Evlenmeden önce mutlaka okuyun!

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve dagci tarafından 21 Eylül 2010 başlatılmıştır.

  21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 1. dagci

  dagci bal peteklerim Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  3.920
  Beğenildi:
  4.349
  Ödül Puanları:
  163
  ]Aman ne güzel...opuyorumnanaktan Rüyalarınızın erkeğiyle evlenmek üzeresiniz. İki tarafın aileleri birbirleriyle tanıştılar. Nişan yüzükleri takıldı. Nikah, düğün hazırlıkları başladı. Müstakbel eşinizle birlikte yaşayacağınız ev de hazır. Hatta bu evin eşyası yerleştirildi bile.

  Kısacası her şey mükemmel. Doğrusu bundan iyisi can sağlığı! Ama unutmayın, madalyonun öbür yüzü de var. Kendinizi dünyanın en mutlu kadını ilan etmeden önce, biraz düşünün.

  Her güzel şeyin, bir de hoşa gitmeyecek yanı olabilir. Evlilikte de her şey yolunda giderken beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz.


  Şunu hiç unutmayın: Aileler, çocuklarının evlenmek istedikleri kişilerde mutlaka bir kaç kusur bulurlar. :eek:lmaz:

  Özellikle annelerin gözünde evlatları herkesten üstündür. Ve bu üstün gençlere layık eşin bulunması çok zordur , hatta imkansızdır. Eşlerin balayından sonra yüzyüze gelecekleri en önemli gerçek, anneler, babalar ve kardeşlerdir.

  Bazı gençlere, evlenmek istedikleri kişilerin aileleri konusunda uyarıda bulunmak isteyenlere şöyle bir klişeleşmiş cevap verilir: ‘Ben onun ailesiyle değil, kendisiyle evleniyorum. Ailesinden bana ne?’

  Bu düşünceyle evlilik hayatına başlayanları acı sürprizler bekler. Kadın da erkek de, nikah defterini imzalarken, aynı zamanda yeni bir aileyle de içiçe yaşamayı kabul etmiş demektir.

  Bu gerçeği aklınızın bir köşesine yazmadan evliliğinizi başlatırsanız, acı sürprizlerle karşılaşabilirsiniz.

  Anneler devreye girerse fena alsanaalsanasmile

  İki ailenin evlilik yoluyla birbirine yakınlaşması bazan çok büyük sorunlara neden olur. Aileler arasındaki kültür, gelenek görenek farkı, kısa sürede kendini belli eder. Dünürler, savaşa başlamaya adeta can atarlar. Her şey, annelerin, kendi çocuklarının üstünlüğünü sıralamalarıyla başlar.

  Birbirlerini çok da iyi tanımayan iki ailenin uyum içinde örnek bir dostluk kurması, tarafların isteğine ve çabasına bağlıdır. Genellikle kadının ailesi, saldırıya maruz kalır. Erkeğin ailesi, kadının ailesine baskı yapmak için fırsat kollar.

  Erkeğin annesi, oğlunun evinde kendini bir imparatoriçe gibi hisseder.:eek:Geline emirler yağdırır. O evde yapılan her işe kusur bulur. Kadın, kendi evinde, kocasının annesi dahi olsa, başkasının istekleri doğrultusunda davranmaktan hoşlanmaz.

  Kadının ve erkeğin ailesi, evliliğin ilk günlerinden itibaren birbirleriyle rekabete ve iktidar yarışına girişirlerse, olan genç evlilere olur.

  Günlerini stres içinde geçiren karı koca da zamanla ailelerinin etkisi altında kalmaktan kurtulamazlar.:senağlama

  Aile dikkate alınmalı :bilmiyorumkismile

  Kadın da erkek de evlenirken bir gerçeği kabullenmek zorunda. Evlilik sadece bir kadınla bir erkeğin hayatını birleştirmesinden ibaret değildir. Bu birleşmeyle iki aile birbirine akraba olacaktır. Başlangıçta bu gerçek dikkate alınırsa, ailelerin gençlere fazla karışmaları da büyük ölçüde önlenebilir.

  Kadın, ‘ben eve gidiyorum’ dediği zaman, annesiyle babasının yaşadığı evi kastetmemeli. Erkeğin de ‘bizim ev’ dediği zaman, ailesinin evinden değil, kendi evinden sözetmesi beklenir.

  Ailesinden bu anlamda kopamayan çiftlerin, kendi evlerindeki hayatlarını da ayrı evlerde oturan aileler kontrol altında tutar. Ve o evde kavga, gürültü hiç eksik olmaz.

  Genellikle erkeğin annesi, oğlunun evine hükmetmeye meyillidir. Kadının annesi de damadını hep kendi kocasıyla kıyaslamaya ve gençlerin düzenini eleştirmeye meraklıdır. Annelerin saltanatına son vermek gençlere düşüyor.

  Daha da doğrusu, baştan, annelerin yeni evlilerin hayatına fazla girmelerine meydan vermemek. Kadın, kocasının ailesine yeterince saygı göstermeli.

  Ama o ailenin koşullarını kendi evinde sürdüremeyeceğini davranışlarıyla belli etmeli. Erkek de, eşinin ailesine saygılı davranmalı.

  Eşlerin, en küçük anlaşmazlıkları, ailelerine anlatıp onlardan yardım istemeye kalkışmaları, aileler savaşının kızışmasını sağlamaktan başka bir işe yaramaz.

  Evlilik, aileler birliğinin bir koludur. Aileler birliği ne kadar uyumlu olursa, evlilikte de sorunların yaşanmasına da o kadar seyrek rastlanır. Evlilikte politikanın büyük önem taşıdığını vurgulamak istiyoruz. İki yabancı aile, iki yabancı ülke gibidir.

  Çıkarlar gereği, bu iki ülkenin uyumlu bir ilişki içinde olması gerekir.:vereliniortak​
   
 2. 21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 3. melek_21

  melek_21 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Şubat 2010
  Mesajlar:
  656
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  çok doğru...
   
 4. 21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 5. scheker

  scheker herseyin hayirlisi... Üye

  Katılım:
  24 Kasım 2009
  Mesajlar:
  3.226
  Beğenildi:
  143
  Ödül Puanları:
  163
  evliligin mutlu yönünü görürmüyüm bilmiyorum ama
  daha tesebbüste bile bulunsam ona bile pisman ediyolar insani
  orasi cok dogru evlenmeden bir ton sorun cikiyo evlendiginde neler cikar kim bilir
   
 6. 21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 7. eslaaa

  eslaaa Aktif Üye Üye

  Katılım:
  3 Eylül 2010
  Mesajlar:
  958
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  41
  mikemmel bir yazı,alkisalkisalkis mikemmel bir anlatım olmuş parmaklarınıza sağlık:)
   
 8. 21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 9. dagci

  dagci bal peteklerim Üye

  Katılım:
  7 Ekim 2009
  Mesajlar:
  3.920
  Beğenildi:
  4.349
  Ödül Puanları:
  163
  canım alıntıdır,eklemeyi unutmuşum.:eek:
   
 10. 21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 11. Laale

  Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

  Katılım:
  13 Nisan 2007
  Mesajlar:
  19.290
  Beğenildi:
  21.350
  Ödül Puanları:
  363
  Bir sayfa forward yazıyla evliliğimizi güzelleştirmek kolay olsaydı keşke..:nazar:
   
 12. 21 Eylül 2010
  Konu Sahibi : dagci
 13. Çenebaz

  Çenebaz Yeni Üye Üye

  Katılım:
  8 Ocak 2009
  Mesajlar:
  11.525
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  0
  İçerik nedeniyle konu taşınmıştır.