Evinizi olduğundan değişik göstermek için yapılması gerekenler..

Konusu 'Dekorasyonda ip uçları, püf noktaları' forumundadır ve EU1 tarafından 19 Ekim 2007 başlatılmıştır.

19 Ekim 2007
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Bir Odayı Olduğundan Büyük Göstermek İçin

Odayı açık renkli eşyalarla dekore edin. Duvarları açık renklerle boyayın. Açık renkler kullanıldığında ışık daha fazla yansıma yapacağı için oda olduğundan büyük görünecektir.

Büyük Bir Odayı Olduğundan Daha Küçük Veya Sevimli Göstermek İçin

Sıcak renkler (kırmızı,pembe,sarı ve turuncu tonları) kullanarak duvarların merkeze daha yakın veya tavanın daha aşağıda olduğu hissini verin. Böylelikle çok büyük olan ve içinde fazla eşya olmayan salonlar bile daha sıcak ve sevimli bir his verecektir size.

Koyu Renkler Ve Sıcak (Kırmızı, Pembe, Sarı Ve Turuncu Tonları) Renkler

Koyu renge veya sıcak renge boyanmış tek duvar, odanın içine çekilir. Eğer sizin odanızda da, böyle büyük ve uzaktaymış gibi görünen bir duvarınız varsa, farklı renge boyayarak (ara veya koyu renge) onu odanıza yeniden katabilirsiniz.

Açık Renkler

Açık renge boyanmış bir duvar, olduğundan daha geride imiş hissini verir. Eğer siz de odanızın bir duvarını daha geniş göstermek isterseniz, bunu deneyebilirsiniz.

Koyu Renkli Döşeme Ve Halı

Eğer odanızın tabanını koyu renkli bir halı ile veya koyu renk yer döşemesi ile kaplarsanız, odanızın tabanı olduğunda daha küçükmüş hissini verir.

Tavanı Alçak Göstermek İçin

Tavanda duvarlardan biraz daha koyu bir renk kullanın. Fakat odanızın sıkıcı bir hal almaması için kullanacağınız rengin çok da fazla koyu olmamasına dikkat edin.

Tavanı Yüksek Göstermek İçin

Tavanda duvarlardan daha açık bir renk kullanın.

Çok Büyük Bir Odada Tavanı Daha Alçak Göstermek İçin

Tavanı ve duvarın tavana yakın üst kısmını, duvarlardan biraz daha koyu bir renge boyayın.

2. 20 Ekim 2007
  3. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benim salonum çok küçük birde gittim salak gibi turuncuya boyadım iyice küçüldü :'(

4. 24 Ekim 2007
  5. EU1

EU1 Guest

en iyisi degistir ama turuncuda cok hos oluyor bende begeneiyorum

6. 13 Mart 2009
  7. H_E_N_D

H_E_N_D stay Strong Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ya benimde salonumda, krem ve kırmızı renkler hakim kırmızı daha yoğun ama duvarlarımı koyu renk istiyorum çok hoşuma gidiyo kırmızıya boyasam nasıl olur acaba?krem renk istemiyorum duvarlarda yalnız

8. 15 Mart 2009
  9. Azeri kizi

Azeri kizi Türkiye'mmm Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde oturma odam zaten kücük,bende yavru agzi kahve yapmistim.
    Cok kücük gözüküyor.Zaten birde mobilyalarla dolu.
    Yok bir dahakine bembeyaz yapicam heryeri.

10. 31 Ocak 2010
  11. olgu35

olgu35 ölümden başkası yalan Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    renkleri doğru kullanmak ne kadar önemli:1rolleyes:

12. 31 Ocak 2010
  13. Gloxinia

Gloxinia "SADEM" Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benimde oturma odam küçük.ama doğru renkler secmişim demek.beyaz,mavi ve biraz da lacivert.her ne kadar suan değiştirme aşamasında olsamda...bide holde duvarımı boydan boya ayna kaplattırdım.olduğundan çok daha büyük gösteriyo..hatta gelen misafirler,o tarafta da koridor olduğunu zannediyolar bi an aklinialirimsmile