Evi cekip ceviremiyorum!!!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve missplayful tarafından 13 Kasım 2010 başlatılmıştır.

13 Kasım 2010
    Konu Sahibi : missplayful
  1. missplayful

missplayful Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    63
    Kizlar ben 2 yillik evliyim ve ciddi bir sorunum var,Basliktada yazdigi gibi evimi cekip ceviremiyorum. Elimden is gelmiyor:KK43:( Ev islerini organize edemiyorum. Millet hergun nasil cam cerceve silip supurup ustune yemek yapiyor anlamis degilim. Evimiz hep maalesef daginik ve kirli... Esimde benden beter bazen yardimci oluyor bazen ben kendimi zorluyorum ama ikimizde tembeliz ve nasil basa cikicaz bu evle bilmyioruz.Cocugumuz bile yok daha henuz.Surekli ya bulasik birikiyor,katlanicak camasirlar oteki odada dag gibi,kopegimiz var illaki hergun supurge istiyor ev cam zaten silemiyorum acikcasi koyverdim gitti..kiyafetler heryerde sacili... Yemek deseniz elimden geliyor herseyi yapamasamda onuda her gun pisiremiyorum strese giriyorum bugun ne yapica m diye,.,Hic bi zaman 3 ogunu evde hazirlayamadim .. ya kahvalti hazirlasam oglen yemegi yapsam aksam yemegin i yapamiyorum yada aksam yemegi hazirlayamadigim zamanlar oluyo esimle gidip disardan yiyoruz...nolcak bizim halimiz boyle bilemiyorum...iki banyoda full makyaj malzemesi dolu icik cincik heryerde...Ben haftanin 3-4 gunu calisiyorum geceleri ama onun disinda bos oldugum gunlerde oluyor esimde oyle...

Bu evin daginikligindan pisliginden biktim , Yemek,bulasik,temizlik bunlari organize edemiyorum. Lutfen akil verin temiz titiz ev icin ne yapmaliyim. Ben hep ogrenciydim bu arada annem is yaptirmadi... oldum olasi ev isini sevemedim...Ne ZAMAN is yapacak olsam mecalim olmuyor yorgun halsiz hissediyorum. Esim arada sikayet etsede o da benden beter acikcasi.... lutfen bir akil verin:KK43:

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
  2. 13 Kasım 2010
  3. yaowwwwssss

yaowwwwssss Ben bildiğin kızlardan DELİYİM :) Üye

Beğenileri:
    112
    Ödül Puanları:
    63
    Çözüm :

Size bir yardımcı gerek belli ki ev işleri sizin harcınız değil ...

4. 13 Kasım 2010
  5. zeynebada

zeynebada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cnm gündelik liste yap her yaptıgın işin işaretle hem zevkli oluyo hemde egleniyon hemde çabuk bitiyo programlı bi şekilde yaz saat 10 kahvaltı edilcek mutfak tıoplancak saat 11 müzik eşliginde cam silincek gibi

6. 13 Kasım 2010
  7. zeynebada

zeynebada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    eminim sn böyle programlı süper bi ev hatunu olcan yapamıyorum kelimesini ben tanımıyorum azimle insanın yapamayacagı hiç bişi yoktur

8. 13 Kasım 2010
  9. missplayful

missplayful Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    233
    Ödül Puanları:
    63
    Canim bunun farkindayim elimden gelmiyo napiyim ama yardimci derken gundelikci bir bayan gibimi diyorsunuz?? eger hizmetci gibi bir calisan ise yok onu karsilayamayiz ama .. napiyim bende isterim yapabilmek ama napiyim hem calisip hem ev isi yapip yemek yapamiyorum.... napiyim motivemi etmeliyim kendimi napsam ki?? Ben ciddi cok uzuluyorum,.. Esim arada uyariyor ben iyi bir ev hanimi degilim ama duzelmek istiyorum.. Yani caba harcamak kotu bir ev hanimi olabilirim ama daha iyi olmak esimi mutlu etmek istiyorum.Esimde titiz duzenli degil mesela yatagi yorgani yikamis oluyorum kopegin cikmasina izin veriyor.,.Benim cabalarim bosa gidiyor. Yedigi tabagi sudan gecirmiyor kuruyor ben el atip yikayana kadar... Veya ustunden cikani yere atiyor napalim yani boyle iste...

Annem hep derdi kizim sen rezil olcaksin diye.... aynen rezil oluyorum. Kizlar anneniz ev isi yaptiriyorsa sizide zorluyorsa sakin kizmayin elinizden geldigi kadar yapin benim gibi olmayin... Ben cok pismanim..

Son düzenleme: 13 Kasım 2010
  10. 13 Kasım 2010
  11. zeynebada

zeynebada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    ben gece 11de kızımı uyuttum 1yaşında gittim 4 odalı evimin bütün camlarını dip köşe sildim kızım hasta odadan çıkaramıyom die sobalı odada duruyo o bende akşamları o uyuyunca temizlik yapıyom mesela üret sende bişiler

12. 13 Kasım 2010
  13. zeynebada

zeynebada Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    buarada benim eşimde cidi pasaklı ben tuvaleti yarım saat bogulup içerde çamaşır sıuyundan geçiririm o ise kül döker napyıım anlamıyo konuştuk kaçkere iş bana bakıyo yine üzmüyom kendimi aynen devam motive ede ede kendimi

14. 13 Kasım 2010
  15. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenileri:
    191
    Ödül Puanları:
    63
    İş de yemek de yapmıyorum.Yardımcı tutun,eviniz mis gibi olur.Ütüyü de yapar,hatta çamaşırları makineye bile atar.:KK34:Sıkmayın canınızı ,fani dünya iş yapmakla heba edilmemeli zaman.:87:

16. 13 Kasım 2010
  17. cokmasum

cokmasum Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    57
    Ödül Puanları:
    38
    off çok kötü bi durum dağanıklığı hiç sevmem kendimi övmek için söylemiyorum ama saat 8 de kalktım evim şu anda çiçek gibi misgibi tertemiz:KK12:hayatını düzene sokmalısın bugünün işini yarına bırakma hergün bi odanı topla mesala atılacakları at sil süpür toz al organize et her eşyayı yerli yerine koy bulaşığı yıkamdan yatma yada makinen varsa içine doldur ütünü çok biriktirme yapamıyorsan durmunda müsaitse yardımcı tut

18. 13 Kasım 2010
  19. ela.

ela. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede size yardımcı şart...birde eşinizde dağınık olması sizin için iyi olmuş yoksa titiz tertipli bir adamla yapamazdınız ...