(¯`¸·´¯)Evinde Tavşan Besleyen Var mı?(¯`·¸´¯)

Konusu 'Dostlarımızın Köşesi' forumundadır ve Barcman tarafından 5 Aralık 2007 başlatılmıştır.

5 Aralık 2007
    Konu Sahibi : Barcman
  1. Barcman

Barcman PR UZMANI Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    kızlar eşim dünyalar tatlısı bir tavşan yavrusu almış onu jakuzinin içine yerleştirdim internettende bilgi topladım ilk 3 ay kuru gıdalar uygunmuş onları temin ettim ama bizim tavşancık bir garip mama kabında uyuyor çişinide arada oraya yapıyor evinde tavşan besleyen varsa bana yardımcı olabilirmi mama tuvalet eğitimi ve evcilleştirme konularında acil yardıma ihtiyacım var sevgiler buda bizim TAVŞİİİ nin resmi

2. 5 Aralık 2007
  3. Eyylxuxl

Eyylxuxl önce rütbeni bilicen Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    ablacım ne kadar tatlı o
    yerim ya:asigim:Şeniz
    benimde vardı ama 3 gün sonra öldü:çok üzgünüm:
    nasıl üzüldüm anlatamam
    ben bakmayı bilemedim heralde:a015:

4. 5 Aralık 2007
  5. Barcman

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    bende ondan korkuyorum eyylülcüğüm onun için yardım istiyorum inşallah evinde tavşan besleyen vardır bildiğim kadarıyla nevbaharın var inşallah mesajımı okuyup yardımcı olur pazar günü geldi ama çok alıştım ve çok seviyorum inşallah güzel bakabilirim sevgiler

6. 5 Aralık 2007
  7. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ablacım öncelikle merhaba tavşanın çok ama çok tatlı:asigim:Minnoşum gittiği için tavşanı görünce hasret gidermiş gibi oldum:çok üzgünüm:

Neyse önce beslenmeye gelelim. Abalcım ilk 3,5-4 ay kesinlikle yeşillik vermek yok. Ama o süreden sonra haftada bir çok olmamak kaydıyla roka lahana havuç marul gibi yeşillikler verilebilir. Onun harici devamlı kuru mama ile beslenir. Maruluda sadece ilk aldığınızda taze iken verin. Veterinerim uyarmıştı birkaçgün beklemiş sararmış marul sakın verme tavşanı zehirleyip öldürüyor diye.

Tuvalet eğitimine gelince. Bir kare kap daha iyi olur biraz büyükçe bir kap belirleyin. İçine bu sıkıştırılmış talaşlar satılıyorya onlardan koyun. Oraya alıştırmaya çalışın yalnız tavşanın tuvalet eğitimi gerçekten zor ben 1 ay uğraşmıştım alıştırana kadar. Arada bir tavşanı o kaba koyup patilerini talaşlar arasında gezdirin. Talaş olmassa kedi kumuda olur ben en son kedi kumunda alıştırmıştım mesela.

Ve bu bıcırık yanılmıyorsam en fazla 1 aylıksırnaşık şeyEğitimi daha kolay olur. Size alışır evcilleşebilir. Yanılmıyorsam bahçenizde vardı ilerde büyüdüğünde bahçeyede çıkartabilirsiniz. Çünkü inanılmaz şekilde toprak istiyorlar eşelenmek istiyorlar ben ona öyle bir imkan sunamadığım için bahçeli bir eve vermek zorunda kaldım:çok üzgünüm:

Ablacım başka soruların olursa sor herzaman burdayıma.s.

8. 5 Aralık 2007
  9. Barcman

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    çok sağol nevbaharcığım sanırım 1 aylık kadar şimdilik saman kuru yonca ve kuru tavşan maması veriyorum maşallah çok iştahlı galiba bana alışacak abah ilk defa elimden mama yedi bahçemiz var ama 2 tane köpeğimide var belki onları bir yere kapatıp arada bahçeye çıkarabilirim tabiki benim gözetimimde çünkü çevrede çok kedi var ve bir şey yaparlarmı bilemiyorum aslında daha cinsiyetinide anlıyamadık oğlum yabancı bir siteden araştırmış dişileri kısırlaştırılmazsa kanser oluyormuş aklıma gelenleri buradan sana sorabilirim tekrar teşekkürler sevgiler

10. 5 Aralık 2007
  11. EKXIXNOKS

EKXIXNOKS »-(¯`v´¯)-»»-(¯`v´¯)-» Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim kızım hayvanlara aşık onun için 3 ay önce bizde yavru tavşan almıştık ilk zamanlar yabancıladı heraldeki tuvaletini yapamıyordu alışınca aman allahım o kadar pislemeye başladıki artık ben sinir krizleri geçiriyordum vede çok pis kokuyor ya yanlış anlamayın ama bende hayvanları severim ama evde bakmak çok zor onlar içinde eziyet bahçesi olan bir arkadaşına verdi eşim tabi kızımı ikna etmek hiç o kadar kolay olmadı ama gerçekten bakamıyordum artık:çok üzgünüm:

12. 5 Aralık 2007
  13. selayy

selayy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benimde çok samimi bi arkadaşım tavşan beslio. ama o aksine toprağa ,çime ayağını basamıyo hep evde olcak halı olcak altında. inanılmaz evcil bi tavşan oldu sıcağı çok sevio. tuvaletinide banyoya yapıo:)

14. 5 Aralık 2007
  15. nevbahar

nevbahar Herkes Olmuş Sahtekar Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Ablacım cinsiyetini aşağıdan anlayabiliyorlar ama biraz zor ben erkek diye almıştım mesela veterinerde kız çıktısırnaşık şeyKuru yonca bulabilme imkanınız var demek bu çok iyi ben aradım bulamamıştım onun için kuru yonca çok faydalı. Dişiler birleşme yaşarlarsa sorun yaşabiliyorlar birleşme yaşamayanlarda böyle bir sorun olmuyor diye biliyorum.

Bu arada bahçeye saldığında tabiki sende başında ol çünkü kediler için tavşan bir avdır

16. 5 Aralık 2007
  17. ozlemn

ozlemn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba bende tavşan besledim bir süre tuvalet kabına havlu peçetelerden de koyabılırsın değiştirmen daha kolay olur hergun değiştirmen gerek yanlız, birde evin içine saldıgında mutlaka takıp etmen gerek mobilyayı ve özellikle kabloları kemırıyorlar, kendilerinede zarar verebılıyorlar.. eğer mama kabına çiş yapıyorsa onu çiz kabı olarak bırakıp farklı bir mama kabı koymayı deneyebılırsın...

18. 5 Aralık 2007
  19. Barcman

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    198
    çok teşekkürler canım sanırım senin dediğin gibi mama kabını çiş kabına çevireceğim ama kakalarını gezdiği yere yapıyor sanırım onu öğrenemeyecek benimde ne yazıkki tavşan konusunda hiç deneyimim yok sizlerden öğreneceğim inşallah sevgiler