Eve çıkmak konusunda bi kaç fikre ihtiyacım var kızlar...

Konusu 'Üniversite' forumundadır ve bilkem tarafından 1 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

1 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : bilkem
  1. bilkem

bilkem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar bi dönem daha bitti ve yurtlara kayıt sezonu başladı :)) yalnız benim sorunum var biraz yardım istiorum sizlerden daha çok tecrübelilerinizden :) yurtta kalmak hiç hoşuma gitmio ama arkadaşlarım eve çıkmaya pek yanaşmıo. tam anlamıyla kalacak birini de bulamadım. 1+1 fikri nasıl sizce? ya da sizin paylaşmak istediğiniz şeyler var mı?:sinifsinif:

2. 4 Mayıs 2010
  3. harmoni

harmoni canlarım Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sana şunu söyleyeyim eve çıktığın zaman bi sürü sorunla karşılaşacağını unutma.Yemek bi taraftan bulaşık bi taraftan,ev temizliği bi taraftan ekstra bi sürü iş seni bekleyecek.Üstüne bi sürü davetsiz arkadaşın gelecekki sınav zamanı falan dinlemeyenler olacak aralarında.Gece gündüz farketmeyecek.işim var deyince gitmem lazım deyince sana kırılacaklar.Birer anahtarda onlarda olacak.Yurtta olsan bu kadar yorulmazsın.Mezun olunca çalışmaya başlayınca zaten bi evin oluyor neden bu kısacık yurt hayatının tadını çıkarmıyorsun..

4. 4 Mayıs 2010
  5. rapunzel0316

rapunzel0316 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle doğru karar derim eve çıkma fikrine.
    Bir ay yurtta kaldım daha sonra tek başıma eve çıktım.İlk başta tam yerleşene kadar bazı problemler oluyor ama zamanla evde herşey yerli yerine oturunca bize tadını çıkarmak kalıyor.Temizlik ve yemek sanıldığı kadar problem değil.Çünkü ben zaten yurtta da temizlikçilere güvenmeyip odamın temizliğini kendüm tekrar yapıyordum.Yemek de haftasonları yapıyorum.Hafta içi okulda falan yiyerek bir şekilde geçiyor.Ayrıca yurtta kalınca sürekli hazır yemek insanı boğuyor.İnsan arada kahvaltılık vs gibi şeyler de yemek istiyor.Yurtta bir odada tıkılıp kalmaktansa evde istediğin gibi özgür yaşamak çok daha güzel.Yurtta insan sıkılabiliyor ama evde sıkılacak zaman bile olmuyor, istediğinde tv istediğinde müzik istediğinde pc ile zaman geçirebilirsin.
    Arkadaşların sürekli gelip rahatsız etmesi de senin kişiliğinle alakalı.Bana daha bir defa bile ''Çıkışta sana gidelim.'' diyen olmadı.Uygun olunca ben çağırıyorum zaten.Ama arkadaşımın evi bu konuda sorunlu, onun arkadaşları sürekli ama sürekli onun evinde.Seni rahat görürlerse ve bu problem başlarsa kurtulamazsın, sınav zamanı falan dinlemezler.Ama otoriter bir yapın varsa, öyle haberli habersiz misafir almayacak biriysen ve bunu yansıtıyorsan problem olmaz.Belki ben biraz katıyım ama öğrenci evi olunca ve ipleri bir kere elinden bırakırsan işler çığrından çıkar.

6. 5 Mayıs 2010
  7. bilkem

bilkem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    cnm teşekkür ederim tavsiyen için ii demişsin hoş demişsin de yurtta yemekler hiç güzel olmuo gene hzır yiyorum anlamıorum yani. oda arkadaşlarımla aynı anda tel çalsa dışarı çıkıp konuşmak zorunda kalıoruz hemen insan kendi odası olsun die özenio. bi de demişsin ya kısack okul hayatın die. 2yıl nasıl geçti anlamadım daha 4yıl daha var işim çok zor :)) ayrıca ben öyle temizliğin falan dert olcağını düşünenlerden deilim zaten derli topluyum üstten temizlik kalır geriye ki o kadar çok ders çalışıorum ki bunlar kafamı dersten kaldırmak için bahane olur ve çok da güzel olur gibime gelio:KK66:

8. 5 Mayıs 2010
  9. bilkem

bilkem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben de senin gibi düşünüorum hem arkadaşlarımın hemen hepsi evde kalıo benim minik eve tav olmaz onlar :)) tek istediğim kendime ait bi düzenim olması gerçekten çok fedakarlık etmek zorunda kalıosun arkadaşların yatınca erkenden sen de uyumak zorunda kalıosun, sabah kalkınca dolaptan peynir domates çıkarmak istiosun bunun gibi milyonlarca şey sayılabilir gerçekten

10. 5 Mayıs 2010
  11. rapunzel0316

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Çok rahat bir insansan evde yapamayabilirsin çünkü evde kalmak her açıdan sorumluluk ister.Ama kararlıysan hiç bir problem çıkacağını sanmıyorum.Ben kendimi ayarlıyorum hangi gün temizlik vs yapacağımı.Hiçbir zaman evde aksayan bir şey olmuyor.Bulaşık yıkayacağım zamanı yemek yapacağım zamanı biliyorum.Günümün yarısı boş geçiyor üstüne hem de =)

12. 5 Mayıs 2010
  13. seljan

seljan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    evin rahatlığı bambaşkadır ama yurttan çıkıp da tek başına evde kalma fikrini tekrar düşün derim psikolojik olarak zorlanabilirsin

14. 6 Mayıs 2010
  15. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    ben 1 ay yurtta kaldım cnm bana zulüm gibi geldi o bir ay ..ben kesinlikle yurt hayatına dayanamıyorum ama kimiside yurtta çok rahat ediyorrr..sesiz şekilde uyumak güzell,istedigin zaman rahatca banyo yapmakta kafana göre tvyi açıp karşısına geçmek ders çalışırkennnn dikatinin dagılmamasıı..arkadaşlarınla ev keyfi yapmakk akşamları flim alıp islemekkk cidden çok güzel ama yalnız evde kalınmaz cnmm 2.kişi bence çok ideall..biz 3 kişiydikkkkk arada sorun oluyorduu amaaa evde kalmak gibiis yokkk zor yanları var ama deger valla:)

16. 6 Mayıs 2010
  17. bilkem

bilkem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bana da gerçekten zulüm gibi daha yeni çamaşır yıkamıştım sererken bi baktım hepsinde pas izi ve delikler var gerçektan sınanıorum sanırım :KK43: arkadaş bulduğğum an çıkmak istiorum çünkü yurtta geçmez o kadar yıl. temizlik ve yemek konusunda pek sorun olacağını zannetmiorum dediğim gibi düzenliyimdir. bi de faturaları merak ediorum o nasıl olur daha ömrümde gidip de elektrik su faturası yatırmışlığım yok

18. 6 Mayıs 2010
  19. rapunzel0316

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Tek kalmak kulağa korkunç gelebilir inanın öyle değil=)
    Ben faturaları ev sahibime ödüyordum, o da gidip yatırıyordu.Daha sonra otomatik ödemeye geçtim.Faturalar kredi kartına geliyor ordan otomatik olarak ödeniyor.