Eviniz kişiliğinizi yansıtsın

Konusu 'Ev Tekstili ve Mefruşat' forumundadır ve NILBERA tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

  24 Şubat 2009
  Konu Sahibi : NILBERA
 1. NILBERA

  NILBERA SeVGi KeLeBeĞi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  6.271
  Beğenildi:
  82
  Ödül Puanları:
  153
  Eviniz kişiliğinizi yansıtsın

  Döşemelik ve perdelik ürünlerimizi, genelde natürel malzemelerden imal etmekte ve böyle üretilmiş mamülleri ithal etmekteyiz. Polyester, akrilik gibi sentetik maddeler, hava almadığı için terletmekte ve rahatsızlık vermektedir. Biz, bu nedenle pamuk, viskon, keten gibi malzemelerden yapılmış kumaşlar, imal ve ithal etmekteyiz. Kumaşlarımızın hepsi, leke tutmazlık, solmazlık, 30 derecede yıkanabilirlik gibi özelliklere sahiptir. Ayrıca; istendiği takdirde kumaşta yanmazlıkta yapılabiliyor. Bunun yanında, Blackout (özel karartma perdeleri) dediğimiz ve %100 ışık ve ısı izolasyonu sağlayan kumaşlarımız var. Blackoutlar, istenirse perde arkasına dikilebiliyor, ya da stor olarak kullanılabiliyor. Camları, blackoutla örttüğünüz takdirde, sabah güneşinin gözünüze girip, odanızı ısıtması imkansız oluyor. Biz, blackoutları ofislerde de stor olarak uyguluyoruz, çok yoğun güneş ışığı alan odalarda, klima etkisiz kalabiliyor, bu takdirde blackoutu, güneş ışığının geldiği bölgeye kadar aşağıya indirip, ısıyı geri püskürtmek mümkün. Bizim blackoutların (De Nıewe Leie) özelliği, dünyadaki tek yıkanabilir blackout olması ve renk seçeneğimizin bol olması.


  Perdelik ve döşemeliklerde, model ve renk seçimlerimiz genelde o yılın modasına göre olmaktadır. Örneğin bu sene; natürel, doğal, toprak renkleri, pastel renkler ve minialist çizgiler hakim. Modellerdeki desenler, belli belirsiz desenler, konturları çok keskin olmayan bazı yerlerde kaybolan desenler ve hatta desensiz düz kumaşlarda çok moda.


  Perdelik ve döşemelik kumaş seçiminde dikkat edilmesi gereken unsurlar; renk, desen uyumu, perde kullanılacak halı, duvarın rengi, odanın büyüklüğü, aldığı ışık oranı, odanın hangi amaçla kullanılacağı önemli unsurlardır. Eğer duvar kağıdı, duvar vinili veya duvar tekstili kullanılıyorsa, veya kullanılacaksa bunlarla kombin perdelik, döşemelik ve yatak örtülük kumaşlar seçilmelidir. Fakat diğer kumaşlardan da kombinlik üretmek mümkündür.


  Döşemelik ve perdelik kumaşların dokuma ve kullanım tarzında, birçok değişiklikler olmuştur. Bunlardan en önemlisi, makina teknolojisinde gerçekleşmiştir, günümüzde dokuma makineleri 10 cm.'de bir desen ve renk değiştirme kapasitesine sahiptir. Bununla beraber renk ve kullanılan iplikler natürele, doğala ve doğaya doğru bir eğilim göstermektedir.

  alıntıdır
   
  Son düzenleme: 26 Mayıs 2009