Evinizi terk ettiğiniz oldu mu ?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve sgursoy tarafından 20 Kasım 2009 başlatılmıştır.

20 Kasım 2009
    Konu Sahibi : sgursoy
  1. sgursoy

sgursoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar Merhaba ;
    Evliyken evinizi terkediğ babanızın evine sığındığınız oldu mu ? Bu durumu yaşayan varsa eşi ve ailesi nasıl davrandı ..

Ben şu an böyle bir durumun içindeyim fakat detaylıca anlatıp yazacak gücüm yok çok fazla.. Özetleyecek olursam; Eşim alkollü olduğu 29 Ekim gecesi ağza alınmayacak sözler sarfetti, kapıları tekmeledi v.s korktum ertesi gün bende babamın evine gittim.. Ben babamın evine gidincede olayı toparlamak yerine bana hakaret dolu mailler yazdı sonra özür diledi, sonra tekrar hakaret etti saçmalıyor yani.. Ama ailesinden biride arayıp bu çocuklara ne oluyor demedi sanki beni sokaktan almışlar .. Eşim kendiside eve dönmemi çok istediğini söylediği halde babamın kapısını bir kere çalıp hadi aşkım yürü evimize diyemedi ..

yazamayacağım çok fazla öyle kırgnın ve yorgunum ki ..

2. 20 Kasım 2009
  3. ozlemay

ozlemay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım Allah kolaylık versin......Çok zor bi durum.......Öyle bir şey başıma gelmedi ama evliliğini gözden geçirmelisin hadi eşin hatalı cahilce davrandı diyelim de ailesi duruma el koyup toparlaması lazımdı bence.......

4. 20 Kasım 2009
  5. gurbetten

gurbetten oğluşum seni bekliyorum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bence ailelerden çok bi şey beklemeyin çünkü erkeklerin ailesi gördüklerim kadarıyla hep arkadan dürtüp yönlendirmeyle bi şeyler yapıyolar bu tarz incelikleri düşünmeleri için çok çok ince bi aile olmalılar...

6. 20 Kasım 2009
  7. sgursoy

sgursoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ne ailesinden ne kendisinden bir incelik göremedim zaten. Beni üzmüş kırmış 2 aydır bu şekilde devam ediyordu .. Konuşalım dediğimde bu bir süreç deyip es geçiyordu benim mutsuzluğumu görmezden geliyordu.. Evi terkedincede bence o akşam gelip müdahele etmesi gerekirken 1 hafta boyunca hakaret etti..Bu süreçte ben boşanmak istediğimi söyledim yüzyüze görüşelim dedi ok dedim. Görüştük çok yapıcı bir tutumu yoktu yine kırdı yine sesi yükseldi ..Evlilik danışmanına gidelim v.s dedi ama ben bir samimiyet göremedim bunu derken bile en basitinden evimize arkadaşlarımı çağıracağım zaman ondan izin almam gerektiğini söylerse bir insan nasıl inanayım.. Annemleri ayda 2 kez görmemi çok gören bunu hep annenlerdesin diye önüme atan, ekonomik sorunumuz olmamasına karşın kendi kazandığım parayı harcarken 5 tl nin hesabını yapıp beni sürekli kıran, her haraketimden bir anlam çıkarıp sen bunu yaparken bunu demek istedin diye paranoya yapan (o bilmesede Allah biliyor kesinlikle böyle bir huyum yoktur onu buna anlatamadım) şimdi şunu dersem böyle yaparsam ne der korkusu ile benide paranoyak yapan adama bundan sonra nasıl güveneyim.. Kendisine açık kapı bıraktım, babamın evine gelebilseydin o kapıyı çalabilseydin dediğim halde ne değişecekti ki diyip es geçti.. 4 gündür ne aradı ne sordu hakaret dolu mailleri için - nasıl bir terbiyesizlik ben bunları mı yaptım ben böylemiyim dediğimde - senin tepki vermen için yaptım cevabını verdi iletişime geçmek için yapmış .. iki satır güzel sözle iletişime geçilemez mi ?? ben bunları düşündükce deli oluyorum..Neresinden tutulacak ki bu ilişki şimdi..

Severek ayrılmak dünyanın en zor işiymiş meğer ..

8. 20 Kasım 2009
  9. nora2010

nora2010 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    808
    Ödül Puanları:
    153
    canım bekle bekle...gelırse gercekten pısman olup gelecektır.gelmezsede zaten hıc sevmemıstır...sevıyorum dıyorsun tamam ama sana saygısı olmayan bır adamı daha ne kadar sevebıleceksın.önce saygı sonra sevgi.hakkında hayırlısı olsun....gelırse senındır gelmezsede zaten hiçsenin olmamıstır.

10. 20 Kasım 2009
  11. sahrud72

sahrud72 Baskılar bizi yıldıramaz Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Bunu söylemek beni de üzüyor ama
    Belki de boşanmak istiyordu ve gidişini fırsat bildi
    Annem baban yanındaysa sakın ezdirme kendini
    Barışacaksan bile hatasını anlayıp kendine çeki düzen vermesini bekle

12. 20 Kasım 2009
  13. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    bence madem babanlardasın bunu fırsat olarak düşün
    aslında nasıl bi evlilik nasıl bi eş modeli istediğini düşün
    bu şekildeki bi adamla ömür geçirebilecekmisin
    düzelibileceğini inanmıyorsan seni daha fazla üzmesine izin verme

14. 20 Kasım 2009
  15. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    hıc yapmadım..

16. 20 Kasım 2009
  17. caresz

caresz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bikeresinde denedim,gidemedim ama... Not yazdım onu çok sevdiğimi belirten yüzüğü çıkartıp koydum baş ucundaki komidinin üstüne düğün resmimiz var onun önüne bıraktım.Uyuyodu; 5 10 dk izledim onu sonra ağlaya ağlya kapıya yöneldim ve orada yığılıp kalmışım.Ama benm olayım farklı.Eşimle tek sorunumuz benm ailemle görüşmek istemiyo sen görüş ama ben görüşmicem dio.Ailemde bize saygı göstercek dio aradakaldığım için gitmeyi denedm ama olmadı.Önce eşinle konuşmayı dene ama sakin bi şekilde eğer olmuyosa çokta zorlanamanın bi anlamı yok böle sen daha fazla yıpranırsın.Sadece sen fedakarlık yaparsan olmz tek başınamı evlendin sen tek başına yürütmeye çalışasın ailen arkandaysa hiç bişiden korkma.

18. 20 Kasım 2009
  19. sgursoy

sgursoy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Hepiniz çok doğru söylüyorsunuz bana saygısı kalmadı , zaten hiç saygısımı yoktu orasıda ayrı , tek başına sevginin yetmediğini biliyorum aslında mantık çerçevisinde bakınca yürümeyecek bir durum bir ömür dile kolay geçmez .. Ne umutlarım vardı ama düşündükleri ve yaşatıkları o kadar farklı ki neyse ben mi yanlış düşünüyorum şu yaşadıklarımı abartıyorum diyordum . Demek ki pekde yanlış düşünmüyormuşum hala daha neyi yanlış yaptım diyorum kendimi yedim..22 sinde 1 senemiz doluyor en güzeli boşanma davasını açmak.. Zaten o kadar zoruma gittiki evde ben iki gözüm iki çeşme ağlarken onun için babam dediki : (henüz 3 gün olmuştu babamın evine gideli) - kızım istiyorsan seni hemen götüreyim eve dedi bu kadar üzüleceksen gidelim dedi ama seni bu kadar sevdiğini söyleyan adam kapıyı bir kere çalmadı bir kere aramadı - diyince iyice dünyam yıkıldı .. o da ayrılmak istiyor olabilir bende hiçbirşey yapmadım demiyorum bende üzmüş olabilirim ama bana yaşattıklarını benim basit kaprsilerim karşığı olduğunu düşünmüyorum..Dönemicem zaten şu saatten sonra dönsem ne olacak yarın öbür gün bir kavgamızda "kendin gittin kendin geldin " diyecek aileside kendiside dönmek onun istediği gibi olmayı kabul etmek bir anlamda.. Zormuş arkadaşlar offf bir de rahatladım açıkcası söylemediğim konuşamadığım şeyleri buraya bir güzel yazıyorum hepinize teşekkür ederim