Evinizi nasl dzenli ve temiz tutarsnz?

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve flower84 tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : flower84
  1. flower84

flower84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Ben biraz üşengecim ama evin temiz olması beni mutlu eder.ama dediğim gibi çoğu zaman üşeniyorum ama yaptığım zaman da içim rahatlıyor.

peki siz nasılsınızdır ve temizlik konusunda püf noktalarınız varmıdır.Ve evinizi nasıl düzenli temiz tutarsınız.

Bilgilerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.hamarat ve deneyimli hanımlardan bilgiler almayı çok isterim şimdiden teşekkürlera.s.
  2. 16 Ocak 2009
  3. Sibel80

Sibel80 Üye Üye

Beğenileri:
    8
    Ödül Puanları:
    18
    evet bende temizlik yapmayı çok severim aslında ama iş başlamada.ben şu anda çok uygulayamıyorum ama bence en önemlisi bügün gözüne çarpan yapman gereken şeyleri bugün yapman sonra kalıyor.birde ayağına dolaşan çocuğun olmasında beni külkedisi yapsınlar razıyım
  4. 16 Ocak 2009
  5. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende çalışan biri oldugum için yemekleri akşamları yapıyorum mutfagı temizleyim öle yatıyorum bölece sabah temiz bir mutfaga giriyorum
    ve sabah oturma odasını mutlaka toplarım akşma yemekten sonra düzgün bi oturma odasına girmek için
    e işe gitmeden öncede yatak odasını topluyorum
    yani günün belli kısımını belli işe ayırdım
    büyük temzilikleri hafta sonu yapıyorum
    ama ev hanımı olsaydım bu kadar düzenli olmazdım nasılsa vaktim var deyip bi türlü işe başlamazdım
  6. 16 Ocak 2009
  7. nix

nix Tek tesellim hayallerim.. Üye

Beğenileri:
    49
    Ödül Puanları:
    48
    vallahi benim mutfağım topluysa başka hiç işim yokmuş gibi gelir...
  8. 16 Ocak 2009
  9. jade

jade Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    5
    Ödül Puanları:
    38
    Akşam yemeği yedikten sonra mutfağımı toplarım.Çamaşır atılcaksa makineye atarım asarım.yine gece yatmadan bütün heryeri kontrol eder dağınıkları toplarım.Çamaşır varsa katlarımm ütülencekleri ayırırım.onlar pazar günü ütüleniyo.
    2 günde bir falan banyoyu domestos ve cifle ovar temizlerim.cuma yada ctesi günleri işten gelince evi süpürür silerim toz alırım.pazar günü rahat tatil yapmak için.pazar günüde nevresimleri değiştiririm ütü yaparım...Cam çerçeve olayına kış olduğu için hiç girmiyorum yazın 15 güde birde camları siliyorum.3-4 ayda birde tülleri yıkıyorum.ama en çok temizlik yaptığım yer mutfak ve banyo..
  10. 16 Ocak 2009
  11. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenileri:
    135
    Ödül Puanları:
    63
    Mutfağım muhakkak derli topludur. Hiçbir zaman dağınık bırakmam, bulaşık hiç kalmaz. tezghın üstü düzenli temiz olmalıdır, yoksa afaganlar basar bana.Akşamdan mutfağı temizlerim. Yatmadan öncede salonu ve çocuk odasını toparlarım.Islak zeminleri her akşam silerim.

Sabah işe giderken herşey düzenli oluyorda, akşam döndüğümde aynı şekilde bulamıyorum maalesef. Evin sabahki halinden eser kalmıyor, kuzucuklar sağolsun:hooray:
  12. 16 Ocak 2009
  13. flower84

flower84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne güzel anlatmışsınız ya heves geldi valla
  14. 16 Ocak 2009
  15. flower84

flower84 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    msj ı tamamlayamadan gönderdim yanlışlıkla.ne güzel vallahi hamarat hanımlarsınız belli.
    Bayılırım temiz insanlara ya çevremde görüyorum harıl harıl temizlik yapan hanımlar hem hergün yaptıkları için evleri temiz kalıyor gördüğüm kadarıylada her yere yetişiyorlar ama ben kendimde o gücü bulamıyorum.yani istiyorum ki işlerim bitsin oturayım ama yok kaytarıyorum biraz sonra diye.bir yaptımmı da benden mutlusu yok oysaki düzenli yapsam hergün yapsam birikmez ve sıkmaz ama nerde.

umarım yazmaya devem edersiniz de bizlerde heveslenirz.fikirler alırız:utangac:
  16. 17 Ocak 2009
  17. papicya

papicya Guest

bende çok üşengeçtim ama çok şükür başımda da öyle bir kaynana var ki hasta temizlik hastası anlatmak değil yaşamak görmek lazım o derece evde iki kişi olduğumuz halde her gün temizlik yaparım çünkü ev kirleniyor ister istemez üçgünde bir halılar kalkar 15 günde bir halılar silinir ayda bir perdeler yıkanır 15 günde bir camlar silinir 2 ayda bir duvarlar ve fayanslar silinir her gün tuvalet ve banyo temizlenir mutfak desen her gün her gün iş yapılırsa ev hiç kirlenmez ve rahat temizlenir
  18. 17 Ocak 2009
  19. ilayda cem

ilayda cem Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    kızlar gece yatmadan evi iyice toparlamak ,sabah kalktığında insanı acayip rahatlatıyor bence.
    birde benim mutfağımda dağınıklık olmayacak,mesela az önce evin her tarafını toparladım ve pc nin başına öyle oturdum.evde dağınıklık varsa rahat edemiyorum.