Evimizin duvarlar akyor, bktm tanmaktan...

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Fountain tarafından 13 Aralık 2009 başlatılmıştır.

13 Aralık 2009
    Konu Sahibi : Fountain
  1. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar sızlere bır sorum olucak 3.kez kıradayız ılkı cok karanlıktı sadece on tarftan hava alıyordu balkon vardı onunde yanı cıktık 2sı tum tavan aktı yesıl yosun tuttu ranzamın ustu falan cıktık bu 3. ev buununda tum duvarları akıyo bı gorsenız tum esyaları one cektık duvarda sılıkonlu gıbı bır boya yapılmıs sılınıyo sekılde kombı petekler var ama nafıle bınanın dısı kıremıtler gozukuyor ben dıyorum ondan su alıyo babam dahıl kımı gorsek neymıs buhar oluyormus sabah kalkınca havalandırıyorum camları sılıyorum duvarları ama her gun aynı tasınmaktan o kadar bıktım kı anlatamam annemle temızlıyoruz babam bakıyo halıyle sadece ben bırde hastalandım sımdı yıne tasınmak fıkrı korkutuyor ıs arıyorum semt degısıce ınannın herseyde degısıyor ılk ev 850 ıdı sımdı kıra 600 ev zaten ısınmıyor sankı ya dıyorum hep bızımı buluyor bu kotu evler kotu komsular da cabası aynı seylerı yasayan varmı odam suan rutubet kokuyor ıslak neyı koysam cekmeceme ıslak nemlı ...

şuan sürekli peteklerı yakıyoruz duvarlar aynen devam ınsallah yaza tasınırız ama goruyorum aynı dertten muzdalıp olanlarda var herkese ıyı ev nasıp etsın allah

Son düzenleme: 14 Aralık 2009
  2. 13 Aralık 2009
  3. susu_

susu_ 22.06.2013 :) Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    herşey yoluna girer inş. canımopuyorumnanaktan

4. 13 Aralık 2009
  5. dove

dove Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bılırım bu derdı. bızım evımızınde tavanları akıyordu. yatak odasının da duvarı yemyeşıl olur hep...
    600 lira verip bu eziyeti çekmek çok kötü :KK43:
    bence güzel bir ev araştırın. ıyıce araştırın ki daha önceki evler gibi sonradan canınızı sıkmasın.
    sağlığınız için o evden çıkın.. geçmış olsun....

6. 13 Aralık 2009
  7. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar dıyorum ya babam buldu bız baktık ıste odalara falan ama kupkuru oluyor tuttugumuzda sonradan anlıyoruz ıste nasıl anlıycaz hadı tasındık yıne boyle olursa dıyorum ama tasınmıycaz gıbı

8. 13 Aralık 2009
  9. hypatia1982

hypatia1982 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    biz de taşınmayı düşünüyoruz canım.bizim evde çok kötü.kuzey cephe.dandik bi yalıtım yapmışlar.bütün duvarlar ağlıyor yağmur yağınca, camlardan su sızıyor her gün siliyorum.havalandırıyorum.bu sefer de oda ısınmıyor.zaten evi ısıtmaya kalksak bi kira da doğalgaza gider.annemin odasının tavanı akmaya başladı dün akşam.salonda zaten oturulmuyor kışın buzhane gibi.3-5 senedir kalıyoz bu zamana kadar niye taşınmamışız diyorum.artık yeter yani hem de 700 lira kira alıyor bu evden, neymiş merkezdeymiş.uzak olsun insan gibi evde oturalım.şimdi biz bu yağmurların üstünden gidip arıcaz böylelikle ev nasıl anlaşılacak.beylikdüzünden baktık ümraniyeye de bakcaz.daha uygun daha temiz bir ev arıyoruz.çekilecek çile değil ya bu evden nasıl çatır çatır kira alıyorlar şaşırıyorum.başkası gelse durmaz bence burda 1 sene durmaz kaçar yani.biz iş miş ayağına durmak zorunda kaldık.keşke daha önce taşınsaymışız.hatta gürpınardan bir ev bulduk.cillop gibiydi.küçük bir merkezi de var.ben çok beğendim.harikaydı.annem beğenmedi çok uzak dedi.sanki o işe gidip gelcek.onu da ikna edemedim.kira da 400 idi.

10. 13 Aralık 2009
  11. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    valla ben de iki yıldır evimden şikayetçiyim
    senin tavan akıyormuş
    bizim ıslaklık olmadığı halde tavanın sıvası başımıza uçuyor
    sürekli bir yerlerden sorun çıkıyor
    boru patlıyor, duvarlar nem çekiyor
    iyi ısınmıyor falan filan
    taşınmak benim de hep gözümde büyüdüğü için şimdiye kadar direndim
    üstelik evin yerini ve şeklini çok seviyorum ama bahara çıkarız sanırım artık
    seni çok iyi anlıyorum
    Allah kolaylık versin

12. 13 Aralık 2009
  13. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    saolun kızlar suan petekler yanıyo salonu gecelım buz gıbi ama kucucuk oda bıle ısınmıyo sular akıyo gorunuyo yanı duvarlarda bu kadarda buhar olur mu yakmasak yıne aynı yalıtım kotu kıra ıste

14. 14 Aralık 2009
  15. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım sıkma canını..herşey hallolur..
    senin için sıkıcı olacak ama taşınmanız gerekiyor.yeni bir ev arayışına girmenizde fayda var..rutubet hasta eder insanı..romatizma olursunuz böbrekleriniz rahatsız olur..olur da olursunuz allah korusun...
    yeni evi 4 bir koldan ayrı ayrı arayın aile bireylerinin hepsinin onayı olarak ok deyin ve muhakkak alt-üst-yan komşuların kapılarını çalın aklınızdaki bütün soruları sorun..hem binayla ilgili cevapları alırsınız hemde komşularınızı tanımış olursunuz...

16. 14 Aralık 2009
  17. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    600 e başka bir ev bulabilirsiniz..sürekli böyle uğraşamazsınız

18. 6 Haziran 2010
  19. Fountain

Fountain Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    103
    Ödül Puanları:
    153
    evet bulabılırız ama bu yılda sanırım tasınamıyoruz depozıttı tasınma masrafları vs zor gıbı gorurnuyor nefret edıyorum saten boya su bazlı boyadan camları kapayınca nefes almak zor herkesın aklında bulunsun dusunun yaz yagmurunda bıle duvarlar ıslak gıbı ıcersı bır tuhaf kokuyor