Evim yakin diye ! Imdat...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Sugar tarafından 10 Aralık 2009 başlatılmıştır.

10 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Sugar
  1. Sugar

Sugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yeni evli biri olarak kayinvalideme yakin oturacak olmam oncesinde benim icin problem degildi aslinda bunun faydalarini d gorurum yalniz hissetmem diye de dusunmustum.Simdi evlendik aradan aylar gecti, ben alisma surecindeyim hala ...yani oyle hissediyorum ama kayinvalidem yakinim diye hergun ona ugramami yada ona gitmemi istiyor!!! bense kendimi onun yaninda pek rahat hissedemedigim icin gitmek icimden gelmiyor ama bu onu sevmedigim anlamina gelmez seviyorum saygimda sonsuz ama surekli bana evlerin yakin olmasindan ve her firsatta gitmedigim icin (ayrica oglunu ilk firsatta onlara goturuyorum hem de buyuk zevkle umarim bunun da farkindadir diycem ama Allah bilir )laf sokmasi beni artik cok kiriyor bana fikir verin ne olur evlerimiz yakin diye her gun gitmek gibi bir zorunlulugum var da ben mi bilmiyorum !!!yada bu boyle midir cildircam yahu ne olur fikirlerinizi paylasin bu kardesinizleCADIARZU

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
  2. 10 Aralık 2009
  3. hadibakem

hadibakem oğlum bırakma anneni Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ilk başta mesafe koymak en güzeli olurdu galiba.
    yakın olunca hep bekliyorlar.
    gitmesen bir dert gitsen bir dert.

4. 10 Aralık 2009
  5. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Yol elbette böyle bir zorunluluğun..
    ışlerin olduğunu belirt eğer gitmek istemiyorsan.
    Yalnız eşine bu konuda bir dayatma yapma lütfen.ıstiyorsa gitsin-gelsin..

6. 10 Aralık 2009
  7. Sugar

Sugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya soyluyorum evimin isi diyorum ama bu sefer de kendisine bahane gibi geliyor ve gene laf sokuyor terbiyemden saygimdan birsey diyemiyorum kendisine uzuldugumle kaliyorum sadece...:sinifsinif::gitme:

8. 10 Aralık 2009
  9. On41

On41 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım,bende bu yüzden kayınvalideme yakın oturmak istemiyorum.. bu sorunlar illaki yaşanıyor. yakın oturmanın faydasından çok zararı var aslında..illa ki bi gerginlik bi huzursuzluk yaşanıyor. yakın olduğunuz için hep görüşelim ister. abimlerde bize yakın.annem hep yollarını gözlüyo,arka sitemizde olmalarına rağmen haftada 1 bilemedn 2 kere uğruyorlar.. en iyisi uzak olacaksın,en azından bi yarım saate yakın aranız olacak. yakın olduğun için gidemesen de arada telefon et.halini hatrını sor. =) inan bu bile mutlu eder

10. 10 Aralık 2009
  11. Gxuxlsxuxm Sultan

Gxuxlsxuxm Sultan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    146
    Hic bu zamana kadar kaynananla konustunmu?
    Rahatsizligni dile getirdinmi?

12. 10 Aralık 2009
  13. Sugar

Sugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inanin cogu zaman esim ben zorlarim gitmesemde git diye ben aramadigim zamanlarda sen ara sen sor derim benim amacim uzaklastirmak degil bilakis kaynastirmak ben daha cok mutlu oluyorum aslinda ama iyi niyetim suistimal edilmeye baslandi kalp kirmadan nasil izah edeyim bilmiyorum etmezsemde ben uzuntuden kahrolcam bu gidisle boyle yasamam imkansiz senağlamaCADIARZU

14. 10 Aralık 2009
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    Sokulan lafları düşünme bence..Takma kafanı..
    Annen yada bir büyüğün laf söylüyor gibi düşün..
    Eşinin ailesi ile ilgili bir sorun yaşamaman için malesef her denileni takmaman şart..He de geç..
    Çok yenisiniz çünkü,zamanla tanıyacaksınız birbirinizi..

16. 10 Aralık 2009
  17. portakal_suyu

portakal_suyu Oğluşum Kollarımda Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Gitmek gibi bir zorunluluğun yok ama bunu kayınvalidene anlatman gerekiyor güzel bir dille.
    Söyle annecim ben her gün her gün gelemiyorum.Benim de evimin işi oluyor gelenim gidenim oluyor de...
    Sizi çok seviyorum ama kusura bakmayın her gün her gün buraya gelmek zorundaymışım gibi olunca kendimi kötü hissediyorum de..Yani nasıl bir kadın olduğunu bilemediğim için tam ne yapmak lazım kestiremiyorum.
    Benim kayınvalidem bize diyor ki yok yavrum gelmeyin,evinizde mutlu huzurlu olun da bana gelmeseniz de ben alınmam,gücenmem diyor.Ben zaten nişanlıyken söylemiştim.Eltim her gün oradan çıkmıyordu,hafta 7 Eltim 5gün orada kalıyordu.Dedim evlenince ben böyle olmam benden beklemeyin zaten ben çalışıyorum haftada 1 gelirsem gelirim dedim.
    Yani aranızdaki iletişim çok önemli ben lafımı sakınmam yani düşündüğümü söylerim,içime de atmam kocamın başının etini de yemem ailen şöyle,ailen böyle diye.Saygısızlık yapmadan düşündüklerimi yüzlerine söylerim.Şimdiye kadar hep faydasını gördüm.
    Yani bütün ilişkilerde sorunların altında iletişimsizlik yatıyor.Önce bunu çözmek lazım.Sonuçta herkes empati kurmuyor.

Son düzenleme: 10 Aralık 2009
  18. 10 Aralık 2009
  19. Sugar

Sugar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biliyor musun ariyorum bu seferde pisman ediyor beni aman cok uzak ya evimiz iki adim neden gelmiyon falan filan iyi de yakiniz diye de her gun gelemem ki yani olmaz olamaz yani herkes kendi evinde rahat eder bu dunyada bu bir gercektir yani haksiz miyim ?senin soyledigin benim kayinvalidemde etki etmedigi gi bi ters tepki yapiyor hatta belki arkamdan da gelmiyor da iki adimda telefon aciyor da bile diyor da olabilir gunahi boynuna tabi CADIARZU