamayanlarda var...