Evimizde Tasarruf

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve ilknuray tarafından 1 Kasım 2007 başlatılmıştır.

1 Kasım 2007
    Konu Sahibi : ilknuray
  1. ilknuray

ilknuray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar,
    evlerimizde,işyerimizde nasıl tasarruf yöntemleri uygulayabiliriz??
    Faturalarımızı aşağı çekmek adına,
    uygun alışveriş yapmak için şeklinde fikirlerimizi paylaşalım mı??

sevgiler...
    a.s.

2. 1 Kasım 2007
  3. Evin Kedisi

Evin Kedisi Guest

toplu alışveriş uygulaması yapıyoruz evde ihtiyaçlar neyse belirlenip büyük boylardan alıyoruz temzilik ürünleri makarna vs hepsinden sonra ufak ufak dolduruyorum kullanıcağım kadar faturalardan tasarruf etmek için çamaşır olayında biriktirip yıkıyorum 2 parça renkliiçin çalıştırmam kolay kolay evde zaten akşamdan akşama ışıklar yanıyor yada tv izleniyor mesela mutfakta iç yapıyorsam ışıkları yv kapatırım.su tasarrufu yapmak içinde sifonuun iç takımını değiştirdim küçülttük biraz gereksiz su israfından kaçınmaya çalışıyoruz evde tasarrfulu ampullari kullanmaya başladık.faturalarda baya azalma oldu.

4. 1 Kasım 2007
  5. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    bizde toplu alışveriş yapanlardanız..ürünlerin büyük boy ve kampanyalı olanlarından alıyoruz..evde ise elektrik konusunda ve özellikle su konusunda tasarruf gerekiyor..mesela tv yi kumandayla deil direk kapatırım..başka bi odada işim varsa tv yi kesinlikle açık bırakmam..çıktığım her odanın 1 saniyeliğinede olsa ışıklarını kapatırım..10 dakikalığınada olsa bilgisayarı açık bırakmam..su konusunda da bulaşık makinası kullanıyorum o zaman su gerçek ten çok daha tasarruflu oluyor bu ve bunu gibi şeyler..faturalarda baya bi fark görüyorum..

6. 1 Kasım 2007
  7. sirin melek

sirin melek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bendearkadaşlar gibi çok dikkat ederim gereksiz harcamalardan kacınırım...

8. 1 Kasım 2007
  9. yexsxil

yexsxil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s motacım katılıyorum sana.bu gibi durumlarda insanın gözü dönüyor sanki.ayrıca ben eskiden 3-5 parça için çamaşır mak./bulaşık mak. çalıştırırdım.şimdi valla tıka basa dolduruyorum,kendimede hayret ediyorum.ayrıca enerji tasarrufu için ampülleri değiştirdim.bu arada arkadaşlar biryerde okumuştum;tv,dvd.m.seti,bulaşık mk.,çamaşır mak. vs...elk.aletlerin açma kapama düğmeleri varya sürekli kapalı tutun,tasarruf sağlıyormuş(genelde tv yi hep uzaktan kumanda ile kapatarız,kalkıp düğmeye basmayız ve o ertesi akşama kadar açık kalır )birde elk saatleri digital olanlar akşam 22:00 den sonra çalıştırsınlar elk aletlerini acayip fark ediyor görürler.inanmayan hemen gitsin bir elk. faturasına baksın.3 bölümde fiyatlama var...en pahalısı da saat 17 ile 22 arası.

10. 1 Kasım 2007
  11. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Bende tam bununla ilgili konu açacaktım ama açılmıştır die açmadım. İyi oldu :)

12. 1 Kasım 2007
  13. genciza

genciza annesinin sosisi o :) Üye

Beğenildi:
    36
    Ödül Puanları:
    148
    Bizde Elimizden Geldiğince Tasarruflu Davranmaya çalişiyoruz.toplu Alişveriş Yapiyoruz Evet Ama Kesinlikle Büyük Marketlerde Değil.çok çeşit Ve ürün Olduğu Için Ister Istemez Fazla Harcama Yapiliyor.toptan Fiyatina Satiş Yapan Marketler Var Onlari Tercih Ediyoruz.ve Gerekli Olan Temel şeyleri Almaya çalişiyoruz.önemli Olan Bir Diğer Noktada Kredi Karti Kullanmiyoruz.bulaşiği Bulaşik Makinesinde çamaşiri Biriktirip Yikiyoruz.tasarruflu Ampul Kullaniyoruz.
    Tabi Bunlarin Yaninda Tasarruf Yapacağiz Diyede Hayattan Soyutlanmiyoruz.aşiriya Kaçmamak Kaydiyla Sosyal Yaşantimizida Sürdürüyoruz.

14. 2 Kasım 2007
  15. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    benim eşim bu hesapları iyi yapıyor.bende ona bırakıyorum bu konuları.ışıkları kapama,çamaşırı biriktirme zaten zorunda olduğumuz konular..
    ama herşeyin büyük boyunu alma bencede iyi bir tasarruf yöntemi.ve de mesela 3 al 2 öde kampanyaları onları takip ediyor benim eşim.böylece markete gitme ihtiyacımızda fazlasıyla düşüyor.sadece kahvaltılık almaya gidiyoruz çoğu zaman.
    onun haricinde en büyük tasarruf yöntemi bence çarşıya çıkmamak die düşünenlerdenim bölece aklınızda bişe kalmıor

16. 22 Şubat 2008
  17. ilknuray

ilknuray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Güncel.
    ...................................................

18. 22 Şubat 2008
  19. DreamLover

DreamLover Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    bence de büyük marketler tam para tuzağı,aklında olmayan herşeyi alıp geliyosun
    liste yapıp dışına çıkmamak en güzeli