evimi kendi evi gibi görüyor....

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve AskKirintisi tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : AskKirintisi
  1. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    3 yıllık evliim, aramızda 100 km var. geldiğinde bazen 1 hafta bazende 3-4 gün kalır gider. genel anlamda iyidir kayınvalidem ama evime geldiğinde kendi evi gibi görüp düzenini ona göre ayarlamasına gıcık oluyorum.
    16 aylık bebeğim var. pazar göremedim kendi saolsun gitti aldı, getirdiği eşyaları yerlere seriyor altına poşetler koyup, böyle koyarsak çürür diyor ona kalsa 2 gün falan bekleyecek, manav gibi oldu mutfağım, heryer heryerde, steç film varken eline ne geçerse onlarla kapatıyor bişelerin ağzını. kuru bakliyat dolabımdaki ürünleri çıkarıyor bulguru bu keseye koyalım naylon kanser yapıyormmuş diyor. işin kötüsü tüm bunları ben sabah uyurken kalkıyor o arada yapıyor, uykudan kalkınca mutfağın o halini görünce sinirleniyorum. her geldiğinde aynı şey oluyor. ben çıkardığı sebzeleri dolaba koyuyorum süzeni seviyorum ayrıca oğlum onları alıyor yere atıyor, kaynanam ben uyurken yada tv izlerken sormadan tekrar çıkarıyor. tencerelerim temizken kullanacağında tekrar yıkıyor.
    tuvalete 2 ışık yakma annem diyor, günde 10 dakkadan ayda bir süür para eder, koridorun ışığıyla gir diyor.
    insnalarla çok sıkı olma, ayda 2 kez gitsen yeter diyor.
    mutfakta beni hep yönetmeye çalışıyor, sebzeleri gazetelere sar öyle koy diyor. birde görümcemin yaptığını yapmamaı istiyor her konuda. (görümceme Ş. diyelim.)
    Ş bunları şöyle yapıyor çok güzel oluyor sende böyle yap diyor.
    bunlar çok basit gibi görünsede çok can sıkıcı.
    ben daha onun evine gittiğimde başka bir odanın kapısını bile açmam. misafir gibiyim hiç karışmam. ama o beni tecrübesiz sanıyor galiba, hayır sessiz biride değilim hoşuma gitmeyeni anında söylüyorum ama huyundan vazgeçmiyor.

eşimede karışmamasını sölettirdim ama yine aynı. ne yapmam lazım. en sonki olayda anne herkesin evi ayrı ben düzen seviyorum sebzeleri çıkarmandan rahatsızım dedim, biliyorum rahatsız olduğunu ama böyle koyarsak çürür diyor. e ben daha ne yapayım.

ilk geldiği gün misafir gibidir çok iyiyizdir ilk gün ama ne zaman sabah kalkıp kahvaltıyı hazırlayıp mutfağa girse ben sinir oluyorum. birde akşam için yemek yapar, bulaşık ocak silme, toparlama içinde, beni çağırır tamam annem bitirdim yemeği burayı silebilirsin artık der.

ha birde her yaptığı şeyi taktir etmemizi bekler. bir yemekmi yaptı 1 kaşık alır çok güzel olmuş der, bu beni deli ediyor, yaptığı ettiği herşeyi över. biz övmedikmide kaynıma şikayet ediyormuş, ben onlar için yapıyorum ediyorum kimse iyilikten bilmiiyor diyormuş.

bu işi ancak sen becerebilirsin, elinden heriş geliyor, erkek gibi kadınsın maşallah falan dememiz lazım ki tatmin olsun.

2. 8 Ekim 2010
  3. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oofff yoruldum..mutfagimda kimseyi istemem,bende yardim edileceklerin disinda asla girmem baskasinin mutfagina..kaldi ki oylee yaptiklarima karisacak bende olsam kizarim..ha kendince iyilik yapiyor belki yardim etmek istiyor aama yine de dusunmesi lazim..her ne kadar oglunun evi olsa da herkesin apayri bir duzeni var.en iyisi acik ve net konusmak.

4. 8 Ekim 2010
  5. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    sonunda dayanamayıp söylüyorum, sonraki gelişlerinde yine aynı, eşim yarım saat boyunca konuştum diyor, başkalarının hayatına yaşantısına düzenine karışma sen kendinle ilgilen gez toz, misafir gibi git gel dedim diyor onada haklısın tamam demiş yine aynı, unutuyor...
    can çıkmayınca huy çıkmıyor sanırım.

6. 8 Ekim 2010
  7. you_know

you_know Ne bu neşe ? Pro Üye

Beğenildi:
    89
    Ödül Puanları:
    203
    mutfağıma kendi annemi bile sokmam ki annem girip karısmaz zaten hiç istemem kaynanam gelsin yapsın oda iyi niyetle yapıyordur belki ama bende olsam rahatsız olurdum

8. 8 Ekim 2010
  9. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    bende annemle çok yakın oturuyoruz oda karışmaz ama kayınvalimden ne zaman gelse bu olay yüzünden soğutuyor beni.
    girsin yemek yapsın canı istiyorsa ama düzenimi bozmasın. bana sürekli akıl vermesin, mikrodalga kanser yapıyormuş demesin.
    çocuğun eline telefon verme radyasyon demesin. 1 günde 10 kez aynı şey söylenirse insan birinde takmassa birinde takıyor.

10. 8 Ekim 2010
  11. mors

mors cantanem Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    onun ki takinti gibi geldi ama bilemiyorum..

12. 8 Ekim 2010
  13. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar cevaplarım geç olabilir oğlum pc yi açık görüncce kapatıyor yazdırmıyor bana, geceleri cevap veririm.

14. 8 Ekim 2010
  15. NaruTo

NaruTo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bende bu tarz şeylere sinir olurum herkes neyin ne olduğu bilir sürekli akılsız biriymişsin gibi uyarılmak can sıkar.ben sana bi fikir sunıyım sende onun evine gittiğinde yabancı gibi yada misafir gibi oturma sende bişeler bul anne bunu böle yap de şöle yap de belki bu anlamasına yardım eder.ve sakın çekinme.yoksa artarak devam eder o ağırlığını koymuş ve ele geçirme psikolojisi psikolojik hakimiyet kurmak ona göre iyilik ama sadece müdahale bence.uzun lafın kısası sende ona müdahale et

16. 8 Ekim 2010
  17. AskKirintisi

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    dediğin mantıklı ama yapamam, arsız olamıyorum ben, bende yaşca çok büyük bir insan 1 desem 2. ciye dilim varmaz.
    tepkimi onun dediklerini yapmamakla veriyorum ama nalamıyor.
    mesela o sebzeler çürür diye çıkarır ben birşey olmuyor deyip gözünün önünde tekrara dolaba koyuyorum. mesela bulguru bez tırbalara koyalım dye çıkarmış, yıllardır kullanılıyor naylon deyip yerne koyuyorum. sonraki gelişlerinde yine bişeyler buluyor. can sıkıntısına yaptığını düşünmeye başladım, apartman hayatı ona göre değil, uğraş buluyor sanırım.

18. 8 Ekim 2010
  19. TozToprak

TozToprak 06.07.2013 hedef-79 Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    sende ona karşı aynı şey yap belki bıkar ne dersin.sende ona karış onun düzeniyle ilgili.