evlendim ama pişmanım sanki

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve seraybegum tarafından 13 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    13 Eylül 2008
    Konu Sahibi : seraybegum
  1. seraybegum

seraybegum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    henüz 5 aylık evliyim.ama 25 yıllık evliler gibiyiz.balayında bile küstük.ilk günden beri tahammülsüz,sinirli,stresliyiz.ikimizde.uzun yıllardır beraber olmamıza rağmen onu hiç tanımadığımı anladım.çok kabalaştı,umursamaz oldu,para olayını sorun etmeye başladı,aptalca şeylere çocuk gibi küsüyo bide.artık dayanamıyorum.nolur bi akıl verin bana.böyle iki gün iyi 5 gün kavgalı geçermi......senağlama

2. 13 Eylül 2008
  3. balxixm.

balxixm. zaman eskiye dönermi...? Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evliliğin daha ilk yılı.alışma dönemi.bizimde iki yılımız böyle geçti.o senin huyuna alışıcak sen onun huylarına.sonunda anlıyacaksınızki kimse kimseyi değiştiremiyecek ve alışacaksınız birbirinize.evlendikten sonra sanıyorsunki canım cicim olcak ama malesef öyle olmuyar.ama belli bir zaman sonra herşey yoluna girer merak etme canım.

4. 13 Eylül 2008
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Evli olup tartışmayan insan yok ki...10 günlük de,1 yıllık da,30 yıllık da tartışabiliyor.Sizi endişelendiren cicim aylarında bunları yaşamanız sanırım.Önemli olan sorunları çözmek için konuşmak...Alınan kararları uygulamak.Konuşmayınca,sorunlarımızı mantıklı,sakin bir şekilde anlatmayınca yanlış anlaşılıp olaylar üst üste birikiyor.En etkili yöntem sakin kafayla konuşmak bence...mirmirmirmir

6. 13 Eylül 2008
  7. ilknuray

ilknuray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Canım bak şuan tanıma aşamasındasınız birbirinizi.
    evlilik bambaşka bir süreç.
    Bu sürecin başlangıç noktasında birbirimizi çözmeye başlıyoruz, ailelerden ayrılmanın verdiği hüzün, yeni hayata alışma ve stressler böyle yapıyor yeni evliler.
    bende yaşadım, tahamülsüz olan bendim ama eşim sağolsun çok anlayışlıydı.
    Beni hiç kırmadı.
    sabredeceksin ve atlatacaksın bugünleri.
    sakin olmanı, stress yapmamanı, üzmemeni ve üzülmemeni diliyorum.
    tek sen değilsin yeni evlilerin bir çoğu yaşamıştır bu dönemi.
    Sevdiğine sahip çık...
    sevgiler....

8. 13 Eylül 2008
  9. nudem

nudem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim:teselli: çok üzüldüm evliliğin en güzel ayları bunlar...
    bende sözlüyüm daha var evliğliğimize hayırlısıyla ama bizde uzun zamandır tanışıyoruz korkuyorumm:çok üzgünüm:
    yazılanları okuyunca acaba diyorum bendemi böle olucam yüce rabbim hayırlısını nasip etsin inş.:Saruboceq:
    dua ett sorun neki para dediniz borçlarmı var geçer inş.dua edicem senin için
    yüce rabbim hiçbir yuvaya akibetsizlik mutsuzluk koymasın inş. sevenleri ayırmasın:Saruboceq:

10. 13 Eylül 2008
  11. kuzi

kuzi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    Evliliğin ilk zamanları böyle oluyo genelde canım, huyuna suyuna alışana kadar karşındakinin her yaptığı sinirini bozuyo çok kavga ediliyo, biz 10 yıllık flörtten sonra evlendik ve evliliğimin ilk 1,5 yılı kabus gibiydi, herşey zamanla oturuyo yerine merak etme, bazı şeyleri çok kafaya takmamak lazım

12. 13 Eylül 2008
  13. cansucLk

cansucLk Hayat ! Yorma beni !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evlendiğimin ilk haftasıda bende pişman olmuştum.Üstelik hiçbirşey yokken ortada....Eşimle 2,5 yıllık bi beraberliğimiz vardı..Ve bende herkes gibi pembe hayallerle kendimi nikah masasında buldum imzayı attığım gibi pişamn oldum.Ben ne yaptım diye..

Ama sonra onunla aynı eve girdim,aynı şeyleri yaşadım,kvgalarımız bile oldu (hemde ne kavga)..Ama şimdi bunlar geçti ve ben kocamı çok seviyorum..Allaha şükür evliliğimin . ayında kaldı herşey..Şimdi kavga bile etmiyoruz.:nazar::nazar:.

İşin sırrı biraz sabırlı olmak,biraz kendinden ödün vermek fazla olmamak şartıyla)

Ben her zaman diyoru.Evlilikte olsun ,ilişkide olsun..

"Aranıza duvar örmeyin,Köprü kurun "

ve savaşmayı bırakmayın..

Bn çok konuştum kaçıyorum :teytey:

14. 13 Eylül 2008
  15. NAZ__24

NAZ__24 Semih ve Duru*nun annesi Pro Üye

Beğenildi:
    5.017
    Ödül Puanları:
    188
    geçer canım merak etme ben senden daha yeniyim tam 3 aylık
    evliyim allahın izniyle.bizimde oluyor tartışmalarımız şiddetli değil
    ama benim eşimde küsüyor bazen ama ben küsemem asla küs kalamam
    giderim sırnaşırım hemen ben çok seviyorum kocamı zaten oda hemen
    indirir yelkenleri suya:jeyyar::jeyyar:aman haaaa sakın kin tutmayın uzatmayın
    konuyu tartışın ve bitsin Şeniz

16. 13 Eylül 2008
  17. aresim

aresim prensesim ben ! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    3 aylık yeni evli biri olarak diyebilecegim sakın evliliğinize zarar vermeyin şimdi bizler daha kırılganız sizi iyi anlıyorum ama herşeyin başı birbirinize anlayış göstermeniz birbirinizi kırmamaya daha dikkat edin o küsünce siz küsmeyin siz onu nazlayın sımartın ki oda size bunu yapsın..bizde cok tartışıyoruz ama uzatmıyoruz asla.mesela telefonda tartıstık o tartısmadan sonra ki telefon konumasında hiç birşey olmamış gibi sakin konuşuruz uzatırsak daha kırıcı olacağımızı da deneyimle gördük ben önceden espiriyi kaldıramazdım eşimde aynıydı şimdiyse birbirimizin espirelerine gülüp eğleniyoruz. para konusunda diyeceğim yeni evlisiniz ev geçindirmek düşünüldüğü kadar kolay değildir ve erkekler için para çok önemlidir çünkü erkek kadın ne kadar çalışsada evin geçimini yapar.siz para konusunda ne yaşıyorsunuz bilemediğim için yüzeyselde olsa fikrimi söyledim..aşkınızı sevginizi koruyun ve bence bu konuyu onunlada konuşun..

18. 13 Eylül 2008
  19. BenimAdxixmKxixrmxixzxix

BenimAdxixmKxixrmxixzxix Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    5 yılda birlikte olsan 10 yılda birlikte olsan aynı evin içine girmeden kimse kimseyi tanıyamıyor bence.Kimisi belki evliliğin verdiği rahatlıkla değişiyor kimiside aynı kişi oluyor ama biz çok sevdiğimiz için hep iyi yönlerini görüyoruz.Bizi ileride huzursuz eden taraflarını göremiyoruz.
    O yüzden evliliğin ilk zamanları alışmaya çalışmakla geçiyor.
    Bu da ister istemez tartışmalara ve bazende pişmanlıklara dönüşüyor.
    Daha çok yenisin. Bu yüzden biraz zaman ver eşine ve evliliğine.
    Herşeyin zamanla oturduğunu ve herşeyin yoluna girdiğini sende göreceksin.
    Mutluluklar diliyoruma.s.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.