Evdeki minik toz böcekleri!!!

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve denizsuyu tarafından 16 Ocak 2010 başlatılmıştır.

16 Ocak 2010
    Konu Sahibi : denizsuyu
  1. denizsuyu

denizsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar kışın evde çok fazla havalandırma olmadığından bütün her yeri minik küçük toz böcekleri sarıyor:eek:klava: bunlardan kurtulmanın bir yolu var mı? yardım ederseniz çoksevinirim:Saruboceq:

2. 16 Ocak 2010
  3. sakardeniz

sakardeniz işten çıkan ev hanımı Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım yoğun çamaşır suyu kullanıyorum ben. domests gibi yani. bitkisel deterjanlar da bu sorunu çözüyor.

4. 16 Ocak 2010
  5. DagCicegi

DagCicegi Bir Kızım Olana Kadar... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Canım..evde çiçek varsa onlardanda gelebiliyor..a.s.

6. 16 Ocak 2010
  7. miralife

miralife Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    ben hiç görmedim şu minik toz böceklerininasıl bir şey diye merak ettim yok olması için yada hiç olmaması için iyi bir deterjanla yapılan temizlik mi yoksa yoksa iyice havalandırmak mı önemli?

8. 16 Ocak 2010
  9. denizsuyu

denizsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar daha önce evi ilaçlattık ancak kurtulmuştuk bes yıldan fazla oldu fakat bu yıl yine gördüm kafayı yiyeceğim adıda belli değil toz gibi ancak çok dikkatli bakıldığında yürüyorlar .

10. 16 Ocak 2010
  11. denizsuyu

denizsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bunlara detarjanlar fayda etmiyor dün bütün evi klorakla sildim bir tüp detan sıktım yine tek tük var ;galiba çok ve çabuk ürüyorlar. Bilgisi olan varsa lütfen yardımcı olsun.

12. 16 Ocak 2010
  13. sxuxtlxux gayfe

sxuxtlxux gayfe prenslerim Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    ev neden havalanmıyor kışın onu anlamadım.
    hava ne kadar soğuk olursa olsun her odanın camını açarım yarım saat havalandırırım muhakkak.
    yoksa uyuyamam,hemde 3 yaşında oğlum var,onun içinde havalandırmak zorundayım.

14. 16 Ocak 2010
  15. denizsuyu

denizsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Dağ çiçeği canım bir tane çiçeğim var oda oturma odasında fakat böcükler salonda ve yatak odasında var.

16. 17 Ocak 2010
  17. denizsuyu

denizsuyu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Sütlü gayfe benim demek istediğim yaz gibi sürekli her yer açılmıyor o dediğin yarım saatlik havalandırmaları hatta çocuk odası ve yatak odasında çok daha fazlasını yapıyorum fakat salonu hergün havalandırmadım için oldu sanırım ama yatak odamda niye varlar anlamış değilim yalnız evim yazın iki saat güneş görüyor kışınsa hemen hemen hiç görmüyor .Bende anlamadım bunlar nereden geliyorlar.Şu an kloraklı bezle kanki oldum sürekli siliyorum biraz azaldı ama kökten yok olmadılar henüz.

18. 22 Ocak 2010
  19. parisistanbul

parisistanbul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Denizsuyu,

Yazını okuyunca benimle aynı derdi paylaştığını gördüm. 1,5 sene önce ilk kez evimde rastlayınca daha doğrusu bu minicik hareket eden beyaz şeyleri görünce çıldırmıştım! Hemen böcek ilaçlama çağırdım. Fakat ilaçlama şirketide ne olduğunu bilmiyordu... yani kimse bu böcek için evini ilaçlatmadı yada o kadar küçük ki kimse farketmedide ilaçlatmadı.

Sanıyorum sende benim gibi dikkatlisin ve gözüne çarpıyor. Acaba başka evlerde de var mı? Koyu zemin mobilya üzerinde görmek daha kolay, fakat gerçekten çok dikkatli bakmak lazım. Çok ağır yürüyen ve uçamayan bu şeyler bazen o kadar çok olabiliyor ki!

Geçen sene ilk kez banyomda hasır sepetimde farkettim... sonra yatak odama gardrobuma yayıldılar.. elbiselerimin üzerinde dolaşıyorlardı.. Çıldırmıştım.

Gerçekten bu toz böceği mi, rutubet, küf böceği mi, kış böceği mi ben hangi isim vereceğimi bilemiyorum??? Mite desem mite gözle görülmüyor ki!!! Anlamış değilim...

Lütfen kızlar sizde evinizde bir inceleme yapın, var mı yok mu, bu böceği bilen gören, nasıl kökü kururtulur anlayan var mı?
    :gitme: