Evden Kaçan 2 EMO'cu Kızın Yaşam Tarzı

Konusu 'Hiçbir başlığa uymayan yazılar !' forumundadır ve HanimKelesimiGetir tarafından 4 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

4 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : HanimKelesimiGetir
  1. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.975
    Ödül Puanları:
    563
    Türkiye’nin bir haftadır merakla takip ettiği ve önceki gün İzmir’de sağ salim bulunmalarıyla maceraları mutlu sona eren iki EMO’cu kız arkadaştan C.B. (14) önceki gün baba evine döndü. Milliyet, Mehmet-Aynur B. çifti ve kızları C.B. ile evlerinde görüştü.

Bağcılar’ın gelişmekte olan Güneşli semtinde inşaat sıvasıyla duran beş katlı bir apartmanın dördüncü katında oturan aile, geride bıraktıkları üzüntü, telaş ve heyecan dolu bir haftanın ardından kızlarına kavuşmanın sevinciyle, yaşamlarına kaldıkları yerden devam ediyor.

‘Tatil amaçlıydı’
    Amasyalı B. çifti, yaklaşık 20 senedir İstanbul Güneşli’de oturuyor. 120 metrekarelik dairelerinde, kızları C.B., biri 13 yaşında, diğeri yedi aylık oğullarıyla birlikte yaşıyorlar. C.B’nin, ünlülerin posterleriyle süslediği odasının duvarlarında kendisi hakkında çıkan birkaç haberin kupürü de var. Ceplerinde toplam 300 lira ile yola çıktıklarını anlatan C.B., büyük kaçışın aslında “tatil” amacı güttüğünü söylese de, sohbet ilerledikçe babalarının internete girmelerini engellemesinin bu kaçışta etkili olduğunu dile getiriyor.
    Üstelik geri dönmeyi de hiç düşünmediklerini anlatıyor:

“Ailemin üzüntüsünü görünce pişman olup her gün ağladım. Hatta bu yüzden İzmir’de isteyerek polislere yakalandım.”

“O benim kız kardeşim gibi” dediği B.E. (13) ile üç yıl önce Koca Yusuf İlköğretim Okulu’nda tanıştıklarını anlatan C.B., arkadaş çevresinde, kendisinin “EMOkolik”, B.E.’nin ise “greyfurt” lakabıyla tanındığını söylüyor.

Rock ve Rap dinlediğini söyleyen C.B., geçen yıl ailesinden gizlice 2 ay bir dövmecide çalıştığını, orada çenesi, kaşı ve göbeğine de piercing yaptırdığını anlatıyor.

Aile röportajda duydu
    Genç kız konuşurken hemen karşısında kucağında 7 aylık bebeğiyle oturan annesi şaşkınlık içinde “Bunları şimdi duyuyoruz” diye mırıldanıyor... Kızına karşı anlayışlı ve özenli hallerinin yanı sıra arada bir yanına çağırıp “temkinli” konuşmasını salık veriyor.
    C.B., İzmir’de kendileri gibi EMO’cu olan “antiaşk” rumuzlu gençle buluştuklarını, ama onun yazıldığı gibi erkek arkadaş değil, sadece “kanki” olduğunu söylüyor.

Babanın suçluluk duygusu
    İzmir’de yakalandıkları gün, mahallelerinden başka bir genç kızın daha evden kaçtığını polisten öğrendiğini belirten C.B., “Ben pişmanım. Annemin İzmir’de ağlayarak bana sarılması çok dokundu, üzüldüm. Ne yapacağımı şaşırdım, bir daha yapmam” diyor. Kızını çok sevdiğini söyleyen baba ise iş hayatı, geçim derdi derken ailesine zaman ayıramadığı için suçluluk hissettiğini belirterek, “Çocuklarıma ve aileme daha fazla zaman ayıracağım” diye konuşuyor.

Tarzı değilmiş,okulu bırakmış!
    Geçen yıl okulu bıraktığını söyleyen C.B., “Okul tarzım değil. Forma giymek, makyajsız olmak... Piercing de taktırmıyorlar. Ailem kızsa da bıraktım; dışarıdan bitireceğim, kuaförlük eğitimi alacağım. Güzel EMO saçları yapacağım” diyor. EMO akımını Güneşli’ye taşıdığını, arkadaş çevrelerinde bu akıma öncülük ettiklerini söyleyen C.B., bugün sokağa çıktığında insanların arkasından, “Aa, EMO C. gelmiş” diye seslendiklerini, ancak onları görmezden geldiğini söylüyor. Taksim, Bebek ve Bakırköy’de arkadaşları arasında yaşamına devam etmeyi planlayan C.B., İstanbul’un yeni Emniyet Müdürü Hüseyin Çapkın’a da ailesine yardım ettiği için teşekkür ediyor.

EMO’culuk nedir?
    C.B., EMO’ların yaşam tarzına harfiyen uyduğunu vurguluyor. İngilizce “duygusal” anlamına gelen “emotional” kelimesinin kısaltılması olan EMO akımını ilk olarak 2-3 yıl önce Bakırköy-Taksim’de keşfettiğini, özentiyle bu akıma uyduğunu söylüyor.
    (Milliyet)

2. 4 Temmuz 2009
  3. Nazo

Nazo HAYAT SEVİNCE GÜZEL Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Ben bu aralar haberlerden bayağı uzak kaldım aman yarabbim keşke bunları da bilmesydim.Şaşkınlıkla okudum haberi ve hala o şaşkınlığı atamadım.Nereye gidiyor bu insanlık.Daha 13-14 yaşındaki kız çocuklarının yaptıklarına bakın.Şu özentiye bakın.Atatürk ün yurdumuzu emanet ettiği çocuklarımıza bakın.Ben daha fazla bi yorum yapamıyorum sadece PES diyorum PES.
    Lütfen çocuklarımıza sahip çıkalım.

4. 4 Temmuz 2009
  5. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    evet bu haberi duyunca şok oldum... benimde 14 yaşında bi kız kardeşim var onu elimden geldiğince koruyup kolluyorum....allahım sen yavrucaklarımızı koru...

6. 4 Temmuz 2009
  7. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    bu haberi okumuştum,çocuklarımıza sahip çıkalım,bu konuda anne babaya çok görev düşüyo...

8. 4 Temmuz 2009
  9. HanimKelesimiGetir

Beğenildi:
    33.975
    Ödül Puanları:
    563
    Aillere çok iş düşüyor burada .
    Tamamen bir özenti diyorum buna.
    Derine inincede başka şeyler buluyorsunuz aslında.

10. 4 Temmuz 2009
  11. xxtalyaxx

xxtalyaxx hayat buysa gerçek nedir? Üye

Beğenildi:
    1.698
    Ödül Puanları:
    188
    gençler arasında bir arada satanist gibi giyinme modası vardı.. özenti gençlerin hepsi kapkara dolaşırdı ortalıklarda.. satanistler gitti emolar geldi.. emolardan sonra kimler gelcek merak ediyorum doğrusu

12. 4 Temmuz 2009
  13. HanimKelesimiGetir

Beğenildi:
    33.975
    Ödül Puanları:
    563

aman kimseler gelmesin anne babalar için kolay değil bu akımlar

14. 4 Temmuz 2009
  15. bir_bulut_olsam

bir_bulut_olsam öLüMüNe "ATATÜRKCÜYÜM" Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu emo denir ya cok sacma geldi bana.netten baktım yasam tarzıymıs.sacları yüzünü kapatıp,cool giyiniyorlarmıs falan..tabi saygım var tercihtir ama zaten bu emocu dedikleri hep 15-18 yas arası gencler.ne bilsinler yasam tarzını falan.özenti haline gelip dikkat cekmeye calısıyorlar.ailelere cok iş düsüyor.Allah herkesin cocugunu korusun.aminn:Saruboceq:

16. 4 Temmuz 2009
  17. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    gördüm tv de ..ve hiç tasvip etmedim şımarık şımarık haraketler..
    yaşları küçük ama aileleri fazla şımartıp yüz vermiş bence....

18. 4 Temmuz 2009
  19. HanimKelesimiGetir

Beğenildi:
    33.975
    Ödül Puanları:
    563

Özenti diyoruz aslında buda doğru ama
    Neden aileler buna bu kadar göz yumuyorlar acaba
    Benimde kızım var asla onaylamıyor bunları genç olduğu halde