Evınızı ne kadar sıklıkla temızlersınız

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve ASYAA tarafından 10 Şubat 2008 başlatılmıştır.

10 Şubat 2008
    Konu Sahibi : ASYAA
  1. ASYAA

ASYAA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ewınızı ne sıklıkla temızlersınız önce işe nerden baslarsınızfisfisfis

2. 10 Şubat 2008
  3. TuzluCekirdek

TuzluCekirdek Burası soğuk odalar!!! Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    vallaa ben bir kanalda çalıçtığım için eve geç geliyorum o saatten sonrada temizlikle hiç uğraşamam haftada bir temizlik yaparım halılarımı kaldırırım silkelerim,yerlerimi silerim,süpürürüm,toz alırım amaaaaaaaaaaa banyomu 2 günde bir çamaşır suyuyla temizlerim o konuda biraz daha hassasım:sm_cool:

4. 10 Şubat 2008
  5. her c.tesi temizlik yaparım bastan asagi
    ----------------------------

6. 10 Şubat 2008
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    günüm yoktur.hamile kalmadan önce elim sürekli bezdeydi,her gün yerleri silerdim.
    evi süpürürdüm 3 günde bir.
    tozu yine her akşam alırdım.
    haftada bir ütü yapardım.
    büyük temizliğimide ayda bir yapardım.
    hamile kalınca haftada bir aldığımız yardımcımız yapmaya başladı tüm işlerimizi.
    şimdi hamile değilim,biraz iyileşim eski tempoma dönerim yine..

8. 10 Şubat 2008
  9. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    şuan çalışmadığım için devamlı kk dan fırsat buldukça günlük rutin temizlik yaparım..

10. 10 Şubat 2008
  11. R2D2

R2D2 Aklım sukut-u sever benim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    İlk evlendiğim zamanlar yerde bir kırıntı görsem her yeri süpürür silerdimjeyyar
    Ama zaman geçtikçe rayına oturttum, her pazartesi temizlik günü ilan ettim.
    Nevresimleri değiştirir, banyoyu çamaşır suyuna boğarımKötü Kazen
    Onun dışında hiç bir şey yapmıyorum.:kahve:

12. 10 Şubat 2008
  13. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    belirli bir zamanımız yoktur evde. iki kişiyiz evde, bir annem bir de ben. En çok banyo temizlenir açıkçası, çünkü sağlık açısından en önemli yer orası diye düşünüyoruz bir de mutfak tezgahi, ocak.
    Toz almayı uzun bir süre unutabiliriz, ne zaman ki televizyon bulanık görünmeye başlar, aa zamanı gelmiş deriz:eek:

temizlik alışkanlığını iki tip olarak değerlendiririz:1. evi sürekli baştan aşağı temiz tutmaya çalışanlar(eskiden bizde de böyleydi) ve terlik kullanmayan ya da yere bastıkları çoraplarla kanepenin üstüne ayaklarını uzatan, yatağa giren. Yerden aldıkları bir şeyi elleyince gidip ellerini yıkamayanlar(muhtemelen ev temiz olduğu için gerek görmüyorlar.)

2. evde yukarıda bahsettiğim gibi banyo- mutfak temizliğine önem veren ancak diğerlerini o kadar sorun yapmayan ama evde mutlaka terlik giyen, yerden alınan bir şeyi masaya, kanepeye koymayan. Dokununca gidip ellerini yıkayan. Yere bastığı çoraplarla kanepeye ayaklarını uzatmayan, yatağa girmeyen. Not: küçük çocuk olmayan evlerde geçerlidir.

Tabi ki gönül ister ki, biz de her hafta baştan aşağı evimizi temizleyebilelim, ama gerek sağlık(ortopedik ve fiziksel rahatsızlıklar) gerek maddiyat-güven açısından bu şu an için mümkün değil:1no2: Yardımcı aradığımızda her hafta gelmezlerse kabul etmiyorlardı ve bizim de buna ayıracak bütçemiz yoktu, kabul edenlere de biz güvenememiştik. Ayrıca biz şart-şurta çok dikakt ettiğimizden, gelen kişinin bir bezi iki farklı yerde kullanması demek bizim o temizliği tekrarlamak zorunda kalmamız demektir. Çünkü lavaboların ayrı, klozetin ayrı, çamaşır makinesi üstünün ayrı bezi vardır bizde:eek:

14. 10 Şubat 2008
  15. EU2

EU2 Guest

ben sanırım biraz titizimm hergün süpürür hergün toz alır 2 günde birde silerim ewimiii tuvalet banyoysa hergün ciflerle elimde mekik dokurumm 2 lavoba var ewimizde we hergün bir oraya bir buraya mekik dokuyorumm ee ondan kilo alamıyorumm ben :) haftada 1 kere ise tüller makinaya ayy birde tülleri ütüye alıştırdımm yapmaz olaydımm ütü sakıııın tüllerinizi ütüye alıştırmadıysanız ütülemeyinnn nemli nemli asınnn şekerler şahsen ewleniğimde öle yapıcammmm zor oluyoo çünküüüüü

16. 10 Şubat 2008
  17. ZEYNEPKERIM

ZEYNEPKERIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    113
    ıkı uc gunde bır toz alırım, evı supururum, yerlerı sılerım. hergun yemek yaptıgım ıcın mutfagı ve buzdolabını elden gecırırım, hergun banyonun aynasını sılerım, tuvalet ve banyoyu ıkı gunde bır yıkarım, temızlerım, ayda bır tullerı, ıkı ayda bır astarlarını yıkar utulerım.. cekmecelerı her dagınık gordugumde duzenlerım.. camları da ayda bır sılerım ama oturma odasının camını her toz almamda sılerım yıne de evde bır yumurcak oldugu ıcın daha fazla yapmam gerektıgını dusunuyorum.. hayatımın 1/3 temızlık ve yemekle gecıyor:KK43:((

18. 10 Şubat 2008
  19. SKartanesi

SKartanesi Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    73
    iki günde bir evi süpürüp yerleri silmeye çalışıyorum çünkü berbat oluyor kıl tüy :bbo:ama bazen aksıyor tabi iş-güç mutlaka yatak odasının tozunu alırım salona pek bulaşmıyorum kışın orası kapalı jeyyar bu da işimi kolaylaştırıyo tuvaleti lavaboyu her gün temizlemeye çalışıyorum zaten klozette bref wc-jel var her sifonda çamaşır suyu akıyor bu da işimi kolaylaştırıyor :dance:, mutfakta zaten her akşam yemekten sonra ocak ve tezgah çamaşır suyuyla temizleniyor ama dolapları çok sık silmiyorum gözüme kirli gözüken yerleri siliyorum bazen kapıların tozunu almak falan çok aklıma gelmiyo açıkçası :eek: onları tozlu görünce siliyorum ama camları ne kadar sürede silmeliyim bilmiyorum berbatlar va hiiç silmek istemiyorummm tatlicadiarzu