Evlat sahibi olmak için hırs gösterilmemeli...

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve kirmizisilgi tarafından 5 Ocak 2008 başlatılmıştır.

5 Ocak 2008
    Konu Sahibi : kirmizisilgi
  1. kirmizisilgi

kirmizisilgi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    .... boyle bir yazi da vardi...

Son düzenleme: 14 Ekim 2011
  2. 5 Ocak 2008
  3. masiva

masiva Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Rabbim razı olsun..bunu bugün bende okudum...çok güzel anlatılmış...

4. 5 Ocak 2008
  5. SUDENAZ222

SUDENAZ222 evli,mutlu,ikiz çocuklu Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    evet aynen öyle herşey ALLAH tandır.ona isyan edemeyiz.

6. 5 Ocak 2008
  7. Morgxuxl

Morgxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    hem yazı çok güzel hemde nuraycım senin yaptığın yorumlar her ikinizdende allah razı olsun....

8. 5 Ocak 2008
  9. ECETUNA

ECETUNA Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzel aydınlatıcı bir yazı. insanın içini ferahlatıyor. gerçekten dinimiz herşeyi çok güzel açıklıyor. elimizden geleni yapıp tevekkül etmemiz gerek. hayattaki tek gayemiz çocukmuş gibi davranıp sadece ona odaklanıyoruz bazen. bu da mutsuzluk ve hayal kırıklığını beraberinde getiriyor, biz üzülünce eşlerimiz de üzülüyor.
    inşallah rabbim hayırlısıyla nasip etsin bizlere ama herşeyi en iyi bilen o olduğuna göre takdir de o'nundur.

10. 5 Ocak 2008
  11. duygu2008

duygu2008 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet çok güzel bir yazı allah herkeze herşeyin hayırlısını versin evladın bile allah kulu için herşeyin iyisini verir bence hayırlısı ne zamansa o zaman olacak deyip zamanına bırakmak lazım ve dua etmek lazım hepimiz için hayırlısı kızlar

12. 6 Ocak 2008
  13. gxuxley

gxuxley Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet kendimizi bu kadar zorlayarak ham kendimizi hem de çevremizdekileri üzüyoruz!Allahım nasıl uygun görüyorsa herzaman benim kabülümdür...O okadar yücedirki hikmetinden sual sorulmaz!

14. 6 Ocak 2008
  15. kirmizisilgi

kirmizisilgi Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu yaziyi yazdiran rabbim buyuk.. Okudugunuz icin ben de size tesekkur ediyorum, cok kotu bir ruh haliyle bu yaziyi okuyup rahatladim...
    "hem bu dünyada evlat sahibi olamayanlar cennette evladla müjdelenmiştirler''... demissin gulluper, bilmiyordum bunu mesela, dunya hayati goz acip kapayincaya kadarmis ya, eger bu dunyada kavusamazsak otelerde evladimiza kavusmakta umut bizim icin..

16. 6 Ocak 2008
  17. kucukkedicik

kucukkedicik Guest

evet kızlar inanın bende çok etkilendim. çünkü bebeğim olsun diye kaç aydır hırs yapmıştım. olanlara bakıp üzülüyodum. sonunda gebe kaldım ama dış gebelik. ve iki aydır hala bitmedi dertlerim.

gerçekten rabbimden hayırlıysa diye istemek lazım kızlar. hayırlıysa ve hayırlı zamanda...

18. 20 Şubat 2008
  19. XOXzgxuxrCe

XOXzgxuxrCe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Cenâb-ı Hak, evlat isteyen kimselerin samimi dualarına da icâbet edip onlara istedikleri çocuğu lutfedebilir. Fakat, bu konudaki aşırı istek maksadın aksiyle tokat yemeye de sebebiyet verebilir. Mesela, ısrarlı talep neticesinde öyle bir çocuk dünyaya gelir ki, âsî mi âsî, anarşist mi anarşist olur ve anne-baba için büyük bir hüzün sebebine dönüşür. Hatta onlara, "Ah ölse de kurtulsak!" dedirtecek kadar şerli bir insan halini alır. Bundan dolayı, kadın ve erkek, çocuklarının olmayışını hemen mutlak şer olarak görmemeli ve Allah Teâlâ'dan haklarında hayırlı olanı dilemelidirler.
    Alıntı.......................

Herzaman böyle düşünmüşümdür.Allah hayırlısı neyse onu versin.