Evlenmeden başlayan sorunlar!

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve chilotta tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : chilotta
  1. chilotta

chilotta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar, aynı lisede okurken tanıştığm biriyle 7/8 senedir bir birliktelik yaşıyorum... yaşımız küçük şu bu derken bu kadar uzadı, küçüklükten beri ailecek tanışıyoruz birde ona dayanarak sık sık evlerine gider gelir olmuştum, oturduğumuz yer küçük olduğu için birçok dedikodu çıktı, sonra annesi düne kadar annemle çarşıda karşılaşıp konuşurken dedikodulardan sonra konuşmaz oldu, o askerdeyken bende hayalini kurduğm öğretmenliği kazandım ve okudum. merkezde iyi bir şirkete girdm maaşım fln gayet iyiydi...
    sevgilim askerden gelene kadar annesi konuşmadı bile benimle, kız kardeşi ile aynı sınıftaydık baktım oda konuşmuyo benlen,Oğulu bulunmaz hint kumaşı değil onlarda biliyor ki aldığım eğitim, işyerinde bulunduğum konumum, aldığım maaşım tipim fiziğim oğullarından çok çok fazla.
    anlam veremedim neden böyle yaptılar.

Son düzenleme: 15 Şubat 2010
  2. 16 Ocak 2009
  3. vixsxne123

vixsxne123 hayata şaşkın Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    8 yıllık bir ilişkide,sorunlar çıkması çok normal.Az bir zaman değil çünkü.Sevdiğinizin ailesinin tavırları hoş değil,anladığım kadarıyla zaten kızı isterken sorun yaşamayacaklarını biliyorlar.Belki oğullarının tercihini onaylamıyorlar,belkide onlarında kendince anlam veremedikleri şeyler olup onlara tavır gösteriyorlar.2 tarafıda dinlemeden yorum yapmak zor bu durumda.Siz çizginizi belirleyin,madem haklı olduğunuzu düşünüyorsunuz,kendi hayatınıza bakın.Üzerinize düşenleri formalite olarak gerçekleştirin ama kafanızada onu neden sormadı,böyle neden davrandı diye takmayın.Varsa bir problemleri bırakın kendileri açılsınlar size.8 yıl sonra hala tavrı bu olan insanlardan çok şey beklemeniz büyük yanılgı olur,kendinizi üzmekten başka bir işede yaramaz.

4. 16 Ocak 2009
  5. SalvaMea

SalvaMea Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Oğulu bulunmaz hint kumaşı değil onlarda biliyor ki aldığım eğitim, işyerinde bulunduğum konumum, aldığım maaşım tipim fiziğim oğullarından çok çok fazla.

bunları görmeye karşılaştırma yapmaya başlamışsınız..sanki birşeyler bitmişte kayınvalide adayında arıyorsunuz kabahati..
    8 yıllık bir ilişkiden sonra böyle sorunların olması çok normal. ben "sevgili" muhabbetini çok uzatmama taraftarıyımdır her zaman..

6. 16 Ocak 2009
  7. EU1

EU1 Guest

seni üzmek istemem canım ama tavırları pek hoşuma gitmedi.oğlunun 8 senelik kız arkadaşına öylemi davranır....
    annene selam söylememeleri de ilginç geldi doğrusu.
    acaba oğullarına düşündükleri biri mi var.
    ben olsam evlerine girip çıkmam.
    sen gelin adayısın evlerine çok sık girip çıkman söz nişan yokken bana pek doğru gelmedi
    şimdiden kaynanalık görümcelik yapmaya başlamışlar

8. 16 Ocak 2009
  9. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    ne güzel evlenmeden kavga şamata
    evlenince ne yapcaksın kuzum hiç düşündün mü?

10. 16 Ocak 2009
  11. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    kayınvaldenin davranışları bana da garip geldi.
    yani sürekli karşılaşıyosun ve kafanı çeviriyosun ayıp bence yaptığı.
    bence sen görümceyle konuşmadığın için annesi de cephe almış sana.
    ama daha şimdiden böyle küçük ayak oyunları başladıysa evlenince işin zor gibi geldi bana

12. 16 Ocak 2009
  13. 83papatya

83papatya Guest

Ben seni hiç istemediklerini düşündüm.....
    İstemem ama yan cebime koy,diyorlar sanki.....

14. 16 Ocak 2009
  15. VAZGECILMEZIM

VAZGECILMEZIM DÜDÜKSÜZ TENCERE Üye

Beğenildi:
    346
    Ödül Puanları:
    188
    bence oğullarına dşündükleri başkabiri var veya vardı sen ortaya araya girince sana karşı bi soğukluk oluştu .aslında 8 sene az bir zaman değil nasıl olurda tavırları sana karşı orta derece olur bilemiorum . . .

16. 16 Ocak 2009
  17. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    Kayınvalidenin davranışlarında hiçbir şey yok kusurabakma..
    Söz yok nişan yok, aileler tanışmamış, işin adı konmamış ama sen gelin olmuşsun, eve gidip gelmeler vs..
    Ortada fol yok yumurta yok görümce_kayınvalide olaylarına girmişsin bile..Ne bu acele?

Nasıl desem? Evlenilmeden, erkek tarafı ile bu kadar yüz göz olunmasına karşıyım..
    Modernlikle alakası yok.
    Çok modern bir insanım tam tersine ama insanın bir ağırlığı olmalı bu konularda..
    Karşı tarafa kendini saydırmak istiyorsan bu şart...

Bilemiyorum belki bu kadar sık evlerinde bulunman, kayınvalidene ters geliyordur, bu yüzden sana ve annene biraz çekimser davranıyordur olabilir, herkesin geleneği göreneği farklı.

Bence biraz araya mesefa koy, bu kadar içli dışlı olma hemen.
    Görümce adayın ve kayınvalide adayınla aranda biraz mesafe olursa birbirinizi daha çok sayarsınız..

Koca adayın da maden bu kadar vasıfsız sana göre, neden hergün evlerindesin?
    Biraz ağırlığını koy madem bulunmaz hint kumaşı değil..

18. 16 Ocak 2009
  19. Selenais

Selenais Kelepceliyim ben sana Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    sevgilin yokken neden gidiyorsunki oraya, henüz kaynanan bile degil, ki ben esim yokken bile kaynanama gitmem :smiley-cool:

Hadi cok iyi anlastigin bir kaynana yada görümce olsa gidilir belki, ama öylede degil..

Bence kendi hayatina bak bukadar kafaya takma.