evim,yaşantım ve çevrem

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve beyel tarafından 9 Eylül 2009 başlatılmıştır.

9 Eylül 2009
    Konu Sahibi : beyel
  1. beyel

beyel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaşlar ...
    ben üç buçuk yıllık evliyim ama başka bir şehirden gelin geldim.eşimin ailesinin oturduğu evde oturuyorum ve kayın validem vefat etti kayınpederim üst katımda oturuyor...ama ben bu çevreye uyum sağlayamadım çünkü benim yaşım da hiç insan yok en az yaş farkı olan kişilerle bile 12 yaş var aramda artık çok bunaldım zaten kimseyede güvenmiyorum çünkü kiminle konuşsam bir şekilde dedikodu ortamı yaratıyor...
    ama evimi çok seviyorum çünkü 3 katlı ve benim deprem fobim var o yüzden evimde çok rahatım güvenlik açısından.evimde bir takım eksiklikler var yaptırmak istediğim ama ben bu mahalleyi pek sevmiyorum hiç kimsem yok:nazar:
    bir de kayınpederim var ona da çok üzülüyorum çok yanlız onu bırakıp taşınmak ta istemiyorum ama herşey tatlı tatlı da olsun istiyorum çünkü ben eşimin aile fertlerine çok sık gitmiyorum mesafe var sayılır çok nadir ...onlar da gelmiyor çok fazla anlayacağınız çok yanlızım
    artık eşim de bunaldı kararsızlığımdan bir gün evimi yaptırcam diyorum birgün de ben burayı sevmiyorum diyorum(tabii ki bunlar dert değil allah bu günlerimizi aratmasın)
    siz bana nasıl bir yol çizmem gerektiğine dair olumlu olumsuz fikir alış verişinde bulunursanız sevinirim
    ve ben bebek yapmak ta istiyorum artık ama girip çıkan bir arkadaşım bir destek komşum olsun çok isterdimsenağlama

2. 9 Eylül 2009
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    12 yaş farkı bence fazla değil,
    size her konuda yardımcı olurlar,
    öyle fazla komşuya da gerek yok,
    1 tane olsun,tam olsun,hem bebek de düşünüyormuşsunuz,
    tecrübeli insandan zarar gelmez,bulunduğunuz ortamı seviyorsanız,
    o ortamı güzelleştirmek sizin elinizde..
    bence sıkıntı yaşatmayın kendinize...
    sevgiler...

4. 9 Eylül 2009
  5. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    bende bilmeğim bir yere gelin geldim
    cevredekilerle bırakın 12yi en az 22 yas var aramda
    ama yinede gidiş geliş yapıyorum arada
    eşimim arkadasları evlendi teker teker onların eşleri arkadasım oldu
    2 senede cevremi genişlettim
    baska yere gidersen orda yasıtların mı olacak
    yada sana ne sağlıcaklar
    ne güzel basını sokacak bir evin var
    değerini bil....

6. 9 Eylül 2009
  7. beyel

beyel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de düşünüyorum bu şekilde ama bazen de içim kararıyor söylediğin gibi 1 tane olsa yeter ama yok ki ...inan ki normal de çok sıcak kanlıyımdır ama herkese yaklaşamıyorsun ki:nazar:

8. 9 Eylül 2009
  9. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    3,5 yılda çevre edinenemiş olman , o çevrede gerçekten kendine göre birilerini bulamadığın anlamına geliyor..3,5 senelik zamanda çevre edinilir, komşu arkadaş edinilir..

Yapacak çok fazla birşeyin yok..

Deprem fobin ve kayınpederi yalnız bırakmama duygusu ağır basıyorsa orada kalacak ve hayatına renk katmanın , içinde bulunduğun şartları değerlendirmenin yollarını yaratacaksın.

Yok ben bu çevrede huzurlu değilim, gerisi önemli değil diyorsan, çevrenin olduğu bir semte taşınacaksın..

10. 9 Eylül 2009
  11. yixgxitimmm

yixgxitimmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım 12 yaş çok fazla bir yaş değil insanlarla arkadaşlık kurmak için ( insanlar bundan daha büyük yaş farkı olan kişilerle evleniyorlar bile :)))
    Bence sen henüz evli bir bayan olmaya alışamadığın için onların muhabbetleride sıkıyordur seni..Ama malesef evlendikten sonra konuşulan konular, ev , çocuk ,ev işi ,kocalar vs olur. Dünya meselelerinden yada eski sevgililerinden bahsedemeyeceklerine göre.. Zamanla alışırsın inan
    İstersen henüz çocukta yokken,birtakım kurslara falan katıl,orada yeni arkadaşlıklar kurarsın hem ortak ilgi alanınız olduğu için daha iyi anlaşırsın..

12. 9 Eylül 2009
  13. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    eşinin akrabalarıyla neden görüşmüyorsun?

14. 9 Eylül 2009
  15. beyel

beyel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok akrabası yok zaten annesi tek kardeş miş babasının da akrabaları uzakta görümcem var o da çocuklarıyla meşgul ve kendi günleri falan var gezer hep ama bana hiç sen de gel diye teklif yapmaz

16. 9 Eylül 2009
  17. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    istanbulun neresindesin canım.benimde fazla çevrem yok.olanlarda benden baya büyükler.ben onlarla oturuyorumçsohbet ediyorum.insan alışıyor.alışmaya çalış.birde ev kendinizinmiş.sakın bir yere kıpırdayım deme.ev kiralarından haberin varmı.ay dediğin hemen geliyor.

18. 9 Eylül 2009
  19. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Sen adım at ben evde tek başıma sıkılıyorum senin bir dahaki gününe ben de geliyim mi de. Herşeyi karşı taraftan bekleme.