Evlenenlerden, Nianlananlardan akla ihtiyacm var !!!

Konusu 'Yeni Evleneceklerin Sohbet Alanı' forumundadır ve sahra82 tarafından 30 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : sahra82
  1. sahra82

sahra82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar yarın sözleniyorum ve 1 ay sonra nişan 2 ay sonra da evleniyorum allah nasip ederse..ama kafama takılan soru şu nişanı kız tarafı yapıcak oldugu için ben aileler arasında istiyorum..masraftan yırtmak için..salon falan gerek yok bence..çunku ailemin durumu belli peki bir nişan kaç paraya patlar...en az eya en cok..hiç bir fikrim yok..yani nişandır dügündür ceyizdir en az ne kadar olur...bilmiyorum böyle bişey sorulurmu buraya bilmiyorum ama..akıla ihticım var..geceleri uykularım kaçıyoo..fikirlerinize ihtiyacım var..teşekkür ederim şimdiden..

2. 30 Temmuz 2009
  3. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    öncelikle hayırlı olsun Allah tamamına erdirsin kusursuzca inşallah :Saruboceq:
    nişanı aile arası evde yapabilirsiniz evde kendi hazırlığınızla
    çeyize gelince duruma göre değişiyor şu an neye ihtiyacın var daha önce bişi aldın mı bilmiyorum :sm_confused:
    hiç bişey almadıysan mutfak eşya ve gerecler yatak odası takımı halı ve perdeler vs epey bi tutar laelaelaelaelae
    Allah yardımcınız olsun :Saruboceq:

4. 30 Temmuz 2009
  5. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    801
    Ödül Puanları:
    153
    Nışanı yapış şeklinize göre değişir...
    Ama korkma çok birşey tutmaz ikram edeceğiniz şeyler içecekler ve bohça hazırlayacaksanız bohça masrafı...Yanlız 2 ay sonra düğün demişsin asıl masraf o zaman oluyor ev düzmek pek kolay değil...Nışanlığını erkek alıyor , erkeğe bir yüzük alacaksın aklıma gelenler bunlar...

6. 30 Temmuz 2009
  7. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Valla nasıl bişe yapacağına bağlı....
    Karşılıklı bohça yapmazsanız daha uyguna gelir.. Ama illaki erkek tarafı sana bohça yapacaktır sen de karşılığında nişanlına yapmalısın... Onlar ne koyduysa bohçaya sende ona benzer şeyler koyucan..
    Genelde iç çamaşırı çorap gömlek parfüm pijama terlik gömlek kravat kemer cüzdan traş takımı konuyor... Sana tavsiyem çok da ucuza kaçma sonuçta kullanılacak olan şeyler bunlar...
    Erkeğin alyansını sen alacaksın...
    Birde ikramlıklar...
    En düşük 1000 liraya malolur...
    Çeyiz işi asıl mesele...
    Oooo hiç aklında olmayan bisürü şeyepara gidiyor...
    Baştan ihtiyaç listeni yaz.. Gereksiz şeyleri ele.. Kesin ihtiyacın olanları al, diğerlerini sonradan yavaş yavaş tamamlarsın...

Haa bu arada kendin nişanı en ucuza nasıl kapatırım diye düşünüp plan yaparken damat beyi de düğünde düğün salonu yok şu yok bu diye sıkboğaz etme ama :)))

8. 30 Temmuz 2009
  9. COTURNIX

COTURNIX İnci Meleğim Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende aile arasında evde yaptım nişanı , ama bohça işine falanda girdik ben 1,700 e falan bohça elbise ve yüzükleri malettim , ama bohça yapmayan o kadar arkadaşım varki , artık insanlar uğraşmıyorlar sende istersen yapmayabilirsin.

çeyiz işine gelince ben daha başlamadım seneye kadar vaktim olduğu için bişi diyemicem.

10. 30 Temmuz 2009
  11. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
  12. 30 Temmuz 2009
  13. sahra82

sahra82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

hayır erkek arkadasımın durumu cok iyi havuzlu bir yerde yapılacak dügün gerisini düşünün artık..yemekli falan..zaten onun herşeyi hazır diye bir an once olsun istiyor beklemeye gerek yok bekleyince sorunlar cıkıcak diyoo...ama benım durumumda belli bir yandan..bu yüzden kafamda belirli miktar yok en cok 20 milyardan hesaplıyorum herşeyi acaba o kadar gidermi yoksa daha mı fazladelikafadulden

14. 30 Temmuz 2009
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    20 milyar gözden çıkardıysan sorun yok...
    Yeter canım.. Sıkıntı yapma kendine...

16. 30 Temmuz 2009
  17. sahra82

sahra82 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ama bu cıkardıgın nişan dugun herşey dahil..takılar falan bile..acaba yetermii daha fazlasına gücüm yok cunku :KK43::KK43:hiç birşeyden de eksik olmak istemiyorum yatak odası takımını erkek arkadasım aldı ben bir tek mutfak malzemelerini alıcam öyle dedi..gerisi hepsi hazır zaten...

18. 30 Temmuz 2009
  19. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    madem erkek arkadaşının durumu bu kadar iyi sen nie bu kadar sıkıosunki canını .evlenecek kadar ciddisiniz sonuçta oda senin durumunu görüyordur sanırım . sana git bunu al demz . ki zenginse herşeyi kendi yapacaktır. sen ufak tefek kendi eşyalarını götürürsün. elbette bi yatak örtüsü bi halı vs. alırsın ve bunlarda 20 milyarı gçmz