evi ilçlatma

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve iirmak2006 tarafından 5 Eylül 2008 başlatılmıştır.

5 Eylül 2008
    Konu Sahibi : iirmak2006
  1. iirmak2006

iirmak2006 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    4 günlüğüne şehir dışına çıkacağız.bu arada da evi ilaçlatalım dedik,hani şu gelip ilaçlayan firmalar var ya onlaradan.cumartesi günü ilaçlanacak biz salı döneceğiz.bu arada da biz gelene kadar kızımın bakıcısı genel bir temizlik yapacak.ama aklıma takılan bir şey var.bildiğim kadarıyla ev ilaçlanıyor belli bir saat sonra camlar açılıp havalandırılıyor.koltuklar,halılar,camlar,yerler silinecek.nevresim takımları vs yıkanacak ama sonuçta dolap içindeki kıyafetlerimiz,tabak tencere vs,kızımın oyuncakları vs yani kullandığımız herşey;ilaç bunların üzerinde de kalmayacak mı?evde iğneden ipliğe ne varsa herşeyi yıkamak mı gerekiyor.sadece biz olsak sorun değil.ben üniversitede okurken yurtta da ilaçlama yapılır,5-6 saat sonra girer.yataklarımızda yatardık.ama insanın çocuğu olunca herşeyi düşünüyor.bu konuda bilgisi olan ya da daha önce bu tarz ilaçlama yaptıranların önerilerini bekiyorum

2. 5 Eylül 2008
  3. canavar

canavar Yılmak yok. Yola devam... Pro Üye

Beğenildi:
    109
    Ödül Puanları:
    353
    canım o kadar derinlere kadar ilaçlama yapılmıyor.
    Ben her ilaçlamada oyuncak kutusunu ve tencere tavaları balkona çıkarıyorum.
    Gelen görevli her yere sıkıyor ama öle giysi dolabı içine veya çekmece içine sıktırmıyorum.
    O gidince ertesi gün girip havalandırıp genel temizlik yapıyorum. Bu sene genel ilaçlama dışında bende 3-4 kez kendim ilaçlama yaptım. Bu şekilde yaparsan sorun olmaz.kaydirigubbakcemile5

4. 5 Eylül 2008
  5. sewos_85

sewos_85 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    katılıyorum a.s.

6. 20 Kasım 2008
  7. serra42

serra42 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    jel ilaçlama diye birşey var bunu araştır. bende ilaçtan çok korkarım ama bu yöntemle evimizi ilaçlattık evden çıkmanıza bile gerek yok dediler. ben yinede evhamlı olduğum için 1 gece evde kalmadım ama döndüğümdede hiçbirşey yapmadım...