evim gidiyor elden

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve dizboyumavi tarafından 17 Şubat 2009 başlatılmıştır.

17 Şubat 2009
    Konu Sahibi : dizboyumavi
  1. dizboyumavi

dizboyumavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    avukat arkadaşlar akıl verin bana 2 yıl önce kredi çekip ev aldım bankaya aylık ödemeleri devam ettirirken 2 ay işsizlik nedeniyle ödeme yapamadım sonrasında şubeye ödeme yapmaya gittiğimde 2 aylık bakiyeyi kabul etmediler hukuki işlemlere başladıklarını söylediler. şu anda 5 günlük bir süre verdiler 38 tl yi 5 gün içerisinde bankaya ödemezsem evim elden yok pahasına gidecek bu parayı bulmama imkan yok 5 gün içerisinde evi satmaya çalışacağım ama buda imkansız gözüküyor avukata verilecek ve evimi elimden alacaklar şu şartlar altında izleyeceğim yol nedir bana acil yardım edin lütfen çok kötüyüm ilginiz için şimdiden teşekkürler.

2. 18 Şubat 2009
  3. dizboyumavi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya yokmu bana akıl vercek kimse:KK43:(((

4. 18 Şubat 2009
  5. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    öyle şey olurmu gecikmeli olsada be taksitimi ödüyorum yani neyse geccikme faizi al yani.
    ne öyle ödenmemiş diğer taksitleride istemek. bence bankaya git cazgırlık yap et bu işi hallet.

6. 18 Şubat 2009
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım 3 ay ödeme yapana kadar bişi olmuyor.yani şöyle diyim.3 ay üst üste ödeme yapmazsan o zaman ihtarname çekerler. 7 gün içinde ödemen gerekli..yoksa avukata düşer.takibe alınırsın yani.birde seni önce bankadan aramaları gerikirdi ödeme yapacakmısınız diye..böyle sessiz sedasız iş mi olur ya...sana ihtarname geldi mi? avukata vermişlermi?

8. 19 Şubat 2009
  9. dizboyumavi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    avukata verilmedi ama merkeze yazı gitmiş hukuki işlemlerin başlatılması talebinde bulunulmuş şimdi ismini bilmediğim bir kanun konut kredilerinde 2 ay ödeme yapmadığın taktirde işleme başlanıryor zaten evi satılığa çıkardım dönüşü yok bankaya gittim konuştum sadece süreyi 3 gün uzattılar o kadar yapabilecek hiç bişi yok

10. 19 Şubat 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    ya şimdilerde meclista kredi borcu olanlar için taksite bölme falan yapılıyor.takibe düşşsende faydalanabiliyormuşsun..kanun çıkınca sende böldür.2 yıla bölüyorlarmış.yıllık %18 faiz..benimde kredi kartı borcum var..inşallah hemen çıkar..

12. 19 Şubat 2009
  13. _vanilla_

_vanilla_ o bir anne:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Bencede bi yanlışlık var,
    Benim eşimde kredi çekti evleri ipotek gösterdi,
    2 ay üst üste binmiş, önce yazı geldi, bizde arabayı satılığpa çıkarttık..
    3. ayda binince avukat aramış, sonra eşim gidip banka müd. görüşüp, halletti durumu,
    Avukata sadece 250 ytl dosya parası verdi...
    BNECE MÜD. FELAN KONUŞ HALLEDERSİN CANIM..

14. 19 Şubat 2009
  15. duyguud

duyguud HeR şEy çOk GüZeLL....... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    allah yardımcı olsun canım yaa inşallah düzelir durumunuzz..

16. 19 Şubat 2009
  17. gxuxlxsxen71

gxuxlxsxen71 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    28/01/2009 tarihinde çıkan 5834 sayılı yasa: avukata verilmiş bile olsa kalan borcunuz icin 28/07/2009tarihine kadar ilgili banka ile anlaşıp 6 taksit yaptırma hakkınız var.ayrıca yasal takipte bile bilirkişi yaptırılır değeri yüksek veya düşük çıkar ise tarafınızdan itiraz edilip siz bilirkişi tayin ettirip yeniden değer tesbiti yaptırırsınız.bu gün takibe gidilse bir yıldan beri evinizi sattıramazlar.bir avukat tumanızda fayda var bunları yaptırtmak için