evlat edinmeyi dusundunuz mu?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve deryaprs tarafından 14 Ekim 2007 başlatılmıştır.

14 Ekim 2007
    Konu Sahibi : deryaprs
  1. deryaprs

deryaprs Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    ben iki kere tup bebek denedim ama olmadi.ucuncuyu turkiye yapmaya karar verdik.insallah tutar.

ama tutumazsa dusundumki dunyanin sonu degil.evet bende isterim kendi canimdan kendi kanimdan olsun ama olmuyorsa yapacak birsey yok.

esimle bu konuyu konustum.bir evlat edinmeyi.ama yinede umudumuzu kaybetmeyelim belki birgun bir cocugumuz olur.

bence bir cocugu dogurmak marifet degil.onu yetistirip bakamk gerekli.televizyonda neler duyuyoruz.cocugu dogurup olduren.birakip giden gibi.

belki bana katilmaya bilirsiniz.ama dunyada bakima ve ilgiye muhtac ne kadar cok cocuk var.turkiyeden arastirip bir cocuk evlat edinecegiz.o cocuklarinda bir anneye ihtiyaci var.bizim bir cocuga ihtiyacimiz oldugu gibi.

esim benimle ayni fikirde acaba sizler ne dusunuyorsunuz bu konuda?

2. 14 Ekim 2007
  3. tess

tess Guest

ben düşündüm hemde çok.şu an tüp bebek tedavisindeyim ve eğer bebeğim olmazsa bir gün elbette seveceğim kanımın ısındığı bir bebeği alıp evlat edineceğim.

4. 14 Ekim 2007
  5. zeynep82

zeynep82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    bu çok zor bi karar yaa ben pek istemiyorum galiba düşünsenize ya daha sonra kendi bebeğimiz olursa ikisine aynı davranabilirmiyiz??

6. 14 Ekim 2007
  7. melissa78

melissa78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bizde aynisini düsündük daha dogrusu esim,ben biraz tereddüdeyim acaba benim ailem ve esimin aileside kabul edermi yoksa dislarmi diye,eger dislarlarsa icim canim yanar

8. 14 Ekim 2007
  9. Cemre61

Cemre61 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bizde düsündük esimle bu konuyu su an tüp bebek yapiyoruz bir kere denedik olmadi birde asilama demedik olmadi...deprem oldugu sene bir binadan 6 aylik bebek kurtulmusdu onu alacakdik aradik sorduk sorusturduk malesef teyzesi cikdi bebegin veremem dedi hak verdim bende olsam vermem teyzesi sonucda hatta o zaman hc denememisdik bile tüp bebegi

10. 14 Ekim 2007
  11. egecan

egecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    açıkçası bizimde ara sıra aklımıza gelmiyor değil.benimde 1 tüp bebek denemem oldu ve kimyasal gebelikle sonuçlandı.şu anda gene doktora gidiyorum.bakalım ne olucak.
    evlat edinmek çok büyük bir mesuliyet.açıkçası benim için genler önemli yani annesinin ve babasının kim olduğunu bilmeliyim.bir çocuğu yetiştirmek işin yüzde 80 nini oluştursada yinede genler önemli.birincisi bu ikinciside bir bebek isterim ama ilerde ona evlatlık olduğu söylenmeli mi söylenmemeli mi diye düşünüyorum.söylemesek bile bir gün bir yerden duyarsa korkusuyla yaşamakta sorun.
    işte bunlar benim kafamı karıştırıyor.bu sorular olmasa şu anda bile hemen evlatlık alırdım kendi çocuğumun olmasını beklemeden.

12. 15 Ekim 2007
  13. usle

usle Guest

bende gecenlerde sordum benimkine ama olmaz dedi ya aslında bende tam istedigimden degil ama merak ettim ne dusunur diye yarın bigun ne olcagı belli olmaz tabi allah herkeze kendi cocogunu nasip etsinde ama zaman ne gosterir fikirler degisir hayırlısı insallah sanada turkıye ugur getirir bebeklenirsin bende dahil herkez

14. 15 Ekim 2007
  15. usle

usle Guest

dogru soyluyosun buyuyunce ogrenmesı zor yada muhit degistirip kaybolcaksın memleketten bu arada kimyasal gebelik mi yazmıssın o nedemek

16. 15 Ekim 2007
  17. usle

usle Guest

orasıda var ama belki allah onun hurmetine insanın kendinede verebilir tabi vermiyede bilir sevme konusu bilmemki sevilir ya herhalde allah sıcaklıgı verir her ikisinede

18. 15 Ekim 2007
  19. tess

tess Guest

Zaten evlat edindiğinizde cocugun devlette iş bulma garantisini elinden alıyorsunuz eger okumazsa bir işi bile olmayabilir ama koruyucu aile olursanız bu hakkı baki.bu ülkede herkes bir cocugun elinden tutsa ne kadar guzel olurdu.o cocuklar onları azarlamayan itip kakmayan birilerine anne demeyi bence sonuna kadar hak ediyo yasım biraz daha buyudugunde bende bebeğim bile olsa bir cocuga koruyucu aile olacagım bunu içten ve tüm samimiyetimle soyluyorum.