Evlenme teklifi cevabı :(

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve deLikanlxix deLi tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : deLikanlxix deLi
  1. deLikanlxix deLi

deLikanlxix deLi yaparım biLirsin... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Arkadaşlar

Yardımızını istediğim konu evlilik. Aslında evlilik teklifi alan bütün kadınlar mutlu olur ama ben pek mutlu olamadım. Çünkü kendime bile itiraf edemesem de evlenmekten deli gibi korkuyorum.
    Yaşım 24. Lise mezunuyum ve özel bir şirkette muhasebecilik yapıyorum. Ailemle yaşıyorum ve çok düzenli bir aile yaşantımız var.
    Sevgilimle ilişkimiz 1,5 sene önce başladı. Biz görüşmeye başladıktan 3 ay sonra askere gitti ve şuan hala asker. 3,5 ayı daha var. Şimdi bayram için izinde. İlişkimiz başından beri ciddiydi ama evlilik için erken olduğunu hep söylerdim ki ona kalsa hemen evlenmeliydik. Askerde olduğu zaman içinde defalarca da konuştuk ve ben hep erken olduğunu savundum. Bayram için izne geldi ve beni ailesiyle tanıştırdı. Evin tek oğlu ve tek çocuğu sayılır bir ablası var ama evli. Ailesi gayet sevimli ve gün görmüş insanlar. Üstelik beni de çok beğendiler. Bende onları sevdim tabiki.
    Sevgilim yarın sabah birliğine dönecek. Dün evlilik üzerine fikirlerinden uzun uzun bahsetti. O anlatırken benim gözüm daha fazla korktu. Aslında hep güzel şeylerden bahsetti. Ama ben böyle bir hayata alışabilir miyim bilemiyorum. Üstelik ailesiyle birlikte yaşamamızı istiyor. O askerden gelince hemen evlenmemizi istiyor.
    Onu seviyorum ve ona aşığım ama evlilik bana çok başka gibi geliyor. Korktuğum onunla bir hayatı paylaşmak mı yoksa evlenmek mi bilemiyorum. Bana olan sevgisinden eminim. Üstelik aile babası olabilecek bir insan. Evlilik hakkında çok da güzel düşünceleri var. Çalışmama karışmayacağını, istediğim herşeyi elinden geldiğince yapacağına söz veriyor.
    Ama hem evlilik hem de ailesiyle birlikte yaşama fikri beni korkutuyor.
    Ne yapacağımı bilemiyorum. :bbo::bbo:

2. 7 Ekim 2008
  3. EU2

EU2 Guest

eğerki kendini hazir hissetmiyorsan yapamam diyorsan bence biraz daha askiya alabilirsin.. Ama bunu sakin karşi tarafi kirarak değil güzelce konuşarak hazir olmadiğini kaldirbaliceğin konusunda soru işaretleri olduğunu ve biraz dahaa beklemenizi istediğini belirt tatlim.. Ve tabiki şuda vart onun aileyile ayni evde yaşama fikri sana nasil geliyor??

4. 7 Ekim 2008
  5. YildizlarVeGece

YildizlarVeGece Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    108
    cnm yani onlar işi acele tutmak isteyebilir ama sen biras ağirdan alip nişan falan iste,askerden geldikten sonra iş falan bulma sureci olur işte bi sure sonra nişan olur.1-2 yıl nişanlı kalırsın hem de birlikte oturacağn aileyi tanırsın.o zmn gorursun zaten gerçekten korkularının aslı var mı yoksa korkulcak bişey yokta abartmiş misin.

şuan ne yapsan etsen de korkularından kaçamassın cozum bulmazsın.diyeceğim cok sıkıntı etme kendine akişina bırak. yoksa düşün düşün..işin:)

6. 7 Ekim 2008
  7. mavrulam

mavrulam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    807
    Ödül Puanları:
    153
    Evlenme teklifi ile bitmiyor iş...
    Madem yuva kurmak istiyor neden ailesi ile yaşamak istiyor...
    Bende de aynı sorun var ama kabul etmiyorum...
    O kadar zor birşey ki...
    Sen evlenmeyi bile düşünemezken aynı evde yaşamayı çok iyi düşün derim..

8. 7 Ekim 2008
  9. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    evlilik değil ailesiyle yaşama fikri seni korkutsun bence..
    neden ailesiyle birlikte yasayacaksınız.. ev üstüne ev mi kurulurmuş :kahve:

10. 7 Ekim 2008
  11. deLikanlxix deLi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    söyledim ya evin tek oğlu anne babası da yaşını artık almış insanlar. onlar zaten beni bırakmaz diyor.
    en azından bir süre ayrı oturalım diyorum çok borca girer boşuna kendimizi kasarız diyor. şuanda ev alacaklar ve birlikte oturacağız diyor ailesinin modern düşüncelerinden ve tavırlarından çok emin bana hiç zorluk çıkarmayacaklarını ve asla karışmayacaklarını söylüyor ki dediğim gibi çok güzel insanlar gibi geldi bana. ileride durumumuz olursa bir ev alıp ayrılabilirmişiz.
    benim kafamdaki evlilik tanımına pek uymadı bu fikir. netice de evleniyorum ve kocamla kendime ait özel bir hayatım olsun istiyorum.
    olayın bir başka boyutu daha var ki oda benim ailem. henüz ailemle tanıştırmadım. üstelik aramızda bir de mezhep farkı var ve benim ailem bu konuda ne düşünür bilemiyorum. benim için önemli bir konu değil. ailene ben kendimi kabul ettiririm diyor. bilemiyorum çok korkuyorum.

12. 7 Ekim 2008
  13. deLikanlxix deLi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    söyledim ya evin tek oğlu anne babası da yaşını artık almış insanlar. onlar zaten beni bırakmaz diyor.
    en azından bir süre ayrı oturalım diyorum çok borca girer boşuna kendimizi kasarız diyor. şuanda ev alacaklar ve birlikte oturacağız diyor ailesinin modern düşüncelerinden ve tavırlarından çok emin bana hiç zorluk çıkarmayacaklarını ve asla karışmayacaklarını söylüyor ki dediğim gibi çok güzel insanlar gibi geldi bana. ileride durumumuz olursa bir ev alıp ayrılabilirmişiz.
    benim kafamdaki evlilik tanımına pek uymadı bu fikir. netice de evleniyorum ve kocamla kendime ait özel bir hayatım olsun istiyorum.
    olayın bir başka boyutu daha var ki oda benim ailem. henüz ailemle tanıştırmadım. üstelik aramızda bir de mezhep farkı var ve benim ailem bu konuda ne düşünür bilemiyorum. benim için önemli bir konu değil. ailene ben kendimi kabul ettiririm diyor. bilemiyorum çok korkuyorum.

14. 7 Ekim 2008
  15. EU2

EU2 Guest

oo güzelim sen birde kendi ailenide düşünmelisin bakalım onların bakış açısı ne olucak.. unutma ailelerinde anlaşması çok çok öenmli sen sadece sevdiiğinle değil ailesiyle evleniyorsun bir nevi

16. 7 Ekim 2008
  17. BEBS

BEBS Guest

herşey çok mükemmel görünüyor ama evlendikten sonra çok şey değişebiliyor.ama bundan kesin emin olamazsın belkide harika bir evliliğin olacak.eğer ailen arkandaysa ekonomik özgürlüğünde varsa herkesin geçtiği köprüden er yada geç geçeceksin.damat adayı gayet iyi yazdıklarından bu anlaşılıyor.bazı şeyler yaşanmadan bilinmiyor.yinede kendini en hazır hissettiğin zaman evlen.umarım çoookkk mutlu olursunuz.bu arada aynı eşinin ailesiyle aynı evi paylaşmak çok kolay olmayacak.bu konudada çok iyi düşün

18. 7 Ekim 2008
  19. deLikanlxix deLi

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ailelerin anlaşmayacağını sanmıyoruz keza onun burda fazla akrabası yok bir annesi bir babası diğerleri çok uzaktalar.
    beni korkutan evlilik hayatı :KK43: