evlat edimek isteyen anneler buraya

Konusu 'Duyuru : Maalesef bebeğimi kaybettim : (' forumundadır ve edaoznur tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : edaoznur
  1. edaoznur

edaoznur kızımsız asla Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ben 29 yaşındayım 2,5 yıllık evliyim 4,5 ay önce yani 37 hafta 3günlük hamileyken acil sezeryana alındım ben ölümlerden döndüm beni kaybetmemek için dr. rahmimi almak zorunda kalmış kızım edada oksijensiz kaldığından küveze kondu fakat 4gün yaşayabildi.şimdi anne olma şansım evlat edinmek ama çocuk esirgeme kurumunun bazı kuralları var 30 yaşını doldurmuş olmak veya 5 yıllık evli olmak aynı zamanda kız için 3-4 sene erkek için 2-3 sene beklicen sıraya gircen öyle evlat edinebiliyorsun ben çok saçma buldum arkadaşlar tamam araştırmaları normal çocuk emanet ediyolar tabi ama 3-4 ay olsa neyse kaç sene beklicem okadar cami avlusuna bırakılan bebekler var sokağa atılan hatta çöpe atılan bebekler bile varken neden bu kadar uzatıyorlar anlamıyom bizde biran önce evlat sahibi olsak ne olur o bebeklerinde hayatları kurtulur bizlerde evlat sahibi oluruz ben şimdi 1 sene beklicem 30 olsun yaşım 4 sene beklicem kız bebek için 5 sene boşa geçecek hemen verseler burdan aynı zamanda bütün yetkililerede duyuralım bize yardımcı olsunlar lütfennnnnn............:Saruboceq:

2. 25 Mayıs 2009
  3. gxoxnxuxlyarasxix

gxoxnxuxlyarasxix Mucizem'sin OĞLUM Üye

Beğenildi:
    4
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım senin durumuna çok üzüldüm...
    dilerim evlatlıkta olsa annelik duygusunu tadarsın...:Saruboceq:

4. 25 Mayıs 2009
  5. edaoznur

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    güzel dileğin için tşk ederim canım

6. 25 Mayıs 2009
  7. pln_akgn

pln_akgn Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ne kadar iyi niyetlisiniz. Allah gönlünüze göre versin :Saruboceq: .Bir çocuğun hayatını kurtaracaksınız ne mutlu size a.s.

8. 30 Mayıs 2009
  9. gozdem18

gozdem18 Aşka Aşık.. Üye

Beğenildi:
    1
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Üstesinden gelebilirsiniz merak etmeyin, Allah sizi böyle sınamış ve siz bir cana hayat vermek için hayatına anlam katmayı seçtiniz a.s.

Ama ne yazık ki şöyle bir durum var benneyaptımki

Psikolojiyle ilgilendiğim için söylüyorum... Tek yumurta ikizi iki bebek çocukluktan itibaren ayrılır ve birbirine zıt coğrafyalarda birbirine zıt ailelerde biri eğitimli biri eğitimsiz gibi.. yetiştirilir. Yetişkin olduklarında ise boylarının veya vücut tiplerinin az çok değiştiği gözlemlenir. Ancak huyu suyu derseniz yaşadıkları ailenin ancak törpüleyebildiği kadardır..

Makyajdı, saçtı baştı, süstü.. Eğer ham maddeye yani yüzünüze iyi bakmazsanız ne kadar mükemmele ulaştırabilirsiniz..

O yüzden araştırmayı çok iyi yapmanız gerek, geçmişini bilmeniz gerek. Gerek ki hayatınızı daha anlamlı kılın..

Umarım bu harika hareketiniz minik bir bedenin karanlık dünyasına ışık tutar.. Keşke sistem bu kadar garip olmasada..

10. 31 Mayıs 2009
  11. melek76

melek76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    Sevgili Edaöznur,bende evlat edinme şartlarını internetten okumuştum...Farklı şeylerle karşılaştım...Karşıma şehirlere göre farklı şartlar çıktı...Bende şaşırdım ve neyin doğru neyin yanlış olduğunu anlayamadım...Sen yazdığın şartları internetten mi okudun...Aslında bu şartları bizzat yerine gidip oradan öğrenmek lazım...Bu arada Allah sabır versin arkadaşım...

12. 1 Haziran 2009
  13. edaoznur

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bulunduğum şehrin çocuk esirgeme sosyal hizmetler kurumu il müdürlüğünün numarasını buldum internetten aradım anlattım sordum bu cevabı aldım sende evlat edinmek istiyorsan inşallah tez zamanda olur desteğin içinde tşk

14. 1 Haziran 2009
  15. EYLXIXK

EYLXIXK Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Canım benım ne gÜzel yÜreĞın var senın

16. 1 Haziran 2009
  17. Elis

Elis Guest

arkadas ne kadar da guzel anlatmis,,,,alkisalkisalkis

oncelikle yasadiklarina cok uzuldum ve umarim sende annelik duygusunu tadarsin,,,,herseyin hayirlisi olsun canim,,yerimseniben

18. 15 Haziran 2009
  19. lightlife

lightlife eylülde geeeeellll :) Üye

Beğenildi:
    20
    Beğendikleri:
    0
    Ödül Puanları:
    38
    canım ben bu haftasonu bahçelievler çocuk esirgeme kurumundaydım.Ziyaret amaçlı gittik arkadaşlarla.Sonra evlat edinmeyi merak ettim ve internetten araştırdım. Orda yaş sınırı 30 diyor ama asıl önemli olan 5 yıllık evli olma şartı.Yani sen 5 yıllık evlisin ama 25 yaşındasın ozaman başvurabilirsin diyor.Kız çocuklardaki bekleme süresinin fazla olmasının nedeni ise çoğu çiftin kız bebek istemesi. Oyüzden yığılma fazla olduğundan bekleme süreside uzuyor.
    Canım öncelikle sana büyük geçmiş olsun diyorum.Allah inşallah kısa zamanda isteklerini yerine getirir. Evlat edinmek ülkemizde gerçekten çok zor. Ama vakit kaybetmeden başvur derim.