Evlenirken eğtim durumunda Davul bile Dengi dengine mi??

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve bicirkiz tarafından 3 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : bicirkiz
  1. bicirkiz

bicirkiz Canıma can katan canımsın... Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    hanımlar düşüncelerinizi bekliyorum..bu denklik olayını ne derecede ve nasıl destekliyorsunuz yada desteklemiyorsunuz?
    gerçekten üniversite mezunu çalışan bir erkekle lise mezunu bir bayan denkmidir yada üniversite mezunu bir bayanla çalışan lise mezunu bir erkek denkmidir?
    ailenizde böyle durumlar yaşandı mı hiç? yaşandıysa denk değil diyen aile mi haklı çıktı yada denktir diyipte evlenen gençler mi haklı çıktı?
    tecrübelerinizi , yaşadıklarınızı ve görüşlerinizi bekliyorum...
    eğitim durumu yada seviye evlilik yaşamında ne derece önemlidir..
    çevreye nispet olsun diye yüksek kariyerli birini sevmediğiniz için tercih edermisiniz?
    yada seviyorsunuz ama çevreniz hor görür diye(malum kimse kimsenin iyi yerlerde istemez yaaa hani) eğtim seviyesi olarak düşük biriyle evlenirmiydiniz??
    teşekkür ediyorum..

2. 3 Mayıs 2009
  3. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    38.032
    Ödül Puanları:
    463
    Bence bu üniversite okumakla değil de kendini yetiştirmekle alakalı. Mesela ben bilgisayar programcısıyım, eşim farklı bir bölüm mezunu. Ancak onun da programlama bilgisi olduğundan dolayı ortak konumuz bilgisayar olabiliyor. Bu kaç yıl okuyup nereyi bitirdiğinden ziyade ortak nokta bulmayla ilgili diye düşünüyorum. Yani pekala biri lise biri üniversite olabilir bence yerimseniben

4. 4 Mayıs 2009
  5. biricixgxim

biricixgxim tatlı HUZUR almaya geldim Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    insan kendini yetiştirdikten sonra hiç önemli değil bence eğitim.....önemli olan sana her konuda hitab etmesi seni mutlu etmeyi bilmesi derim ben............

6. 4 Mayıs 2009
  7. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    önemli değil diyemiyorum..kardeşimde yaşıyorum bu sorunu..
    belkide kendini geliştirememiş olması ile ilgili damadın.bilemiyorum.

8. 4 Mayıs 2009
  9. Sileli

Sileli Hadi Hayırlısı...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kendını yetıştırmekte önemlı tabı ama bence yınede denk gerek.Kendımden bılıyorum...

10. 4 Mayıs 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ben her zaman eğitimde denklikten yanayım. kadın lise erkek üniversite olunca o kadar problem olmaz ,ama tersinde oluyor. ve etrafımda gözlemlediğim ve boşanmayla biteniböyle yapılmış, 2 evlilik var...
    yüksek kariyerli diye de sevmeden evlenilmesi bence yanlış. sevmeden evlilik olur mu.
    nasıl bir hayat bekler ki bu 2 insanı... mutsuz 2 insan.

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Mayıs 2009
  12. 4 Mayıs 2009
  13. EU3

EU3 Guest

bence onemli, denk olmali, mutlaka bi yerden patlak verir
    kendini yetistirmis falan hikaye bunlar

14. 4 Mayıs 2009
  15. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ben her zaman eğitimde denklikten yanayım. kadın lise erkek üniversite olunca o kadar problem olmaz ,ama tersinde oluyor. ve etrafımda gözlemlediğim ve boşanmayla biten 2 evlilik var..yani erkeğin eğitiminin kadından daha düşük olduğu, ve boşanmanın da ,en önemli sebeplerinden de biri ,olduğunu bildiğim..
    yüksek kariyerli diye de sevmeden evlenilmesi bence yanlış. sevmeden evlilik olur mu.
    nasıl bir hayat bekler ki bu 2 insanı...mutsuz,hayatlarını mahvetmiş iki insan. bence çok kötü olur bu..

Son düzenleyen: Moderatör: 4 Mayıs 2009
  16. 4 Mayıs 2009
  17. HanimKelesimiGetir

HanimKelesimiGetir TEK DİL TEK VATAN Pro Üye

Beğenildi:
    33.639
    Ödül Puanları:
    563
    Mutlaka denk olmalı derim toplumumuzda kadın daha eğitimli ise erkekten yaşayacağı sorunlar çok aşikar oluyor.

18. 4 Mayıs 2009
  19. acemiperi

acemiperi Şükür Rabbime Üye

Beğenildi:
    520
    Ödül Puanları:
    153
    ben her anlamda denklikten yanayım. bekarım ama bu dikkat ettiğim bir konudur. kadının erkekten daha aağı pozisyonda olması sorun olmayabilir (tabi bir sınırı var bununda ) ama erkek kendinden üstün bayana katlanamıyor kompleks yapıyor. bu yüzden biten 2 ilişkiye şahit oldum.

sırf nispet yapmak için değil evlilik en basit şeyleri bile yapmam, sevmiyorum bu durumu. aynı evde anlaşacak olan benim kime ne nispeti yapacağım