Evi böcek sardı, ağlıyorum.

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve meliss81 tarafından 8 Kasım 2010 başlatılmıştır.

8 Kasım 2010
    Konu Sahibi : meliss81
  1. meliss81

meliss81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Günaydın kızlar ben yeni evli sayılırım bii süre önce kabuklu ceviz ve fındık almıştık mutfakta masamın altında poşette duruyordu ben tabi tecrübesiz olduğumdan aklıma böcekleneceği gelmedi dün akşam poşeti alıp cevizleri kırmak istedim ancak bir batım ki bütün poşeti beyaz kepek büyüklüğünde böcekler sarmış ceviz fındık beyaz o böceklerin içinde görünmüyor etrafı incelemeye başladım bütün mutfağı sarmış meğerse ama küçük ve beyaz olduklarından zor görünüyor akşam bi şeyler yaptım temziledim olmadı şimdi eşim işe gitti arkasında etrafı inceledim bütün holde kapılarda banyoda varlar dikkatli inceleyince görünüyormuş oturdum ağlıyorum ne olur yardım edin bunlar nedir bilen var mı ne yapsam bilemiyorum

2. 8 Kasım 2010
  3. matahari_

matahari_ Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bunun için mi ağlıyorsun?

Tamam zor bir durum ama acilen bir böcek ilaçlama firmasıyla anlaşmaktan başka çaren yok gibi.

Herkes nefret eder iğrenir böcekten, ben de görmeye bile dayanamam ama bunun için de ağlama lütfen.

4. 8 Kasım 2010
  5. izmirlizuzu

izmirlizuzu Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    4
    Ödül Puanları:
    0
    amaaaannn tek derdin bu olsun canım... benim evimi hamam böceği bastı kocaman kapkara ve iğrençleeerr.. başta çok üzüldüm ama evi düzenli olarak ilaçlatınca bitti gittiiiiii... sende şimdi evini güzelce temzile o bahsettiğin kurtçuklar okadar önemli değil ilaçlama yapmana bile gerek yok temzile kabınnı kacağını çamaşırsularıyla yıka bak bi daha çıkıyormu yeni evlilerin başına gelir böyle şeyler üzme kendini büyütecek bişey değil...

6. 8 Kasım 2010
  7. kahvekokusu

kahvekokusu Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    38
    tam olarak bilemiyorum ama sanırım kurtlanmış..
    evin her tarafını özellikle mutfağınızı güzelce elektrik süpürgesi ile süpürürseniz hiçbir şey kalmayacağını düşünüyorum..
    sıkmayın canınızı lütfen:KK39:

8. 8 Kasım 2010
  9. MonaPisa

MonaPisa Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    38
    Ödül Puanları:
    0
    Yeni evliyken benim evimi de aynı o boyutta kelebekler sarmıştı, kabus gibiydi, bi de uçtuklarını düşün :) Benim de kuru börülceden yayılmıştı öyle her yere. Bak ne yap biliyo musun her yeri elektrik süpürgesiyle ince ince süpür. O süpürgenin poşetini at ama, sonra da dök bi kovaya çamaşır suyunu ve suyu, kapıları, yerleri güzelce sil, ben bu şekilde kurtulmuştum. Bi kaç gün sürdü ama sonra yok oldular.

10. 8 Kasım 2010
  11. askimveben

askimveben Kaanima kardes geliyor Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Oturup aglayacana bi an evvel temizlemeye basla :KK53:
    Süpürgeyle heryeri süpür daha sonra heryeri ilacli suyla sil
    Bunu belki birkac gün yapman gerekir böceklerden kurtulana kadar

cryptic bunu beğendi.
  12. 8 Kasım 2010
  13. gulisk

gulisk Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    94
    Ödül Puanları:
    28
    süpürmekle falan başa çıkamayacağını düşünüyorsan ilaçlama şirketlerinden acil yardım al mazallah böcükler kapı dışına komşularına kadar ulaşırlar

14. 8 Kasım 2010
  15. meliss81

meliss81 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar öyle zor bir durum ki iş yerinden zor izin aldım uzun saatler çalışıyorum misafirim gelecek bir kaç gün sonra buzdolabının üzerinde banyoda heryerde minik minik dolular öylede zor görünüyorlar ki beyaz toz tanesi kadarlar dikkatli inceleyince hareket ettikleri farkediliyor bütün tabaklarıma tencerelerime ulaştılarsa kirli çamaşırlarımın içlerine kadar ben nasıl başederim tekbaşıma eşime karşıda çok utandım anneme söylesem çok üzülecek tek başıma çaresizim evde

16. 8 Kasım 2010
  17. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    canım bence annene söyle
    üzülmez acemilik olur böyle şeylerr
    annen yardımcı olur sana

18. 8 Kasım 2010
  19. kurdelam

kurdelam Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    meliss81 öncelikle sakin ol.sadece evi süpürmekle bence geçmez tam bilmiyorum ama yumurtaları tekrar üreyip heryeri temizledin sandığın evinde gene ürerler.her yeri süpürtükten sonra ya bulaşık makinesinde yada kaynamış suda bütün mutfak eşyalarını kapını kacağını sen nerelere sıçramış daha iyi bilirsin hepsini yıka.heryerini çamaşır duyu ile sil belki faydası olur.gene ürerlerse mecbur ilaçlatacaksınız.geçmiş olsun..