evinizde hangi renkleri kullanacaksınız

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve EU1 tarafından 6 Şubat 2009 başlatılmıştır.

6 Şubat 2009
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

kızlar bilgi alışverişi yapalım hiç başlamayanlara yardımcı olur evinizde özellikle oturma odası için hangi renkleri kullanmayı düşünüyorsunuz koltuk rengi halı rengi duvar rengi vs. hangi renkler gider oturma odasına mor çok hoş duruyor ama kullananlar zamanla yorucu geldiğini söylüyorlar krımızı da siyah beyazla olabilir ama abartı kırmızı çok ağır gelir gibime geliyo
    sizinde fikirlerinizi bekliyorum

2. 6 Şubat 2009
  3. Sinay

Sinay Evimizde İnci bereketi:) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Canım ben oturma odamı lila pembe olarak seçtim koltuklarım pembe halım pembe ve lila tonlarında, perdemide beyaz,lila, pembe karışımı stor yapacam çünkü günlük oda haliyle en çok vakit geçirdiğimiz odalardan biri sıcak iç açıcı olsun istedim ama salonum ağır renklerden oluşuyor siyah yemek odası takımı ve parlak gri(gümüş rengi)koltuk takımları perdemin fonunu siyah , iç kısmınıda parlak gri tonlarında stor düşünüyorum halım da ona uygun bişiler bulacam henüz ev belli olmadığı için bakmadık yatak odamda beyaz ve pembe :eek: mutfağımda ise kırmızı rengini çok fazla kullandım iştah açıcı bir renk olduğunu duymuştum ama bunun yanında fıstık yeşili ve turuncuda kullancam yani cıvıl cıvıl bir mutfak yapacam Allah nasip ederse:1hug:

4. 6 Şubat 2009
  5. EU1

EU1 Guest

inş canım gönlüne göre olsun herşey
    bence çok fazla pembe lila kullanarak odayı boğma derim
    ama nedense ben pembeyi pek sevemedim evimde kullanmayıda hiç istemem açıkçası

6. 6 Şubat 2009
  7. doublebump

doublebump Hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    oturma odam kırmızı beyaz ve siyah
    yatak odam kırmızı beyaz
    salonum kahve ve krem renklerinden oluşuyor:))

perde ve halılar henüz ortada yok:)

8. 6 Şubat 2009
  9. EU1

EU1 Guest

[​IMG][/url][/IMG]
    kırmızı beyaz uyumu mekanda önemli tabi

10. 6 Şubat 2009
  11. mandilin

mandilin tawık wicdanlı Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım bende salon için koyu tonlarında yeşil süet gibi yumuşak koltuklar, siyah mobilyalar, perde çoook uçuk yeşilimsi organze tül güneşliği de koltuk renginde koyu yeşil. Perde hakkında tam emin değilim tabi stor da olabilir. Halı ise krem üzerinde koyu yeşil çizgileri olan bir halı olacak.
    Salon cıvıl cıvıl olmayacak, ağır ama yeşil rahatlatıcı bir renk olduğu için çok güzel olacak inşallah.
    Yatak odası; siyah mobilya- kırmızı yatak örtüsü- kırmızı halı düşünüyorum.
    Mutfak ise henüz renk belirlemedim. Oturacağımız ev belli olmadığı için dolaplar renkli mi olur nasıldır bilemedim.
    Oturma odası da yapmayacağım, ama nişanlımın çalışma odası olacak. Oraya da mor yer minderleri yapacağım. Birde mor perde boncuğu yapacağım.
    tabi bunlar sadece hayal bakalım nası olacak.. henüz siyah güzel we uygun bir mobilya bulamadık bile. .

12. 6 Şubat 2009
  13. doublebump

doublebump Hoşgeldin bebeğim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    haklsın odengeyi tuttrmak lazım:)

14. 6 Şubat 2009
  15. akasya26

akasya26 Guest

oturma odası deyince aklıma dinlenme odası geliyor,, dinlenme odası deyince de dingin bir ortam.. sukunetlenilebilecek renkler.. yani öne çıkarmak istediğimiz duygularımız ne yönde ise ona göre renk seçimleri, ve bu da hangi renkler de ne hissettiğimiz ile orantılı.. yeşil mesela,, aralarda azar azar kırmızılar serpiştirilmiş yeşil,,yada krem katıştırılmış gök mavisi,, mor un yumuşak tonları,, kombine bir kombinasyon ile, iç aydınlatıcı bir ortam oluşturulabilir..
    çok fikir edinmeye de bağlı biraz.. edindiğimiz fikirler düşüncelerimizi genişletiyor, güzel oluyor

16. 6 Şubat 2009
  17. EU1

EU1 Guest

açık kahve rengi koltuk üstündeki yastık renkleriyle perde renkleri aynı olabilir perde -yastık rengine karar vermek lazım çok da hoş olur o renkte de abajur

18. 6 Şubat 2009
  19. bitter

bitter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ayy güzel olmuş bu topik yaaa bende kararsızım renk konusunda fıstık yeşili krem takıntım var ama farklı bişeler düşüncem