Evlenmeden önce halasının kızını düşünmüşler

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve anaksunamoon tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : anaksunamoon
  1. anaksunamoon

anaksunamoon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşar benim eşimin ailesi tam bir anadolu kültürüyle yaşıyor.Eşim mesleğine başladıktan sonra üniveristede okuyan halasının kızını eşime yakıştırmışlar. kaynanam ve kayınpederim kendi aralarında konuşmuşlar kızın annesi ve babası ne demiş bilmiyorum kız bilmiyor diyorlar ama kesin biliyor sonuçta o zamanlar baya konuşulmuş bu konu. Ben bunu evlenmeden önce eşimden duymuş çok da tepki göstermiştim bizde yok ayıp.Akraba evliliği bir yerde cinayet gibidir.Eşime ben senle ve ailenle anlaşamam demiştim o zaman ama eşimde bana ne o halamı ne de kızını görmeyiz evimize bile gelmezler demişti.Annesi de beni çok istiyordu.Bende bir şekilde razı oldum. Sonra hayat işte.Doğu ya tayin olduk ve evimize ilk o kızı istenen hala geldi.İstenen kız başka bir ilde üni. okuyordu.Karşılaşmamıştım hiç.Kız kardeşi bizim bulunduğumuz ilde okuyordu.O da çok iyi biriydi.Onunla iyi anlaştık. İki sene sonra bulunduğumuz ile mezuniyet için hala ve istenen o kızda geldi.Evime gelmediler ama dışarıda buluştuk.Kız mizacı gereği biraz agresif.Benlede pek konuşmadı.Benle daha çok hala ve mezun olan küçük kızı ilgilendi.Ben istenilen kızı görünce şok oldum çünki bana göre çirkindi.O da tam bir anadolu kızı.Üni. okumuş ama kendini yetiştirememiş.Kıskandığım için böyle düşünmüyorum.Burda okuyan küçük kız güzel ve yetiştirmiş kendini ama bu çok farklı ve küçüğe benzemiyor.Neyse ben de hiç oralı olmadım. Eve gelmeden kendi evlerine gittiler.Aramızda 3 saatlik bir yol var.Zaman zaman kaynanam konusu açıldığında öyle bir konuşuyor ki sanki aklı onda kalmış gibi.Yok o zaman eşime vermek istememişler,eşime yakıştırmamışlar da deyip duruyor alttan alttan hala diş biliyor gibi bir tavrı var yani. Geçenlerde de bu kız eşimi facebook da eklemiş.Ben hiç bişey demedim.Sizce ne yapmalıyım.Eşim köye ne zaman gitse onlara da uğruyor.Sİzce normalmi ?

2. 18 Ağustos 2009
  3. sevda_yakar

sevda_yakar aşkımmmmmmmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bizdede asla böle akraba mevzuları söz konusu olmaz helede hala kısı amca kızı gibi bu kadar yakın akrabalıklarda
    kızmakta haklısın
    sana göürşmeyiz demiş ama her gittiğindede uğuyo diyosun
    bide eşinde istemişmi sadece kayınvalidenlerin bi düşüncesimiymiş bu
    sonuçta halasıdır görebilir o kıs evdeyken gitmesini istemzdim
    ama bi yöndende o kısdan kıskandığını düşünürler onun kinini güttüğünü düşündürür.
    görüssen bi türlü görüşmesen bir türlü

4. 18 Ağustos 2009
  5. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    şu anadolu kızı nasıl oluyormuş. çok bir merak ettim. ne gibi farkları oluyor sizden

6. 18 Ağustos 2009
  7. Çxoxpçxux

Çxoxpçxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    sanırım arkadaş Anadolu kızı derken burda küçümsemek amaçlı demiyor Anadolu kızı benim anladığım kadarıyla daha bir gelenek ve göreneklerine bağlı belirli kuralları olan şehir ortamına tam adapte olamamış demek istiyor bana öyle geldi burdan farklı bir anlam çıkartmamak lazım

8. 18 Ağustos 2009
  9. mawro

mawro biraz ayrılık biraz hüzün Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    eşiniz ne düşünüyor pekii...

10. 18 Ağustos 2009
  11. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563

tamam bende kötü amaçlı söylediğini düşünmemiştim. sadece bu lafın ne manaya geldiğini merak ettim.. şehirde yaşayasn değil kasabada yaşayanlara deniyor o zaman.

12. 18 Ağustos 2009
  13. benmila

benmila HaKeDeN Daİm oLuR !! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    eşinin sana karsı ilgisi sevgisi ne durumda konustunmu bu konudaki rahatsızlığını

14. 18 Ağustos 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Offf bazen biz kadınlar "acaba bugün canımı neye sıksam, ne yapsamda zehir etsem bu adama hayatı" diye düşünüyoruz herhalde.

Yahu, eşin seni seçmişmi seçmiş, hem halasının kızıyla aralarında hiçbirşey olmamış bile. sadece anne babalar arasında konuşulmuş. Bu evham niye onu anlamadım.

halasının evine tabiki gidecek, tabiki görüşecek. Niye bu kadar rahatsız oluyorsun.

Bende bir anadolu kadınıyım.:lepi:

benim eşimede halasının kızını düşünmüşler vakti zamanında ama iş bende bitmiş. Bu kadar.Aileler kendi aralarında konuşmuşlar ama çocukların haberi bile yok.

16. 18 Ağustos 2009
  17. irem naz

irem naz Canım OĞLUM Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    çok abartıyorsun..eşin seninle evlilimi evli gerisi önemli değil..bence kıskanıyorsun ,halası tabiki evine gidecek buna karışmaya hakkınız yok..

18. 18 Ağustos 2009
  19. dilarem

dilarem erdim,serdim :) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    Bana da amcamın oğlunu düşünmüş vakti zamanında yengem ve bu fikrini amcama açma gafletinde bulunmuş,amcam zaten sağolsun kötekçi,bi temiz dövmüş yengemi
    Bu arada bu olayı eşime anlattım ve ben haaala amca oğlumla görüşüyorum,vay zavallı kocacım:1closedeyes: