Evlenirken mobilyalarımızı nasıl seçeriz?

Konusu 'Çeyizimiz için biz neler aldık ?' forumundadır ve 1BukeT tarafından 28 Ekim 2007 başlatılmıştır.

28 Ekim 2007
    Konu Sahibi : 1BukeT
  1. 1BukeT

1BukeT Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    Yeni yuvanız için Mobilya Seçerken ;

Evet sıra yine önemli bir detayda..Mobilya !! Evimizin mobilyalarını nasıl seçeceğiz..Evet sıra yine önemli bir detayda..Mobilya !!
    Evimizin mobilyalarını nasıl seçeceğiz..Oturacağınız evin büyüklüğüne göre alacaklarınızın listesini çıkartın..Sonra bütçenizi kontrol edin..
    Mobilya ödemelerini uzun vadelere yayabilirsiniz..Artık firmaların hepsi kredi kartlarına uzun taksitler yapıyorlar..
    Tavsiyemiz bütçenizi çok iyi ayarlamanız ve kredi kartınızıda çok dikkatli kullanmanızdır..

Yinede yeni evliler bu alışverişlerin ödemelerini ,evliliklerinin ilk 3 senesi içinde yapacaklarını bilmelidirler..
    Unutmayınki kötü bir mobilya sırt, bel ve ayak ağrıları gibi fiziksel rahatsızlıklara neden olma yanında, kişiyi psikolojik olarak da olumsuz etkileyebilir.
    Bedensel ve ruhsal açıdan dinlenmeye gereksinimi olan insanın aradığı rahatlığı ve huzuru kullanışlı ve iyi döşenmiş bir mobilyada bulabibilir.

Kötü bir mobilyanın, olumsuz fiziksel ve psikolojik etkilerinin yanı sıra kullanışlı da olmayacağı ve kısa sürede bozulabileceğinden çok dikkatli alışveriş yapmanız gerekmekte..

Satın alacağınız mobilyanın öncelikle kullanışlı, rahat ve uzun ömürlü olması gerektiği unutmayın. Mobilya alırken aşağıdakilere dikkat edebilirsiniz.

ÖNERİLER

*
    * Mobilyanın döşeme malzemesi dayanıklı olmalı, kolay yanmamalı, kolay temizlenebilmeli.
    * Mobilya evdeki diğer eşyalarla uyumlu olmalı.
    * Ürünle birlikte mutlaka garanti belgesi de alınmalı.
    * İhtiyacın şipariş üzerine karşılanması durumunda satıcı ile mutlaka bir sözleşme imzalanmalı.
    * Mobilyanın yapımında kullanılan ağacın cinsi, parçaların birleştirme yerlerinin sağlamlığı hakkında bilgi sahibi olunmalı.
    * Satın alma birden fazla mobilya arasından seçilerek yapılmalı.
    * Görünüşü güzel olan bir mobilya rahat olmayabilir ya da fiyatı size uygun değildir. Dayanıklı, rahat ve uygun fiyattaki bir mobilyanın da görünüşü güzel olmayabilir. Amaç, en uygun olanı satın almak olmalı.
    * Satın alınan mobilyanın özelliklerini de içeren kullanma kılavuzu istenmesi, kullanma kılavuzu temin edilemediğinde ürüne ilişkin satıcıdan kapsamlı bilgi edinilmesi tavsiye ederiz.
    * Satın alma işlemi sonrasında sorun yaşayanların, yaşadığı soruna ve beklentilerine yer verdiği bir mektupla firma yetkilisine mutlaka başvurun ve “bu başvuruyu, iadeli taahhütlü mektupla yapın ve gönderinin bir nüshasını saklayın” ..
    * Mobilyaları teslim alırken yada montajından sonra mutlaka iyice kontrol edin..İçinize sinmeyen yada bozuk ,kırık ,yanlış birşey olursa görevliyi mutlaka uyarın ve düzeltilmesini isteyin..

2. 28 Ekim 2007
  3. berresena

berresena Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bilgin için tşk :)

4. 28 Ekim 2007
  5. yagmur25

yagmur25 KAAN & KEREM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Gerçekten çok doğru ama genelde pek dikkat etmeyiz bu hususlara...Özelliklede ilk defa eşya alırken pek bi tecrübesiz oluyor insan,sadece görüntüye dikkat ediliyor...

6. 28 Ekim 2007
  7. penbeli

penbeli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayrıca ahşaplar kesinlikle açık tonlar da olmalı hergün toz almak zor oluyor:)

8. 29 Ekim 2007
  9. mxixz mxixz

mxixz mxixz Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    he he he katılıorum sana canım kırdesımmmmmm:dance:

10. 31 Ekim 2007
  11. zelixsx06

zelixsx06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim nişanlım mobilyacı çok şık ürünler begendik internette onları yapacak şanslıyım sanırım bu konuda

12. 5 Şubat 2008
  13. AyIşığı

AyIşığı Guest

ben şanslıyım.. benim nişanlımda mobilyacı.. mobilya üzerinde anlıyor bir çok şeyden.. cok değişik ve şık şeyler alcaz allah nasip ederse:nazar:

14. 20 Mart 2008
  15. emel.sd

emel.sd Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    [​IMG] mobilyada farklı bi tarz düşünüyorum klasik değil

16. 21 Mart 2008
  17. gxoxlgeler

gxoxlgeler Tekvandocum ve ben Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bu ara mobilya alacaksanız bilginiz olsun, ben yataştan beyendim,
    Köşe koltuk, köşe koltuğu yatak haline getiren ya da orta da kullanılan puf,
    2li açılan koltuk,
    yemek masası 8 deri sandalye,
    gümüşlük,
    bufe,
    3lü zigon sehpa
    haa bir de koltuk şalı,
    oturma odası içinde açılabilen kanepe beyendim
    Toplam fiyat yaklaşık 5000 ytl mart sonuna kadar kampanya devam ediyormuş.
    Modeller çokmodern, tavsiye ederim.

18. 12 Nisan 2008
  19. Selen_Ay

Selen_Ay Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.871
    Ödül Puanları:
    163
    burdakilerinde nişanlısı mobilyacıymış bu konuda ben baya bi şanslıyım sanırım, mobilyacı olan benim, eh iyi kötü anlıyoruz mobilyada kullanımdan artık

Son düzenleme: 18 Şubat 2009