Evinde bebeği olup kedi,köpek besleyen var mı?

Konusu 'Evcil Hayvanlar' forumundadır ve kaswa tarafından 14 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

14 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : kaswa
  1. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Evimde dünyalar güzeli bir tontonum var.4 yaşında bir kedi.Doğduğundan beri bizimle.Şu an 5.ayına girmek üzere olan bir hamileyim.Hepinizin tahmin edeceği gibi duyduğum ilk söz,bebek doğunca tontonumu ne yapacağımız?O da bize hayvandan evlat.İnsan evladını kapının önüne koyar mı?Bizim onu bırakmak aklımıza bile gelmez.Kısırlaştırılmış,düzenli aşıları vurulan tertemiz bir kuzucuk benim tontonum.Sadece beni paylaşamayacak kadar kıskanç.Hele ki evimize gelen genç erkeklere göz açtırmaz.kaydirigubbakcemile3.Merak ediyorum, bebeklerim geldikten sonra(bu arada ikiz hamilesiyım )nasıl davranacak?Bebekler emeklemeye başladığında tuvaletine,mama kaplarına yapışacaklar .bunlara nasıl çözüm bulacağım?Umarım tontonumun her gün yumak yumak uçuşan tüylerine de karnımdayken bağışıklık kazanırlar.Benim bebeklerim olacaklar onlar ,misafirin değil ki?Mutlaka çok ilgileneceğim bebeklerimle,tontonumla da tabi ki..Ama bebekleri kıskanıpta onlara zarar verir mi ?Dahası kendi psikolojisi ne olur?Aranızda bu konuda tecrübeli arkadaşlar var mı?

2. 14 Temmuz 2009
  3. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Benim sorunumu yaşayan kimse yok sanırım.

4. 14 Temmuz 2009
  5. nickminkenari

nickminkenari sıkı sıkı tutun Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    benimda aklımdaki soru işaretleri hep aynı napcazz bizzz...
    bende 7 aylık hamileyim benim kızım çok usludur bizle pek işi yokdur sadece canı oyun isteyinde tahrik eder okadar.benimde aklımda hep hijjen konusu

6. 14 Temmuz 2009
  7. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Ne yapacağız bilmem.Bu konuda deneyimli biri olsaydı.Benimkinin o kadar tüyleri dökülüyor ki.Birde benimki her gece bizim yanımızda yatar.Bebekleride ilk başlarda yanımda yatıracağım.Tontonumu yanıma almasam iyice bozulur psikolojisi.Zaten kıskanç.Diyorum ki ya gece bebeklerin yatağına geçip bebekleri nefessiz bırakırsa.Bakıyorum ünlülerde çok var hem bebek hem hayvan besleyen.Sadece benim çevremde yok.Bir sorun olmadan büyüyorlar demek ki.CADIARZU

8. 15 Temmuz 2009
  9. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    ben odamızısın kapısına balkonların kapısına yapılan sineklikden yaptırmayı düşünüyorum hem içerisini görsün merak etmesin kendini dışlanmış hissetmesin diye hemde alışana kadar bide bebek ele avuca gelene kadar dikkatli olmak için.

10. 15 Temmuz 2009
  11. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Yemin ederim bende aynısını bunun düsündüm.

12. 15 Temmuz 2009
  13. nickminkenari

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    eee ne yardan geçiliyo ne serden bunun içinde çözüm üretmede üstümüze olmuyo

14. 15 Temmuz 2009
  15. bonibon

bonibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  16. 15 Temmuz 2009
  17. kaswa

kaswa GÜLBEŞEKER Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

18. 16 Temmuz 2009
  19. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    biryerde okudugum kadarıyla oda hazırlandıgında kenın odada gezip esyaları koklamasına yatakta yatmasına ızıv verılmelı merakı gıderılmelıymıs.. ayrıca krem pudra gıbı seyler arada kendı elınıze surup koklatarak alıstırmanız gerekıyormıs, tabi tuylerle ılgılı biraz daha fazla temızlık, bu arada kedı ve kopekler cocuklar onları sıkıstırdıgında cewap vermektense onlardan ozaklaşmayı tercıh edermiş..