Evlatlar arasnda ayrm olur mu?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Beren27 tarafından 13 Ekim 2009 başlatılmıştır.

13 Ekim 2009
    Konu Sahibi : Beren27
  1. Beren27

Beren27 Özlemin dili olsaydı... Üye

Beğenildi:
    327
    Ödül Puanları:
    113
    mrb kızlar,eşimin ailesi eşim ve abisi arasında sürekli ayrım yapıyor,eşimin işi nedeniyle memleketten uzağız bize ne faydaları var nede zararları diyordum kendi kendime,ama aslında hiçte öyle değilmiş,eşime ailesi yolunacak kaz muamelesi yapıyor,abisi bundan 8 yıl önce evlendi ve 5 milyarlık mobilya parasını eşime ödettiler,(o zamanlar çıkıyorduk birşey diyemedim)evlendik tam 3.gün eltim ev alacaz diye altınlarımı istedi,eşime yok dedim ama baktım üzülüyor tamam verelim dedim,neyseki sorun çıktı alamadılar,ardından arsa aldılar kayınpeder paranın yarsını verdi,bize yine bişey yok,eşimin abisi özel güvenlik,ailesine göre işim sağlam değilmiş,ardından kayınpeder araba aldı 15 milyara devrinide kaynımın üstüne yaptı,sanki bize gıcık verir gibi,biz yine sustuk,zaten eşimin ailesine karşı gram kıskançlığı yoktur,tek sözü bizede yaparlar,zaten bana bir kere haklısın dese ölür beyefendi,kaynımın güya işi kötü,adam 9.katta gökdelen gibi binada oturuyor,tabi kirayıda kayınpeder karşılıyor,hepsine sustum ama dün tlf açtılar,100 milyar liraya ev almışlar,çileden çıktım iyice,eşimle birbirimize girdik,huzurumuz bozuldu,sanki biz evlat değiliz,küçücük lojmana sıkışıp kalmışız ama onlara göre hayatımız dört dörtlük,hayırlı olsun demeyecem dedim baktım üzülüyor aradım kayınvalidemle konuştum,sesimin kötü olduğunu anlamış tekrar aradı,bana diyorki ee biz ölürsek tarlada sizin olsun sanki dalga geçiyor,kızmayacam,üzülmeyecem allaha havale ettim diyorum ama kendi kendimi yiyip bitiriyorum,ne olur bana bir akıl verin ne yapayım nasıl davranayım,çıldıracam bu çifte standart yüzünden

2. 13 Ekim 2009
  3. pinkystar

pinkystar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    genelde evin büyük çocukları daha çok aileye sırt dayamışken , küçük çocuklar kendi ayakları üzerinde durma konusunda başarılı , herşeyi kendileri yapıyorlar...bu benim hayatta edindiğim tecrübe ve gözlemlerime dayalı çıkartığım bir sonuçtur...sizde de aynı durum söz konusu sanırsam...

4. 14 Ekim 2009
  5. Payam

Payam Hayat ben sana küstüm.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet böyle birşey varmış, kend ailemde hiç yaşamadım
    olacağına da inanmazdım ama evlendikten sonra kayınvalidemde gördüm bunu
    eşim üzülmese hiç önemli değil ama üzülüyor helede benim ailemi gördükçe
    hiç üzülme hiçbirşey yokmuş gibi davran
    ne demiş atalarımız,
    keser döner sap döner gün gelir hesap döner.....

6. 14 Ekim 2009
  7. mamun

mamun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canim cok iyi anliyorum seni.Insanin zoruna gidiyor...Ama bu durum yuzunden esinle arani bozma!Sakin para isterlersede vermeyin bence..Baksana size gram yardimlari yok!
    Kimseye uc kurusluk mala tenezzul etme allah saglik versin sizinde olur
    Agzinin tadini bozma bence.Kaynananlarda kendileri utansin yaptiklarindan...
    Ben kendi ailemden boyle bisey gormedim bana ne verildiyse kardesimede verildi.Kaynin sorumsuz biriyse her ailede vardir oyleleri!Kayinbabanda arkasini topluyodur

8. 14 Ekim 2009
  9. ikrar

ikrar Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    106
    oyle bı ayrıt edıyolarkı bole kalakaldım akannehir
    bosver herkes ne ekerse bı gun onu bıcecek:1hug:

10. 14 Ekim 2009
  11. devrimc66

devrimc66 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    0
    bende yasadim bunu...yani aile arasinda evlat ayriminin ne kadar aci birsey oldugunu cok iyi bilirim....sanirim yapacaginiz birsey yok Allaha havale etmekten baska...

12. 14 Ekim 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    güzelim hem şikayet ediyorsun hemde kalmış altınlarını veriyorsun..neymiş ,üzülmesinlermiş..kusura bakmada sizde bu ortamı hazırlamışsınız..herkes kendi yağında kavrulsun..sizin başınız sıkışsa size vereceklermi? 100 000 tl ye ev alana kadar size olan borçlarını ödeselerdi..dediğim gibi bu prtamı siz hazırlamışsınız..bence hem altınlarınızı alın hemde bundan sonra bişiye karışmayın ve kendinix birikim yapıp ,kendiniz alın...gerçektende zor durumda olsalar anlarım ama sanırım zor duurumda değiller..sizin pederde bayağı zengin anlaşılan..güvenlik görevlisi dediğin kişi ne kadar maaş alır ki ev alsın

14. 14 Ekim 2009
  15. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.372
    Ödül Puanları:
    238
    sıkça yaşanan şeyler ama bizde tersine bizde ise sürekli kaynana para kayınbabaya para

artık evlendiler demiyorlar halen para para bütün çocuklar şikayetçi yani beterin beteri varmış haline şükret derim ben

16. 14 Ekim 2009
  17. Esra6161

Esra6161 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Evet arkadasim ayrim var bende yasadim cunku. Esimin abisine kaynanam 100 milyar cekip ev aldi. kredisinide hala kaynanam oder. Dugunu 20 milyarlik salon tutup yemekli yaptilar. altinlarindan tut dugunu dort dortluk oldu. Biz evlenirken altin bile almadi. altini birak evimde babamin aldigi yatak odadan baska bisey yok. Oda kaynanamin ust katinda oturuyorum. Tek yatak odasi var. Dugunde onlar utanmasin diye babam iki kat altinyapti onlarin adina takti millet dedikodu etmesin diye. Simdi kendimiz calisip kendimiz eksiklerimizi kapatmaya calisiyoruz. Bosver Allah goruyor yeter

18. 14 Ekim 2009
  19. Seloxsx

Seloxsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    evi kendilerine mi almışlar kayınbiraderine mi?