evlenicem yardım edinn !!!

Konusu 'Aile Planlaması' forumundadır ve hexee tarafından 30 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : hexee
  1. hexee

hexee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar ben temmuzda evleneceğim. doğum kontrol hapına başlamayı düşünüyorum. bazı sitelerde okudum evlenmeden önce son ay hap kullanmaya başlamanız yeterli yazıyor. evlenmeden önceki son adetimde başlarsam evlenmeme 10 gün kalıcak. bu şekilde başlamam yeterli midir sizce yoksa tam bir ay kullanmış olmam gerekiyor mu? umarım anlatabilmişimdir. bilen varsa yardımcı olursa sevinirim.

2. 31 Mayıs 2009
  3. epiktatos

epiktatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben yeni gittim doktora 2 ay öncesinden başlaman gerekiyormuş. o sırada kondom kullanıcaksın mecbur. 2. adetten sonra korunuyorsun yaneee

4. 3 Haziran 2009
  5. balbademesra

balbademesra balbadem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende temmuzda evlenicem kızlar yaa ve hangi yöntemi kullanmalıyım karar veremedik nişanlımla :KK43: haplar için çoğu kişi olumsuz yorum yazmış biri beni iyice bi aydınlatsa çok iyi olur.-tatlicadiarzu-

6. 3 Haziran 2009
  7. eskiNAR

eskiNAR Eskidiğim yalan Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    88
    Bence hepimiz en doğru bilgileri dr.umuzdan almalıyız.Şimdiden mutluluklar.

8. 3 Haziran 2009
  9. hexee

hexee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ya bazı sitelerde adetin ilk günü alındığı takdirde korumaya başlar yazıyrdu bide şuan doktoro gidemiyorum onun için kararsız kaldım...

10. 5 Haziran 2009
  11. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Canım adetin ilk günü almaya başla, 10 gün kalıyormuş zaten düğüne. 10 günlük kesintisiz bir kullanımın olmuş olacak. ılk 7 gün çok önemli. Kesintisiz kullanırsan bu süre içinde Korunursun merak etme. Şimdiden hayırlı olsun güzelim tebrikler...

12. 5 Haziran 2009
  13. hexee

hexee Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederimmm... bencede mantıklı olan senin söylediğin gibi.... yine de doktora danışacağım ama en azından için rahatladı.... çok teşekkür ederimmm

14. 11 Haziran 2009
  15. essemayit

essemayit 2010 şubat anası Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım evlenmeden önceki adetinin ilk günü almaya başla hap bitince ara vericeksin 7 mi 8 günmü ne eczacıya sor ondan sonra yeniden başlayacaksın ben düğünümden bir ay önce adetimin ilk günü başladım 7 gün ara verdim adet oldum adetin bu süre içinde bitmesede başlıyosun ilaca.Ben ginera kullandım bir zararınıda görmedim.ama 2 ay sonra bıraktım ilk zamanlar toyluk olduğu için kullandım :eek: doğal yolla korunmak daha sağlıklı yani erkek korununca. bu tür hapları çok kullnamkta iyi deil canım bilmem anlatabildimmi

16. 22 Haziran 2009
  17. Esra

Esra Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4.274
    Ödül Puanları:
    238
    evet düğün sezonu açıldı bütün konular aynı yönde,nasıl korunalım:lepi:

18. 23 Haziran 2009
  19. enenur

enenur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar. mutluluklar dilerim hexee. hayırlısı olsun inşallah. adetinin ilk bikaç gününden ilaca başlaman yeterli olacaktır. ilk kullanımdan itibaren koruma etkisi başlıyor. şüphen olmasın. diğer duydukların kesinlikle garantiye alman içindir hani içinde bir şüphe bir korku olmasın diyedir. aldırma. doğru ve düzenli kullandığın taktirde koruma ilk tabletten başlıyor. birde adetin bitene kadar yeteri kadar önlemini almış olursun zaten o dönemde ilişkiye girilmediği için :)

korkmadan kullanabileceğin koruyuculuğu yüksek bi korunma yöntemi. yalnız yan etkilerine dikkat et yeter. hatta bir doktora görünüver hiç fena olmaz. illa için rahat etsin istersen bi site adı vereyim bu konu hakkında ne var ne yok incele. :) . allah tamamına erdirsin emi a.s.