Evlat edinen ya da koruma aile olarak sorumluluk üstlenilir mi??

Konusu 'Yardım Melekleri' forumundadır ve Ceylan tarafından 20 Kasım 2008 başlatılmıştır.

20 Kasım 2008
    Konu Sahibi : Ceylan
  1. Ceylan

Ceylan BiHüzünSaklı ve BinUmutla Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Merhaba arkadaşlar..
    Lisedeyken hep çocuk esirgeme kurumuna gider çocuk ziyaret ederdim her defasında çok etkilenirdim.İlerde evlendiğimde Çocuğum olsa dahi böyle sorumluluk üstlenmek isterdim gel zaman git zaman evlendim.Şükür mutluyum..4 aydır uğraşıyoruz Allahın izniyle elbet nasip edecek ama geçen doktora gittiğimde polikistik gördü biraz zaman alabilir gebe kalman dedi.Aklım iyicene yoğunlaştı ama kendi çocuğum olmadan bu sorumluluğun üstünden kalkabilir miyim diye tereddütlerim başladı.Çünkü evlenince herşeyin daha zor olduğunu anlıyorum her geçen gün
    Yardımlarınıza ihtiyaçım var..Deeyimlerinize:1hug:

2. 20 Kasım 2008
  3. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kendi çocuyun oluncak insallah evlat edinme derim ama koruyucu aile ğerçekten hepimizin yapması ğereken bir olay diye düşünüyorum bir çocuyu sağlıklı bir aile ortamında topluma kazandırabilirsek ne mutlu bize seni de tenrik ederim düşüncenden dolayı

4. 20 Kasım 2008
  5. Ceylan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    biraz inceledim koruma aileye uygunuz sizlerin yorumları da benim için çok önemli yada acaba koruma aile olup bana öğüt verebilecek varmı?Çünkü deneyimsiziz çocuk yetişme konusunda 1.5 yıllık evliyiz..Bir çocuğun sorumluluğunu alırken herşeyi sağlamak imkanları vermek ve iyiyi kötüyü öğretmem gerektiğini de farkındayım ve çalışan bayanım..Saol sardunyacım..

6. 20 Kasım 2008
  7. camdankalp38

camdankalp38 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım bu duyarlılığın için öncelikle tebrk ediyorum seni...Benimde hep akılımın bi köşesinde olupda bi türlü hayata geçiremediğim planlarımdan biridir bu...Şu anda içinde bulunduğun durumu,uğraştığın çabaladığın konuyu çok iyi bildiğim için biraz daha bekle derim ben,çünkü anne olmak için verdiğin çabaların mücadelelerin içinde o alıcağın çocuk kaybolup gider ondan sonrada vicdan azabı çekersin.Tabiki ona çok iyi bakacağından eminim ama kafan karışık ve alacağın o çocuk yeni bebekde olmayacak sonuçta bazı şeylerin bilincinde olarak gelecek...karar senin tabiki güzelimkaydirigubbakcemile5

8. 20 Kasım 2008
  9. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    bu duyarlılığın çok güzel..benim dayım da evlatlık aldı ama taa kaç yaşında aldı..
    herşeyin olması gerekiyor diye biliyorum mal mülk dikkat ediyorlar..dayım evlatlık aldığına göre herseyi bilmem gerekiyor ama bilemiyorum çünkü benim bildiğimi bilmiyor..tek bildiğim genç anne babalara verilmiyor..Allah gönlüne göre versin

10. 20 Kasım 2008
  11. Cinarefeninannesi

Cinarefeninannesi çınar efe_alya naz Pro Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    146
    bızde amasyadaykenn çok ıstemıştık bı arkadasla hatta her gece yaptıgımda planlarını bıle yapıyodum sunu yedırırım sunu alırım gıbı 5 aylıkta hamıleydım gezer tozarız dıyodum hepberaber ben çocuk hastasıyım hergece alalım çocuk bakalım umıdıyle yatıp kalkıyodum ve he göz yası dökuyodum en sonunda esım tmm aldık baktık 1 sene sonra tayıncıyız alışınca nasıl ayrılcaksın 4 ay sonrada kendı çocugun olucak ona nasıl bakıp ılgılenıceksın bunları duşun ve çocugun buyuyunce tekrar bakıcı aıle oluruz hemde oglumuza arkadas olur demıştı

12. 20 Kasım 2008
  13. daylight

daylight Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    Allah gönlüne göre versin arkadaşım hemen gerçekleştir düşünceni evlatlık almanın prosedürleri daha zor koruyucu aile olmak daha kolay hem bir sabi ekmek yesin sevgi bulsun hem sen anneligi tadarsın hem de evlat aldıktan sonra çocugu olan zengin olan RAbbimin yürü ya kulum dedigi iki kişi biliyorum
    elin gavuru itine bile amek harcarken biz yaşlımıza kimsesiz çocuklarıma bakmıyoruz keşke benim eşim de ikna olsa benim küçükten beri hayalimdir benımkiyle buluştugumuz ilk gün konuştuk bu konuyu :'hayır olmaz benim evime nasibime yabancı dahil olamaz ' demişti haa çok üzüldüm bu da O'nun görüşüdür

14. 20 Kasım 2008
  15. benimde sevgilim 7 yıl evli kalmış ve çocukları olmamış.hayatta en çok istediğim şey anne olmak ama hiç düşünmedim bile çocuğum olmazsa diye.belki canımdan bir parça olmaz ama evlat edindiğim çocuğu canım gibi sevebilirim. oda allahın emaneti doğurduğumda allahın emaneti..allah bana güç kuvvet versin çocuğum olsun olmasın evlat ediirim ben.bir çocuğa iyi eğitim ve güzel bir hayat vermek ..bundan güzel ne olabilir. umarım allah bana nasip eder ...))

Son düzenleyen: Moderatör: 20 Kasım 2008
  16. 20 Kasım 2008
  17. Ceylan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Saol canım benim..Gönüllü anne olarak bilmiyordum saol arkadaşım güzel önerin için araştıracağım canı gönülden istiyorum çünkü..a.s.

18. 20 Kasım 2008
  19. Ceylan

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    198
    Canım benim ilkdefa ben eşime bişey demeden o da üstü kapalı dedi çünkü 4 ayda çok üzülmeye başladım çok erken ama çocukları çok seviyorum o yüzden kucağıma sağlıklı evladımı almak istiyorum ama ne olursa olsun illa birtanede yuvadan koruyucu aile olarak alacağım Allahın izniyle..Çünkü milletime ve vatanıma bir hayırlı evlat daha büyütüyüm ne güzel olur Saolun kızlar..