Evlenir evlenmez ocuk sahibi olunmal, sizce ne dnyosunuz?

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve sevda_yakar tarafından 27 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

27 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : sevda_yakar
  1. sevda_yakar

sevda_yakar aşkımmmmmmmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    evlenen arkadaşlarım çok onlara ben evlenince hemen çocuk düşünmüyorum en az bir yıl dediğimde hep şu tarz cevaplarla karşılaşıyorum evlenince senin dediğin gibi olmuyor evlen beni daha ii anlarsın diyorlar.
    sorsan çocuk sahibi olduklarına kesinlikle pişman değiller ama yaşları gereği kendileride erken buluyorlar.
    siz ne düşünüyorsunuz bekar ve evli bayanlar. ben şuan sözlüyüm ama ne ben ne sözlüm hemen çocuk düşünmüyoruz en az bir yıl.
    he şunuda eklemeden geçmiyim bazılarıda kesinlikle hemen çocuk yapmayında diyorlar evliliğinizi tartın araya çocuk girince ayrılmasıda zor diyorlar.

evliliğin tadını çıkartmak istiyorum bu yüzden düşünmüyorum hemen

2. 27 Temmuz 2009
  3. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Sen kendini ne zaman hazır hissedersen ozaman çocuk yaparsın canım başkalarının dediğiyle olmaz bence bu işler.. Sen nezaman istersen ozaman tabi rabbimin taktiri
    a.s.

4. 27 Temmuz 2009
  5. EU3

EU3 Guest

bisure evlılıgı oturmak laızm dıye duusnuyorum ama korunmk içinde özelbi cabaya gerk yok .
    bi bakımahemen olmalı bi bakımada cifler bırbırlerini tanımallaır cınsellık konusunda birbirlerini tanımalılar cunku cocuk herseyı değiştiriyor.
    biz ilk yıl korunduk 3 yıldırdaistiyoruz şimdi keske korunmasaydımbelki ilk zmanmalr yaşımz itibariyle hemen olurdu dıyorum bı bakımada zman gectıkce bırbırımıze alıştık ve evlılıgımzı oturttuk ilkzmanlrbebk olsaydı sadece bebek olar bakcaktık olaya gerken ilğiyi şevkatı gösterezdık gibi gelıyor şimdi bi bebgımz olsa 2mızde mukemmel anne baba oluruz buna eminim

6. 27 Temmuz 2009
  7. EU3

EU3 Guest

wala cnm bende nişanlıyım we ewlendiğimizde 2 yıl düşünmüoruz çocuk.. nebilim ya önce biraz ewliliğmizin keyfini çıkartlım dioruz, maddi sıkıntılarımız olmazsa 2 yer war gitmek için plan yaptığımız oralara gitmek istioruz.. ondan sonra çocuk inşş Allah nasip ederse..

8. 27 Temmuz 2009
  9. mutnojmet

mutnojmet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    valla 3 yıldır evliyim halen istemiyorum çocuk yap diyen çok olur evlenince ama bakacak olan anne ve babadır o neddenle insanlar kendini hazır hissetmeden ve maddi manevi işleri rayına oturtmadan yapmamalı mantıklı olarak
    amma velakin hemen yapmazsan da rahatına çok alışıyorsun sonra gözünde büyüyor en azından bana öyle oldu çocuk bizi kısıtlayacak daha kısıtlanmak istemiyorum modunda geziyorum ama hayırlısı tabi

10. 27 Temmuz 2009
  11. Sumak

Sumak benim kürkçü dükkanım,kk :) Pro Üye

Beğenildi:
    294
    Ödül Puanları:
    203
    baskalarının yap demesıyle olan ısler degıl kı bunlar..

bız cok uzun yıllar cıktık 10 aydır evlıyız,mıllet bırıbırınızı uzun yıllar tanıyorsunuz yapın bır tane dıyor ama bız en az 2 yıl düşünmüyoruz..çok büyük sorumluluk..

biz şimdiye kadar evlendıgımızden berı ,ıkı kere tatıle cıktık..ikisi de 15'er gün sürdü..

yaz sonunda yıne gıtmek ıstıyoruz bır yerlere ..yurtdışına cıkmayı planlıyoruz..

eğer bebegımız olsaydı bu ısteklerımızı ona gore ayarlıcaktık..onun bezı maması ıcın..

bence herkes kendını ne zaman hazır hıssedıyorsa o zaman yapmalı..

biz birbirimize doyalım ıstıyoruz..
    eğer bebegımız şimdi olursa ben onu kıskanırım gibime geliyor..:eek:

evlenınce zaten zaman nasıl gecmıs anlamıyorsun a.s.

12. 27 Temmuz 2009
  13. mavi_inci

mavi_inci herşey seninle güzel... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    yeni evliyim. Şeniz
    duygusal anlamda ve maddiyatça kendim ve eşim ne zaman hazır hissedersek o zaman... :KK46:
    bebek ne zaman felan gibi sorularda hiççç umrumda değildir.
    :dilcikar:

14. 27 Temmuz 2009
  15. s.i.n.e.m

s.i.n.e.m yakışıklı oğlum büyüyor Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    wallahi 5 seneyi devirdik bizde
    hiç çocuk istemiyordum ama şu aralar analık duygularım depreşti :roflol: bebeklere yada hamile kadınlara bakıp kalıyorum öyle
    maddi imkan varsa ve evliliğin temelleri sağlamsa 1 sene içerisinde yapılması taraftarıyım ben yaşımın küçük olduğunu düşünüyordum amaaa üff bilemiyorum yaa çocuk büyütmek ciddi bir mesele :nazar:

16. 27 Temmuz 2009
  17. KucukBocuk

KucukBocuk mucizeler benimle olacak! Pro Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    uzun süre bir beraberlik olmadan evleniliyorsa hemen çocuk yapılmasına hiç sıcak bakmıyorum...eşler zaten birbirini tanıma ; evliliğe alışma süreci derken bir de hamileliğin ve sonrasının yarattığı büyük sorumluluk ve sorunlar altında mutluluğu paylaşmak yerine birbirine katlanmak zorunda kalıyorlar...

uzun süren bir ilişki sonrası olan evliliklerde bile evlilik sonrası yine bu köklü hayat değişimine alışmak için zaman gerekli diye düşünüyorum... hemen çocuk yapmak doğru değil bence...

18. 27 Temmuz 2009
  19. NaZaR_BoNCuGu

NaZaR_BoNCuGu Güneş topla benim için! Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    88
    bana kalsa evet hemen cocuk yapardim su anda ikinciyi yapardim derim...
    ama hic pisman degilim 5. yilimiza giricez yeni cocugumuz oldu
    ama iyikide simdi olmus evliligimin tadini cikarmisim
    gorucu usulu evlendim esimle gezdim ona yeni cevreme ailesine isindim kizimiz oldu cokda iyi oldu...
    isteyen herkese tattirsin yuce rabbim :Saruboceq: