Evleneceğim diyorum.Annem kadın sığınma evi diyor,akıl lütfen

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve pnar1 tarafından 18 Ekim 2010 başlatılmıştır.

18 Ekim 2010
    Konu Sahibi : pnar1
  1. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar benim annemle babam ayrı yaşıyor.Ve eve ben bakıyorum.Şimdi evlenmeye kalktım.Bu sabah anneme söyledim,önce hayırlı olsun falan dedi,sonra ben "anne babamın dönmesi lazım yoksa faturaları ödeyemezsin"ağlamaya başladı,"o gelirse ben kadın sığınma evine giderim,asla oturmam onunla ,sen bana emrivaki yapamazsın"dedi
    bende anne "insanın sevmediği insanla aynı çatı altında yaşaması mümkün değil ama artık bende yuvamı kurmalıyım fedakarlık etmelisiniz artık" dedim
    "o da olamayacak falan ben giderim sığınma evine falan dedi
    "en son bende evlenmiyorum tamam" dedim
    daha detaylı ama ben kısaltılmış anlattım.
    şimdi ben ne yapayım ,evleneceğime sevinemiyorum bu sorunlar yüzünden,annem camın önünde oturyor onada üzülüyorum halbuki o beni üzüyor,,,aklım allak bullak.
    siz ne dersiniz

2. 18 Ekim 2010
  3. betus_g

betus_g beyazkuzum seviyorum seni Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    evlenince annende sizle kalsın

4. 18 Ekim 2010
  5. Misir_Prensesi

Misir_Prensesi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    652
    Ödül Puanları:
    113
    bencede bir süre kalsın.Hem çocuğunuz olursa bakar.

6. 18 Ekim 2010
  7. prenses006

prenses006 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    1.150
    Ödül Puanları:
    188
    belki damat beraber oturmaya sıcak bakmıyordur ya da arkadaş damadın buna vereceği tepkiyi bilemiyordur, başka kardeşiniz yok mu?

8. 18 Ekim 2010
  9. naneliseker

naneliseker bu bekleyiş beni yoruyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bu senin hayatın...
    annen tabi onun yeri ayrı, ama ömür boyu annen için yaşayamazsın. sen onun için fedkarlık yapıyorsan o da senin için fedakarlık yapmalı. sevgilinle bi konuş önce sizinle yaşaması konusunda ne düşünüyor. ama ömür boyu anneme bakmak zorundayım evlenemem de diyemezsin ki.

10. 18 Ekim 2010
  11. handealan

handealan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    öncelikle cok sıkıntılı bir durum hakikaten cok üzüldüm hayatım samimi söylüyorum.zaman bırak biraz acele etme bakalım zaman ne gösterecek evleneceğin insana anlattın mı bunu o ne diyor bir bak bakalım ona göre kararını verirsin.belki sana annenle yasarız yada benzeri bir teklifte bulunur ne bileyim.allah yardımcın olsun

12. 18 Ekim 2010
  13. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar erkek arakdaşımın ailesine bu durum yansısın istemiyorum,malum bilirsiniz erkeklere aile sorunlarını söylediğinde ne kadar iyi olursa olsun ,öyle bir anda öyle bir laf ederki kalırız öyle,,
    Benim erkek kardeşim var ama oda yeni işe girdi aldığı parada bir evi geçindirmeye yatmez ki.
    Ama annemin benim böyle mutlu bir olayımda bu yaptıklarını anlayamıyorum,çok üzlüyorum ona ama ben anne olsam böylemi davranırdım diye düşünüyorum hayır diyorum böyle davranmazdım.
    Annemle babamın arasında kaldım,babam dönmezse parasızlıktan ölürler tabiri caizse,ee babm gelirse ben giderim diyor,Allah ım bütün sevincim kursağımda kaldı yemin ederim.Çok mutsuzum

14. 18 Ekim 2010
  15. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Babanızdan resmi olarak boşansın,tazminat ya da nafaka talep etsin.
    Eş adayınızla da konuşun ve annenize her ay bir miktar para yollayacağınızı,problem olacaksa da evlenmenizin mümkün olmadığını çıtlatın.
    İleride çocuğunuz olunca çok ararsınız annenizi,benden söylemesi.
    Yani bir de şu yönden bakın olaya.Anneniz eşini istemiyor,bence annenizin sizin babanızla sırf sizin hatırınız için oturmasını beklemeniz,en az annenizin sizin evlenmenize engel koyması kadar yanlış.
    Bir orta yol bulunmalı,ne şiş ne de kebap yanmalı..

KEZBANYURT bunu beğendi.
  16. 18 Ekim 2010
  17. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada beraber yaşama fikride olmaz kızlarzaten uzağada gitmiyorum karşıda bir apartmanda olacağım,anne dedim durumum olsa yardım ederim ama ,bende kredi ödeyeceğim,hem dünürlerin gelince her seferinde babamı çağıracak halin yok ya diyorum.Ama kime diyorsun,o beni idare edeceğine ben onu ediyorum.offf

18. 18 Ekim 2010
  19. pnar1

pnar1 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Boşanmasını söyledim,anne ozaman boşan dedim,niye boşanacakmışım boşanmayacağım o ölcek ben parasını yicem diyor.annem çözüme tamamen kapalıpara dediğide emekli maaşı

Son düzenleyen: Moderatör: 18 Ekim 2010