Evlenince neden kilo alınır?

Konusu 'Diyet Soru / Cevap' forumundadır ve Cicilikiz tarafından 26 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

26 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : Cicilikiz
  1. Cicilikiz

Cicilikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    Sizin de aklınıza takıldı mı bilmiyorum ama benim fazlasıyla dikkatimi çekiyor.evlenen insanlar neden kilo alır ? Araştırdım ve buldum.işte cevabı …

Evlenen insanların beslenme şekilleri değişir.bu zamanlarda özellikle zengin sofralarda yenen yemekler ve akrabalar arası davetlerde yiyip içmeler kilo aldırır. tabi burada kadınlar için özel bir durum da söz konusudur.hamile kalmak..hamilelikle birlikte kadınlar için de kilo alma süreci başlamış olacaktır.

evlilik hayatımız için büyük bir dönemeç.hayatımızla birlikte bedenimizin de büyük değişim yaşadığı bu dönemin öncesi ve sonrası biz kadınlar için oldukça önemlidir. Özellikle bu dönemde aldığımız kilolar çoğunlukla -vücudumuzda kalırsa- “evlendikten sonra kilo aldı”, “kendini bıraktı” gibi yorumları destekler. Dolayısıyla alınan söz konusu kiloların kalitesi bu noktada önem taşır. Sağlıklı bir yaşam için olduğu gibi sağlıklı bir gebelik için de tüm besin öğeleri önemlidir.

evlendikten sonra kilo almamak için sağlıklı ve dengeli beslenmeye dikkat etmek gerekir.hatta bu dikkat daha da rtırılmalı abur cuburlardan kesinlikle uzak durulmalıdır…

2. 9 Ekim 2009
  3. flexi

flexi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    valla haklısın hayatım,çok doğru yazmışsın özellikle gebelik ve sonrası.Genç kızken 48-49 iken( üstelik yediğimhalde ve diyetin ne olduğunu bilmediğim zamanlar)evlendikten sonra 52,gebeliğim ve sonrası,2 gebelikmderken valla dikkat ettiğişm halde deli gibi yürüdüğüm halde 60 öpüyor elimden. Ahhhhhhhhhhhhh nerede gençliğim,şimdikoca popolu,sarkık karınlı biriyim.:KK46::gitme:

4. 9 Ekim 2009
  5. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Bu teze fazla itibar etmiyorum ben.:umursamaz:
    Evlendikten sonra kilo almadım.Hala aynı kilomdayım.Fazla iştahı olan,yemeğe düşkün biri değilim zaten.Hamile kalsam ne olur bilmiyorum.zemuszemus

6. 21 Aralık 2009
  7. 94049

94049 Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    liseye kadar 65 kiloydum ergenlığım iri geçti :) ünivrstede zayıflamaya başladım şimdi 56 kiloyum 3 sendir falan. ama çok yıyom bu sefer kılo alamıom. evlenınce bomba gibi olmıyım birden :1shok:delikafadulden ye ye nereye kadar tabi kaydirigubbakcemile3

8. 3 Ocak 2010
  9. nazz81

nazz81 artık mutluyum Üye

Beğenildi:
    110
    Ödül Puanları:
    153
    eşimin iştahı bana da bulaştı of offff

10. 6 Ocak 2010
  11. darkolive

darkolive eski obez, şimdi lopez :) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    olumunekankayizsmile yeme yeme sonra saldır nereye kadar şimdi böyle uğraşırız iştee bilmiyorumkismile

12. 6 Ocak 2010
  13. turnagil

turnagil Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    bir yerde okumuştum.kadın beyni evlendiğinde çocuk doğurmak
    ve onun gereği olan güçlü olmak içgüdüsü ile vücudunu o duruma hazırlar
    ve kilo almaya başlar diye yazıyordu.evlendiğimde hep aklımda tutacağım
    ben böyle de güçlüyüm
    guclubacismilekesin güçlüyümdelikafadulden

14. 6 Ocak 2010
  15. tkurba

tkurba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende katılıyorum evlenince kilo alınıyor mutlaka.almayanlarda vardır ama oda genetik yapıdan dolayındır diye düşünüyorum.eşler yemeği seviyorsa benim eşim gibi onunla beraber güzel kilo alınır.

16. 6 Ocak 2010
  17. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.384
    Ödül Puanları:
    238
    bayanların çoğu kilo alıyor yani dogru özellikle doğumdan sonra :kahve:

18. 13 Ocak 2010
  19. nurfeza

nurfeza Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben tam tamına 25 kg aldım 4 senede yedim yedim yedim sebebi bu eşimle yedim içtim gezdim :)
    eş,mde bi gün olsun demedi kilo alıyoz die ama o veriyo ben çok zorlanıyorum bazen yorganın altına girip ağlıyorum ama kızlar eşler çok önemli alışkanlıklar değişiyor yeme alışkanlıkları işte öyle herkesin evlilik yaradı demesinden sıkıldım şu anda diyetteyim kilo verip çocuk yapmak istiyorum :):kedi: