Evlat Edinme Konusundaki Düşünceleriniz

Konusu 'Evlat Edinme' forumundadır ve umut73 tarafından 26 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

26 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : umut73
  1. umut73

umut73 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben aranıza yeni katıldım
    evlat edinme konusu ile ilgili bir başlık bulamadım belki de var ama ben giremedim bilmiyorum
    bu konudaki düşünceleriniz neler yazarsanız çok sevinirim

2. 27 Temmuz 2009
  3. karamelito

karamelito Guest

Ben evlat edinemem kendimi buna hazır hissetmiyorum. ama evlat edinenlere müthiş hayranım.

Evlat edinemem derken minik bir bebeği alıp büyütemem ama 10-12 yaşında bir çocuğa annelik yapabilirim o gerçekleri bilir büyüktür konuşup anlaşabilirsin.

Ancak bebek boyutu farklı, gerçekleri açıklasan bir türlü, açıklamasan bir türlü.

Birde evlat aldığın çocuğa kendi çocuğundan daha fazla özen göstermen lazım, kendi çocuğuna bağırabilirsin ona bağıramazsın çünkü için emanettir vs.

Çok hassas bir konu, dediğim gibi evlat edineceksem bir çocuk evladım olur bebek değil.

Son düzenleyen: Moderatör: 27 Temmuz 2009
  4. 31 Temmuz 2009
  5. limon_kabugu

limon_kabugu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar böyle bir başlık açılması çok güzel olmuş..eğer evlat edinmiş ebeveynler varsa aramızda,süreçle ilgili bizi bilgilendirebilirler mi?bizde eşimle evlat edinmek istiyoruz..bağlı olduğumuz sosyal hiz.müdürlüğünü aradık eşler birlikte gelip dilekçe ile başvurmalı dediler..işin bu kısmı kolay ama bundan sonra ki süreç beni korkutuyor..bizim ülkemizde bir çocuğu evlat edinmek çok kolay değil..o çocuğu sana verene kadar seni çok zorlu sınavlardan geçiriyorlar..bu zorlu süreci yaşayan arkadaşlarımız varsa lütfen bana da yardımcı olsunlar..
    çok sorularım var ama ilk önce birinin bu soruları bana sorabilirsin demesini bekliyorum..sorularım hava da kalmasın diye şuan da yazmak istemiyorum...

6. 1 Ağustos 2009
  7. limon_kabugu

limon_kabugu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    sanırım başlık yanlış yere açıldı..çünkü konuyu ne okuyan var ne de cevap yazan..eğer mod arkadaşlarımız bu sayfayı okur ve bizi doğru başlığa yönlendirirse çok sevinirim...

8. 18 Ağustos 2009
  9. oznesiz

oznesiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evli değilim ama evlenir ve çocuk sahibi olamazsam ve kesinlikle şartlar uygunsa evlat edinebilirim.bence bu harika bir duygu olur ve annelikten de farkı olacağına inanmıyorum.

10. 18 Ağustos 2009
  11. emcan01

emcan01 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    benim bebeğim yok ve evlat edinmeyide düşünmüyorum.ben o bebeği benimseyemem.o konuda çok hassasım.benimsemem için benim doğurmam lazım onun her aşamsını görmem lazım.birde işin dini boyutları var,o apaprı bir konu.
    ancak yurtlardan bebek alıp onu en iyi sekilde sevgisini verip bakanlarada gerçekten hayranım

12. 18 Ağustos 2009
  13. BeyazPeri

BeyazPeri Guest

Bir çocuk sahibi olamazsam ve evlendiğimde eşimde gönüllü olursa evlat edinmek isterim.Onu bir annenin sevgisiyle seveceğime eminim.Hatta 2 3 kardeş evlat edinebilirsem diye düşündüm bir an büyüdüklerinde yalnız kalmasınlar...

14. 20 Ağustos 2009
  15. sevil.

sevil. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    26
    Ödül Puanları:
    108
    benim 1 senedir çocuğum olmuyor daha tedavi falan görmedim eğer olurda sonuç olumsuz olursa isterim tabiki düşünsenize hiç yoktan bir insan hayatına umut oluyorsunuz maddi durumum çok ii değil ama bi çocuğu okuta bilirim ona evladım diyebilirim çünkü sadece karnında taşımak gerekmez o ufacık çoçuklara sahip çıkmak için..benim gözümü sadece prosedürler korkutuyor bilmiyorum ne kadar kolay veya zor ama yinede isterim gerçek anası olmasamda birine yavrum demeyi

16. 20 Ağustos 2009
  17. serin7979

serin7979 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    benim eger ki cocugum olmazsa evlat edinirim cokta sıcak baktıgım bir konu cevremde 3 aile oldu ve hepside neden daha erken düşünmedik diyorlar asla kendi cocugu gibi sevemez falan diye düşünürdüm bence yanılmısım

18. 21 Ağustos 2009
  19. hopi

hopi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende evlat edinmek istiyorum.ve araştırıyorum.eğer edinenler varsa paylaşrmısınız