Evimiz-Eşimiz-Bebişlerimiz

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve Mrs.Dincer tarafından 9 Ocak 2009 başlatılmıştır.

9 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Mrs.Dincer
  1. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Hepimiz hemen hemen doğum yapalı 2 ay oldu arkadaşlar.Bu süre içerisinde mutluluklar,mutsuzluklar,sevinçler,heyecanlar ve kırgınlıklar yaşadık.Hayata yeni bir birey yetiştirirken kendimizden neler kaybediyoruz?Kaybederken bebişlerimize vermemiz gerekenleri atlıyormuyuz?Eşlerimize evimize ne kadar faydalı oluyoruz?Eşlerimiz bizi bazen neden anlamıyor,kırıyor bizmi eksik anlatıyoruz yoksa?Bu büyük tempoda bize ne kalıyor kendimiz için ne yapıyoruz?
    Hanımlar bu konuda ne yapabiliriz?..Büyük bi kapanda hissediyorum kendimi ve yola ihtiyacım var..

2. 9 Ocak 2009
  3. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    valla zeynepcim ev eş ve cocuk
    hepsi bir arada bermuda şeytan üçgeni gibi bence bir kadın için
    benim ilk bebeğim, ve bi çok zorluk yaşadım. hala da yasıyorum.
    belki de planlanmış bir bebek olmadığından kendimi doğuma giderken bile hazır hissetmiyordum. sorumluluklar cok ağır geldi bana. evin işleri bebek sosyal hayat....
    Allahtan eşim cok yardımcı, adam gündüz işte akşam evde mesai yapıyor. Allah ondan razı olsun.
    ama kızıma karşı dugularım bambaşka. onu canımdan cok seviyorum. bazen sebepsiz yere onun yüzüne bakarken gözyaşları dökülüyor. işte böyle zamanlarda omuzlarımdaki ağır yükler hafifleyiveriyor.
    cok şükür diyorum.
    COK SÜKÜR...

4. 9 Ocak 2009
  5. sebepsiz fxixrtxixna

sebepsiz fxixrtxixna Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de çok zorluklar yaşadım.evlendikten sonra ev işleri,kpss hazırlığı,kocanın istekleri derken çok zorlandım.üstüne bir de beklenmeyen ani fakat sevimli bir misafirimiz daha eklenince sorumluluklarım kat kat arttı.ne doğru dürüst yemek yapabiliyorum,ne ders çalışabiliyorum.bu gidişle atama da olmayacak.neyse atama olmadan bebeği bari aradan çıkarmış olduk :roflol:

6. 9 Ocak 2009
  7. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ilk bebeğim 22 yaşımdayım nisanda evleneli 3 yıl olcak...bazen daha ben kendimi çocuk gibi hissediyorum çocuk yaptım diyorum ama kızımı kucağıma alıp sarılınca erken anne olduğum için seviniyorum iyiki yapmışım kızımla bukadar erken tanışmışım diyorum.benden daha erken anne olanlarda vardır tabi.kızıma doğduğundan beri yalnız bakıyorum.ev,eş,bebek bunların arasında kendimi unutuyorum ama daha çok yeni anneyiz bu tempoya ayak uydurup kendimizede vakit ayırmayı öğreniriz bence.eşimde bana çok yardımcı birlikte bakıyoruz kızımıza.benim bunaldığımı hissedince beni hemen biyerlere götürür.her konuda yardım eder bana bazen canımıda sıkar ama okadar da olsun:)evde çok sıkılıyorum bazen ama yaza kadar bebeklerimiz biraz büyüycek kızlar o zaman onlarla birlikte gezcez...

8. 9 Ocak 2009
  9. elifdem

elifdem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    pirayecim;
    bende yazı bekliyorum
    yaza dair büyük umutları var hepimizin
    havalar ısınsın gezeriz diyoruz.
    inşallah hepsi gercek olur
    ninem derki;
    yazın doğan kül ilen; kışın doğan gül ilen oynar.
    yaza kadar kocaman olurlar inşallah...

10. 9 Ocak 2009
  11. PirayeHira

PirayeHira Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet elifçim herkes yazı bekliyo sanırım.bütün umutlarımızı yaza bağladık:))

12. 9 Ocak 2009
  13. Mrs.Dincer

Mrs.Dincer Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    eyyy yaz gel yaz seni bekliyoz 4 gözle...:1ninca:

14. 9 Ocak 2009
  15. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    ilk bebişim ve 23 yaşındayım çok zor geliyor bazen daha kendim çocuktum diyorum
    kendime düzgün zaman ayıramıyorum kafayı yiyecek gibi oluyorum bazen
    kocişde deli ettiği zaman oturup çok ağladım ama elime ne geçti sadece kendimi rahatlattım
    ve hala aynı ev temizlik çocuk o kadar
    eylül uyurken kendime bazen ayırıyorum bazen ayıramıyorum zaman ne ayırırsam kar die
    die geziniyorum o kadar çok şey var ki yapmam gereken ama kimin umrunda herşeyi
    tam yapayımderken kendimi kaybetmeye siirlerimi harap etmeye başlamışım bende boşverdim artık
    öyle de böylede geçiyor biraz sabır lazım sanırım
    yaz aylarını beklemeye karar verdim

16. 9 Ocak 2009
  17. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    kızım hayatıma öyle renk kattı ki...bende hala 22 yaşında olmama rağmen bu yaşı erken görmüyorum çünkü ben daha ilkokula giderken 4 yaşında kardeşime baktık babamla...onu ben yetiştirdim bir çocuk bir çocuğu yetiştirdi yani...
    zorlanmıyorum demeyeceğim evet zorlanıyorum ama bunlar tatlı yorgunluklar bazen kızıyorum baş edemediğim oluyor fakat,onun bi gülüşü dünyayı unutturuyor bana..meğer ne güzel bir duyguymuş annelik evet kendimi iyice saldım saçımmış,makyajımmış hepsi fasa fiso kendime vakit ayıramıyorum ama olsun hiç önemli değil hayata bir melek kazandırdıktan sonra işte biz şimdi tam bir aile olduk:)

18. 9 Ocak 2009
  19. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bu arada kocişim en büyük yardımcım onu çok seviyorum:asigim: