Evlendikten nekadar sonra hamile kalmaya karar verdiniz buyrun paylaşalım....

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve HAVALIKIZ tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : HAVALIKIZ
  1. HAVALIKIZ

HAVALIKIZ 'Ya Vehhab' Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    evlendıkten nekadar sonra bebek düşündünüz? sizce en sağlıklı zaman hangisidir?uzmanlara göre 2 yıl beklenmeli çiftler birbirlerini tanımalı buyrun bu konuda görüşlerimizi paylasalıma.s.

2. 18 Ağustos 2010
  3. seda3458

seda3458 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben hemen isterdim aslında ama biraz evli olduğumuzu anlayalım ve herşeyi yoluna koyalım diye bekledik zaten yaşım küçüktü üni. devam edio die yapmadık. 2- 2.5 sene geçince artık olsun dedik şimdi son 5 haftam kaldı ve dün evlliğimiz 3yılını doldurdu. bence şimdi tamm zamanıymış.. iyiki şimdi olmuş.. :)

4. 18 Ağustos 2010
  5. damlasu22

damlasu22 İpek kızım benim,küçük kuzum.. Üye

Beğenildi:
    68
    Ödül Puanları:
    113
    benimde aklımdan tam böyle bi soru geçiyodu.hatta bunun için girdim foruma.konu için teşekkürleryerimseniben
    ben bebekleri çok seviyorum.çocuklarıda tabiki.ama büyük bi sorumluluğun altına gireceğimizide biliyorum,farkındayım durumun yani.23 yaşındayım,24üme temmuzda girdim,her neyse aslında çoğu işimi tamamladım istediğim gibi,sıralı oldu herşey.ilişkim,eğitimim.4 senemiz doldu ve evleneceğiz ekimde.nişanlımın evlenen arkadaşlarının hemen bebekleri oldu,genelde yani bu böyle.benim çevremde pek böyle değil,ailemdede.herkes bikaç sene beklemiş.nişanlım bebekleri çok seviyo.işin aslı bebeklerde kucağına çok yakışıyo,potansiyel bi baba görüntüsüne sahip:kedi:ben çok kararsızım.aslında tedirginimde biraz ya evlenir evlenmez bi bebeğimiz olsun isterse diye korkuyorum,çünkü kendimi ne fiziksel anlamda ne de psikolojik olarak bi bebek sahibi olmak için hazır hissetmiyorum.ya ben kendimi hazır hissetmezken olursa,hamile kalırsam naparım hiç bilemiyorum.maddi anlamda zaten evlenince bi süre borç ödeyeceğiz oraya buraya,bide bebeğin beziydi,mamasıydı altından kalkamayız.Ama tüm bunlara rağmen annelik güzel bişey,mucizevi bişey,bunu biliyorum.

6. 18 Ağustos 2010
  7. temmuzz

temmuzz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.305
    Ödül Puanları:
    238
    bende evleneli 9 ay oluyor hamile değilim ama daha bir yıl dolmamış olmasına rağmen insanlar özelliklede eşimin ailesi ve herşeye burunlarını sokan akrabaları meraktalar ne zaman görseler lafı sokuyorlar daha bebek yapmıyor musunuz diye...bu durum canımı sıkıyor sanki yıllar geçtide olmuyor aman Allah korusunn....Daha eşimin askerliği var yaş 30 a az kaldı biran önce yapayım diyor..Bebişi askerlik yüzünden erteliyoruz eşim bebek olursa askerlik çekilmez diyor haklıda...yani bi 9 ay daha bekleyeceğiz bnecede bu zaman dilimi gayet yerinde...hem yaşımda daha 20 ama etrafta sözleriyle canımı sıkan okdar çok kişi var ki kimse bu duruma bizim penceremizden bakmıyor..anlatamıyoruz..

8. 18 Ağustos 2010
  9. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    297
    Ödül Puanları:
    203
    ekımde 2 yıl olucak ,artık yapalım dıyoruz ama bı yandan da hala erken mı acaba dıyorum..

bence ılk yıl kesın kes atlanmalı ......

10. 19 Ağustos 2010
  11. kelebeklikuzu

kelebeklikuzu SANA EMANETİZ RABBİM... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    herkese göre değişir bence ama en mantıklısı 2 -3 sene sankim galiba

12. 19 Ağustos 2010
  13. bozo85

bozo85 Banane, sanane:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    198
    3.5 sene sonra bebek düşündük 4.yılımıza girdik 12 gün sonra doğumum var

14. 19 Ağustos 2010
  15. haticeemm

haticeemm Eşine ve Oğluna Aşık Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    2 yıllık evliyim daha düşünmüyoruz.1 yıl daha geçmesini istiyoruz.

16. 19 Ağustos 2010
  17. HAVALIKIZ

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    hayırlı olsun canım bencede tam zamanı ALLAH sağsalim kucagına almayı nasıp etsın bebeğiniopuyorumnanaktan

18. 19 Ağustos 2010
  19. HAVALIKIZ

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    bencede senın hazır olman çok önemli canım şimdiden bunları düşünme bence düğününün tadını çıkar herşey gönlünce olsunzemuszemus