evlatlık olanlar sizleri bekliyorum

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve seedaa tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : seedaa
  1. seedaa

seedaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    aranızda evlatlık olanlar vardır elbette. öz anne babasını kardeşlerini tanımayanlar var mı?lütfen düşüncelerinizi yorumlarınızı bekliyorum. burada buluşalım

2. 18 Temmuz 2009
  3. seedaa

seedaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    65 kişi mesaja bakmış ama hiç cevap yazan olmamış. evlat edinmeyle ilgili konulara cevap yazılıyor ama. gerçekten aranızda hiç evlatlık yok mu? yoksa ben evlatlığım demek mi zor geliyor anlamadım. (bunlar bu konuyla ilgili son sözlerimdi)

4. 18 Temmuz 2009
  5. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    Bu topici açma sebebini yazarsan hele hele de bu konuda bir hikayen varsa yorum alabilirsin canım, benim bu konuda bir fikrim olmadığı için bir şey yazamıyorum....

6. 18 Temmuz 2009
  7. _MySticqirl_

_MySticqirl_ ÖZGÜR... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım konu dıkkatımı çekti baktım ama evlatlık değilim ne yapıcam şimdi ne yazmalıyım.........

Neden cekınsınlerkı bılıyor ıse evlatlık oldugunu söylemekden de cekınmez heralde kocaman bıreylerız burda.... Neden takıntı yapmıssın gıbı hıssettırıyosunn...Şahsen ben sen bu durumu takıntı halıne getırmıssın gıbı hıssettım....... Arkadasında dediği gibi bı hıkayen varsa yazabılırsın....Belkıde senın hıkayene benzeyen seyler yasadıysak bızde yazarızz.....

8. 19 Temmuz 2009
  9. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    sakıncası yoksa bende sizin düşüncelerinizi bekliyorum.

çünkü ben evlat edinmek istiyorum. sizce kaç yaşlarında evlat edinilmeli

en çok neler üzüyor?

ne zaman söylemeli..

bu öğrenildiğinde nasıl duygular hissedilir. yani ait olduğu aileyi aramak mı şuan ki aileyi suçlama yada kabullenme..

kaç yaşlarda kabulleniliyor.

en sık karşılaşılaşılan sorunlar neler?

mutlaka yapmamız yada yapmamız gereken şeyler nelerdir?

eğer sizin için sakıncası yoksa sorularıma içtenlikle yanıt verirseniz çok mutlu olurum.
    a.s.

10. 20 Temmuz 2009
  11. CitlembiK

CitlembiK Bir kalbe girmek nasip, kalmak marifet... Üye

Beğenildi:
    1.167
    Ödül Puanları:
    188
    konu başlığı dikkatimi çekti baktım , evlatlık değilim ama olsaydım ve bilseydim illaki yazardım diye düşünüyorum.
    Bu çok sık görülen bir durum değil sanırım en azından ben öyle düşünüyorum yada çocuğun haberi yoktur bu durumdan
    Ama varsa paylaşmak istedikleriniz seve seve paylaşabiliriz

12. 20 Temmuz 2009
  13. azra33

azra33 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    çok geç kalmadan evlat edin bence..
    evlat edindikten sonrada küçükken söyle 4 - 5 yaşlarında yada en geç 6 okula başlamadan önce olsun okulda bunu duyarsa daha kötü olur..
    çocuk için en kötüsü çevreden aldığın tepkiler oluyor ya sen evlatlıkmışsın gibi sorular soran patavatsızlar olabiliyor..
    bir de bebekken alabilirsen bence daha iyi çünkü çoçuk seni öz anne baba gibi görüyor.. ve evlatlık olduğunu hissetmiyor bu birazda sana bağlı tabi..
    seni kabul ediyor ama kendi öz ailesi ile ilgili soruları oluşuyor kafasında.. neden bıraktılar beni gibi şuçluyor nefret ediyor değişebilir tabi bu..
    mutlaka yapman değilde mutlaka yapmaman gerekn şeyler ileride ne kadar kızarsan kız yüzüne vurma aldık ta kötü mü ettik anana çektin sen gibi laflar kullanma
    ve sev çok sevv yüreğinde bir yara mutlaka olacaktır yalnızlık korkusu olacaktır sevginle sar kolla onu..

14. 26 Temmuz 2009
  15. nutez

nutez Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    bir sevdiğimin başına geleni yazıyorum birazda olsa bir faydam olur inşallah....bu kişi çocuklarını büyüttü evlendirdi ikiside iyi birer annebaba,evlatlık değil ama koruyucu aile olabildiler çünkü evlat edinmenin prosüdürleri biraz ağır bildiğim kadarı ile.bir erkek çocuk aldılar şuan 12 yaşında 3 yıl önce alındı 9 8 yaşlarında sanırım,okula yazıldı birebir ilgileniyor dersleriyle çok güzel oturup konuşuyor sohbetler ediyor tam bir eğitici anne,fakat oğlan zaman içinde sorunlu oluyor çok problemli bir çocuk okulda sosyal hayatında oldukça haylaz bunlarıda büyütmüyor anne düzeltme yollarındalar psikoloğa gidiliyor falan bu arada anneden para çalıyor 3 5 miktarı önemli değil önemli olan eylem,bunuda büyütmüyor konuşaya öğretmeye çalışıyor anne,işi büyütüyor çocuk mahalle bakkalından birşeyler çalmaya başlıyor,oysa anne günlük bir limit koyuyor bakkala hergün o limiti kullanması bekleniyor çocuktan ve birgün anne ile tavukçuya gidiliyor alışveriş yapılırken çocuk tavukçunun tlfn nu çalıyor,anne görüyor ertesi gün ve tlfn tesim ediyorlar,kadın perişan uğraşıp didinip çocuğa birşeyler aşılayamamanın acısını yaşıyor yıkılıyor,geri vermekle vermemek arasında vijdan ve mantık jimnastiği yapıyor.o çocuğun kız kardeşide evlatlık verilmiş bir gün nların verildiği ailenin evine gittik kız ağabeyinin tam tersi hanım hanımcık maşallah.zor bir durum günümüzde onca olaylar oluyor insan kendi evladına güvenemiyor ki bu kadın ne yapsın ileride .benim fikrim ğlan çocuğu çok zordur illaki evlatlık alınıcaksa küçük yaşta alınmalı 0.5 yaş arası olmalı ki kişiliğini yuurabilesin geç kalmış olmayasın ve ağrlık kız çocuklarında olmalı çünkü ileride kız çocukları zebil oluyor erkek kendine bir şekilde bakabiliyor ama kız evladı için sokaklar cehenlem gibi geliyor bana bir hayır ağırlığı varsa bu işte kız evladı ağır basar benim gözümde..

16. 26 Temmuz 2009
  17. er_ca

er_ca 6-11-2012 Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    bizim bir tanıdığımızın çocukları olmuyormuş.. evlat edinmişler. tabi kurumdan falan değil.
    anne ölmüş babasıda vermiş bu arada kız o zamanlar 1 yaşında falanmış. doğum kağıtlarına kadar herşeyini şimdiki anne babasının üzerine yaptırılmış nufüs cüzdanı falan. bu arada anne baba epey büyük... kız şuan 23 yaşında.. sanırım ilk okula giderken sağdan soldan öğrenmiş evlatlık olduğunu.. bir süre geçiştirdiler. kandırdılar. o sürede kızın psikolojisi çok bozuldu. çeşitli intihar denemeleri ufak tefek hırsızlıklar. aile tabiki bunu dışlamadı ısrarla uğraştılar. çok zor bir 10 yıl geçirmişlerdir abartısız. öğrendiği andan itibaren yatışması 10 yılı buldu.
    bu yaz evlendi. internetten biriyle tanışmış. farklı şehirden. ama çocuk geldi ve kızın ailesinin evinde yaşıyorlar şimdi. aile bu kızı kaybetmemek için çok uğraştı elinden geleni fazlasıyla yaptı. liseyi bıraktı açıköğretime yazdırdılar orayıda bıaktı tekrar yazdırdılar. sürekli mücadele ediyorlar. ama şuan ikiside 60 yaşlarında birer anne baba kız onları yaşlı ve bilgisiz buluyor. fakat yıllarca almanyada yaşamışlar ve oldukça kültürlü bir aile ama evlatlık olmayı sindiremedi öğrendiği andan itibaren onlara anne baba demeyi kesti çok nadiren diyor. kendi akrabalarını aradı. anneannesini buldu giti bir gece kaldı. evine döndüğünde ben oraya bir daha gitmem beni aramasınlar demiş. aslında o arayıp bulmuştu.
    bu çevremde gördüğüm kötü bir örnek.
    iyi bir örnek de var onu da bir ara tekrar yazarım.yerimseniben

Son düzenleme: 26 Temmuz 2009
  18. 25 Eylül 2009
  19. esiin

esiin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba aranıza yeni bir üye kabul eder misiniz a.s.
    aslında internette evlatlıkla ilgili yazılar okurken bu siteyi de gördüm ve ilgimi çekti, ben evlatlığım ve çekinilicek bişey olduğunu sanmıyorum çünkü ben beni evlatlık alan annem ve babamla olduğum için kendimi çok şanslı sayıyorum ve çok mutluyum onların kızı olduğum için.:) Tabiki başlarda sorun yaratabiliyor belki bu gerçeği söylediğin yaşla da alakalı olabilir çünkü bana 19 yaşımdayken söylendi ve oldukça zor oldu aşması belki hala aşabilmiş değilim ama en azından ilk zamanlarki gibi değil. Ailemle alakalı bi sorunum olmadı çünkü hiç hissettirmediler ve kendi çocukları olsaydım bukadar sevemezlerdi diye düşünüyorum sorun sadece neden ben sorusu.ınsan kendine saçma olan sorular sorabiliyor ben çirkin ve yaramaz bi bebekmiydim ki doğuran şahıs sokağa attı ...........gibi.Önemli olan doğru zamanda gerçekleri söylemek ama ne olursa olsun evlat edinmek kadar kutsal , büyük ve anlamlı başka bişey olamaz kanından canından olmayan birr bebek için sabahlara kadar uyumayıp ayağında sallamak , hasta olunca onunla ağlamak ....... Tabiki bunları gerçekten yapabilecek kişilerin içlerinde merhamet duygusu olanların daha doğrusu her türlü insanı sevebilecek insanların evlat edinmesi gerekir yoksa aldığınız bebeği 2. bir yıkıma uğratmak çok kötü sonuçlara yol açabilir. şimdilik bu kadar arkadaşlar merak ettiğiniz şeyler olursa seve seve yanıtlarım :)

:nazar:

Son düzenleme: 25 Eylül 2009