Evlatlık almak istiyoruz nasıl ve nerden başvurmalıyız

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve umutolsun tarafından 7 Ekim 2010 başlatılmıştır.

7 Ekim 2010
    Konu Sahibi : umutolsun
  1. umutolsun

umutolsun umudum yine geride kaldı Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    ARKADASLAR EVLATLIK ALMAK İSTİYORUZ NASIL VE NERDEN BAŞVURMALIYIZ başından gecenler beni anlarlar ne olur bana bi yarıdmcı olun

2. 7 Ekim 2010
  3. umutolsun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    kendi veya tanıdıkları evlatlık alan varsa lütfen tecrübelerini bizlerle paylaşırlarsa cok mutlu olurum

4. 7 Ekim 2010
  5. gelincik238

gelincik238 Şükürler Olsun Mevlaya... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    hayırdır canım neden böyle bi karar verdiniz. mücadeleden vaz mı geçtiniz???:KK43:(

6. 7 Ekim 2010
  7. zinal

zinal evli mutlu ve çocuksuz :( Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
  8. 7 Ekim 2010
  9. umutolsun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    gelincik düşünüyoruz ama yaş şartı olmuyo
    bide nasıl alınacak nasıl kabullencegiz kafam cok karışık

10. 7 Ekim 2010
  11. yazmacakaralamaca

yazmacakaralamaca Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Canım öncelikle hayırlısı olsun.Evlatlık işlemlerini başlattıktan sonra sıra bekleniyor bizim bi tanıdığımız 1 sene bekledi.
    Yanlız ben seni kararsız gibi gördüm yaşında genç sanırım, eşinle ileride kendi çocuğunuz olursa evlat edindiğiniz çocuğa yaklaşımınızı etkilemez mi?
    Bir hikaye okumuştum evlat edinilmiş çocuk evlatlık olmanın ne demek olduğu sorulduğunda ''Annenin karnında değil yüreğinde büyümek'' diye cevap vermişti.
    Sizde kabullenmekten daha fazlasını yapıp aldığınız çocuğu gerçek bir anne, baba gibi sevip sahipleneceğinize inanırsanız öyle müracat edin derim.
    Hiç tanımadığınız bi çocuğu kucağınıza verecekler
    doğruya doğru çocuk bile olsa sempati duymayabiliyosun için kaynamayabiliyor.
    Öyle bir çocuğu verseler yinede inatla sevebilecek misin?

12. 7 Ekim 2010
  13. umutolsun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    canım cok dogru söylüyosun ben aslında kendi cocugumun olmasını tabiki daha cok isterim ama imkansız gibi bişey tabiki allahım ol deyince oluveriri ama bu sürecte yaşımız gencken bizde annelik babalık duygusunu tatmak istiyoruz ne bileyim evliliğimiz dahammı ii olur diye düşünüyoruz istediğimiz kategoride bir bebk alma imkanımız olabilirmi aceba yani yeni doğmuş istesek

14. 8 Ekim 2010
  15. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    yazmacakaralamaca çok güzel yazmış. evlat edinmek, çocuk doğurmama kararını aldıktan sonra (belki sağlık sorunlarımız olur kendinden olmaz orası ayrı) bir gün psikolojim değişir de maddi, manevi çocuk yetiştirmeye hazır hissedersem kendimi kesinlikle evlat edinmekten çekinmem derdim. erkek arkadaşımla bu planımız yok ama hayat bu ne olur belli olmaz, benim için bu dünyada bu kadar annesiz-babasız çocuk varken, illa kendisi doğurması gerekmiyor insanın. ayrıca bunu da doğanın bir dengesi mi allah'ın bir dengesi mi ne denir bilmiyorum, herkes çocuk sahibi olsaydı evlat edinmeyi kimse düşünmezdi diye düşünüyorum bazen.

dikkatimi çeken nokta, evliliğimiz daha mı iyi olur demeniz. bilmeden bir şey yazmak istemem yanlış anlamayın lütfen, ama çevremden gördüğüm insanlar kendileri doğurdukları bebekle bile işleri rayına sokamayabiliyor ki, evlat edinme durumunda sizi daha fazla emek ve sabır gerektiren, eşler olarak birbirinize belki de en fazla desteğinize ihtiyaç duyacağınız dönem olacaktır.

yaş konusunda bir alt sınır vardı yanılmıyorsam, bu bence hem kendi çocuğunuz olabilir sonradan pişman olmayın ya da o çocuğa yazık olmasın diye, hem de insanız hepimiz ve her yıl, her yaş bize öfke kontrolünde, sabırda bir şeyler katıyor.

dilerim sizi en mutlu edecek kararı alırsınız, önceden bilgi toplamanız güzel, karar vermek için çok zamanınız var sanırım, yaşınız henüz tutmuyor evlat edinmeyi galiba.

16. 14 Ekim 2010
  17. umutolsun

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    108
    yorgun savaşcı düşüncelerin güzel saolasın evet yaşim gence ama benim yaşım ne olursa olsun bebek olma ihtimalimiz allah bilirde düşük diye düşünüyorum o yüzden biran önce bende anne olmak istiyorum hiç yokmu evlatlık alan bana biraz tecrübelerinden bahsetsin

18. 14 Ekim 2010
  19. YILDIZ1980

YILDIZ1980 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    mücadele mücadele mücadele.... doktorlar kaderimize yön veriyor......... sonuç hiçbirşey ...... yoruldum........... hayat bu kadar tatsız.......... hayat bu kadar çekilmez......... çaresizlik bezdirdi yıktı ............... senağlama