Evlenme teklifleri..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve Gulpare tarafından 30 Ekim 2007 başlatılmıştır.

30 Ekim 2007
    Konu Sahibi : Gulpare
  1. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Nette dolaşırken hukukçulara ait bir sitede Nasıl bir evlenme teklifi hayal ediyorsunuz diye bir form açılmış. Cevaplardan bir kaçını buraya taşıyorum. Bunlar hukukçularımızdan bazılarının hayalindeki evlenme teklifleri. Peki ya sizin hayalinizdeki evlenme teklifi nasıl olmalı.
    İşte örnekler:

bir evlenme teklifi bile almak benim için hayal

bir kere evlenmek için ayırt etme gücünün olması şartı aranmıştır medeni kanunumuzda....bence de doğru bi karar....ne yaptığını neye kalkıştığını iyi bilmeli insan ya da ayırtım gücünü tamamen yitirmiş olmalı ki evlenmeye karar verebilsin

aldığım evlenme teklifleri şöyleydi:benimle evlenir misin,evlensene benimle,evlensek nasıl olur vs....ne kadar romantik değil mi

evlenme teklifi bir kere sıradan olmamalı bence....çünkü basit bir şey için karar vermiyoruz.ve genellikle bir kişi tarafından bir kez yapılıyor fazla ısrarcı olanı görmedim

nasıl bir evlenme teklifi almalıydım?güzel soru...ilginç olmalı benim gibi....mesela adliyede duruşmayı durdurup 'benimle evlenir misin' denmesi çok ilginç olurdu.ya da herkesin sustuğu anda sevginin konuşması...bu kadar güzel bir şey olamaz sanırım..zaten böyle zor durumlarda yapılan evlenme teklifleri genellikle kabul edilir ben size ipucu vermiş olayım..aman evet diyeyşim de bu durumdan kurtulayım derlerben öyle şampanya kadehinde yüzük olmasını ya da pastadan yüzük çıkmasını istemem

ya da benim beklemediğim bir anda yapılması gerek...billboardlardaki evlenme teklifleri de demode oldu artık ne şekilde yapılırsa yapılsın ama sözler samimi olsun derim ben...
    ÇOK özel olsa ne olur. Samimi ve güven verici olmadıktan sonra..Zaten evlilik teklifi yapılırken karşı tarafın kabul etme olasılığı %90 dır heralde.Bu teklifi yapan bunu bilir.

-Canım nasılsın? Bu akşam yemeğe çıkalım mı? Sana çok özel bir şey söyleyeceğim. Karşı taraf anlamıştır heralde...
    geri kalan %10luk kısım ise platonik aşklarda olur.Teklif eden "ya kabul ederse" deyip düşüncelerini kelimelere döker. Sonuç belki sevinçli belki hüzünlü..

Önemli olan evlenme teklifinin şekli değil, aradığınız kişinin şeklidir(yani kişiliğidir)Gerisi önemli değil. Ama illaki bir teklif şekli arıyorsanız; önce sıkı bir kavga eder, ondan ayrılmak istediğimi belirtir o deliye dönmüşken teklifi suratına yapıştırırım. Sıkıysa kabul etmesin.Bir de kabul etmezse artık kendini affettirmek için uğraş dur. Bu bayanlar bazen çok nazlı olabiliyorlar...
    Saygılarımla

mesela adliyede duruşmayı durdurup 'benimle evlenir misin' denmesi çok ilginç olurdu.
    Yukardaki mesaja cevap cerilmiş:
    Bu hayalinizin gerçekleşmesi durumunda, nikah öncesi en az bir kez cezaevi ziyaretçisi olmanız gerekebilir .

Mesaj sahibide buna cevap vermiş:

Neden hemen vekillerin arasında olacağını varsaydınız ki? Belki vekil hakime ya da hakim vekile ya da hakim savcıya teklif edebilir ve cezaevi ziyareti de atiye terk edilir.

Bu da ilginç:
    LÜtfen

Dinler misin beni
    Bakar mısın yüzüme
    İster misin beraber olalım
    İster misin mutluluk dolu yaşayan
    Bir çift olalım

Sever misin beni
    Bakar mısın gözlerime
    Dokunur musun tenime
    Konuşur musun sevgi üzerine nasihat misali
    Tutuşur muyuz el ele

Kaybetmekten korkar mısın beni
    Aşığım olur musun sevgilim
    Bir tanem olur musun benim için
    Hayatın güzelliklerini anlatır mısın
    Bana sevdiğini söyler misin

Gezer miyiz kol kola
    Bakışır mıyız gözlerimizle
    Seslenir misin nazik ince sesinle
    Gelir misin benimle evlenir misin benimle
    Yaşlanır mısın benimle

Dırdırımı çeker misin güzelim
    Hasta olursam doktorum olur musun
    Gözlerim olur musun
    Kulaklarım olur musun
    Yaşayalım mı beraber bir çatı altında
    Kırmızı kiremitli tahta kapılı bacası
    Tüten evimizde

Teklif etsem kabul eder misin canım
    Sever misin beni
    Duyar mısın beni
    Çarem olur musun benim için
    Evlenir misin benimle güzelim
    Tekrar soruyorum
    Aile kurar mıyız beraber
    Seni seviyorum desem inanır mısın
    İnan lütfen. Sa:14,50 10 Ocak 2001
    çarşamba
    teklif (1):seninle yaşlanmak isterim,ya sen?(ben yaşlanmayı her kimle olursa olsun istemem.hem de kırışık katsayımın artması beni mutlu etmeyecek bu yüzden 30 yaşından sonra antiageing'lere para akıtmam söz konusu olacak.
    ------------------------
    teklif(2):benimle evlenir misin?
    cevap(2):e ama ben daha reşit bile değilim ki -o zaman seni kaçırırım cevap:18 yaşından küçük bir kızı alıkoymanın cezası ne biliyor musun sen (iyi ki hukuk okuyorum diyorum reşit olduktan sonra başka bahaneler bulmam gerekecek)
    ------------------------
    teklif(3):ya benimsin ya kara toprağın.!!(genelde elde bir tesbih ve boyunda sarı altın bir kolyeyle edilen tekliftir cevap:mümkünse kara toprağı seçeyim ben. (çünkü iki seçeneğin de vardığı yol aynı) cevap2:kalbinde yer yoksa bana güzelim,fark etmez ben ayakta da giderim ısrarcı tipler..hiç sevmem
    ------------------------
    teklif(4):senle ben evlensek diyorum?
    cevap(4):eee?
    teklif eden:nasıl olur sence?
    cevap(4)deneyelim bakalım.nafakamı yüklü miktarda isterim söyleyeyim
    -------------------------
    teklif(5)dünya sensiz de dönecektir,ama benim dünyam sensiz dönmez..benimle evlenir misin?..cevap:tabi ki de Evet
    teklifler pekçok türlü..teklif edebilmek için bu kadar uğraşıyorlar da bakalım evlendikten sonra bu gayreti eşlerini mutlu etmek için gösterecekler mi

2. 30 Ekim 2007
  3. EU1

EU1 Guest

çok Güzeldi Bunlar Ya Heralde Bende çok Etkileyici Bir Evlenme Teklifi Isterdim şöyle Can Canla Yada çok Romantik Bişey Dur Canim Arti Rep Geliyor Sana

4. 14 Kasım 2007
  5. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Repimi alayim..:))Saka yapiyorum,begenmene sevindim..:)