Evlendikten sonra kadın hastalıklarında artış oluyor mu?

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve yorgun savaxsxçxix tarafından 30 Ocak 2008 başlatılmıştır.

30 Ocak 2008
    Konu Sahibi : yorgun savaxsxçxix
  1. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar,
    benim kafam karışık son zamanlarda. Bazı sitelerde okuduklarıma göre evlendikten sonra(ya da evlenmeden her neyse) düzenli cinsel yaşam kadınların hormonlarının sağlığını olumsuz etkileyecek şekilde değişmesine sebep olabiliyormuş,erkeklerde ise tam tersi. kafamçokkarıştı
    ya ben bunu kabullenemiyorum, neden iki kişinin yaşadığı bir olaydan tek taraf risk almak zorunda kalıyor ki???
    bir de pap smear testinin yine aktif cinsel hayatı olanlarda yılda bir yapılması gerektiği, erkeklere ise böyle bi şey yok:1no2:
    tecrübe ve bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim...

2. 30 Ocak 2008
  3. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    :uhm:kafamçokkarıştı:uhm:

4. 30 Ocak 2008
  5. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    benden başka kimsenin kafası karışık değil sanırım bu konudasenağlama

6. 30 Ocak 2008
  7. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    yardımmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

8. 30 Ocak 2008
  9. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    bi türlü konu sembolünü değiştiremedim, üff yaaa:KK43:(( can simidi(yardım) yapmak istiyorum ama olmuyor.

10. 30 Ocak 2008
  11. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    erkekler bu konuda sanşlılar.yaradan onlara kolaylıklar vermiş...herşey kadınların başında..bencede evlendikten sonra demiyelimde genelde kadınlar çocuk doğurduktan sonra daha çok hastalıklara yakalanıyorlar...bence her sene değil her altı ayda bir bu test yapılması gerekir...ne kadar erken teşhis edilirse o kadar iyi..bende en son kasımda yaptırdım..rahimde yara çıktı..tedaviyle hemen kurtardım ama dr.tekrar gözükecegim...bence gözün gibi koruyacagın yerlerden biride rahimdir..temizliğe de çok dikkat edilmesi gerekiyor..önemsemediğim en küçük akıntıda bile iyileşmesi için birçok aşamaları kaydediyoruz...
    sevgilerrr

12. 30 Ocak 2008
  13. ZehreNur

ZehreNur Hayat mucizelerle dolu <3 Üye

Beğenildi:
    2.118
    Ödül Puanları:
    123
    Kadın olmak hakikaten cok zor.. dikkat ederseniz kadın hastalıklarının tamamı evlendikten sonra cıkar kızlarda ise rahim hastalıkları yok denecek kadar azdır varsa da genetik olan birseydir..neden cunku kızlık zarı rahimi butun enfeksiyonlardan mikroplardan korur o yuzden hastalıklara karsı bir engel teskil eder her zaman.kadın oldugunda ise o duvar yıkılır ve mikroplara gün doğar :KK70: velhasılı evlendikten sonra temizlige cok onem verilecek(iki tarafında)ve duzenli kontrole gidilecek..hani hep deriz ya neden kadın hastalıkları var da erkek hastalıgı diye birsey yok cunku Allahu teala bizleri anne olabilmek gibi mukemmel bir vasıfta yaratmıstır işte bütün mesele bütün meşakkat buradan geliyor arkadaşlar :))

14. 30 Ocak 2008
  15. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    sonunda sesimi duyan biri oldua.s. peki sizce ben hastalıklı bir düşünce yapısında mıyım şu an, yani aslında demek istediğim, ben bu eşitsizlik yüzünden evlenmek istemiyorum, erkek arkadaşımla(2,5 yıldır birlikteyiz) şu sıralar bunun sancısını çekiyoruz, çünkü ben eğer bu kadar fedakarlıkta bulunacaksam ondan da bunu karşılıyacak fedakarlıklar yapmasını bekliyorum, ama çözüm bulamıyoruz:1no2:

bu arada seneler evvel küçük yaşta kısa süren bir evliliğim olmuştu ama o zmanlar cahillikten mi kavak yellerinden mi hiç bu tür şeylere takılmazdım:çok üzgünüm:

16. 31 Ocak 2008
  17. yorgun savaxsxçxix

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    açıklamalar için sağ olun. O zaman erkeğin de temizliğe dikkat etmesi çok önemli değil mi? yani erkekte idrar yolları sorunu vb. bi rahatsızlık olduğunda kadın için risk daha da artar, değil mi?:uhm:

18. 31 Ocak 2008
  19. ZehreNur

ZehreNur Hayat mucizelerle dolu <3 Üye

Beğenildi:
    2.118
    Ödül Puanları:
    123
    Tabiki onemlidir ozellikle bazı erkeklerin tehret alma gibi bir alıskanlıgı olmadıgı icin bu durum kadınlarda rahim hastalıklarını tetikliyor.ben evli degilim ama yakınlarımdan ögrendiklerim bunlar ve ögrendikce aynen senin gibi korkulara kapılıyorum :)