Evlenmek için okulumun bitmesini beklemeli miyim?

Konusu 'Aşk Hikayelerimiz/Dertlerimiz' forumundadır ve zebbra tarafından 6 Şubat 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    6 Şubat 2010
    Konu Sahibi : zebbra
  1. zebbra

zebbra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar bu konuyu aileme açmadan önce sizinle paylaşmak istedim..
    Ben 21 yaşındayım ve okuyorum. Erkek arkadaşım var askerden yakında gelcek. Biz 5senedir beraberiz ve askerden gelince istemeye gelmek istiyorlar. Söz nişan 2 yılda evlenmek istiyoruz fazla geciktirmeden. Çünkü evlendiğimizde 7 yıllık bir flörtümüz olcak. Sorun şu ki ben daha hazırlıkta okuyorum ve okulumu bitrmeme 4 yıl var.
    Ne yapmalıyım arkadaşlar okulumun bitmesini bekleyip 10. yılımızdamı evlenmeliyiz? Evlilik ile okulun bir arada yürümesi mümkün mü?
    Umarım bana yardımcı olursunuz..

Son düzenleyen: Moderatör: 3 Kasım 2010
  2. 6 Şubat 2010
  3. Metaphora

Metaphora Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    108
    okulun bitmeden evlenme,önce bişeyleri oturtun,evlilik için acele etmeyin,

4. 6 Şubat 2010
  5. ema1

ema1 Hayat, sen plan yaparken başına gelenlerdlr Pro Üye

Beğenildi:
    7.389
    Ödül Puanları:
    238
    seven erkek bekler güzelim ,beklesin sen niye zorluk çekesin :eek:lmaz:

6. 6 Şubat 2010
  7. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim sevgilin askerden geldikten sonra ne is yapacak?
    Eger cok iyi bir isi varsa, maddi anlamda sorun cekmeyecekseniz, okul ile evliligi bir arada yürütürüm diyorsan yürür.
    Benim bir cok arkadasim okurken evlendiler. Ama tabi burda devlet okuyanlari maasa bagliyor. Yetiyormu, yetmiyor belki ama esleride calistigi zaman yürüyor bir sekilde.
    Bence sen kendine sor bu soruyu, iki ayri sorumlulugu bir arada yürütebilirmisin sor kendine.
    Ben kendi acimdan baktigim zaman yürütemezdim diye düsünüyorum, ama yapanlar var.

8. 6 Şubat 2010
  9. evlenince okul masraflarınızı aileniz mi ödicek? evlende çok iyi para kazansın seni okutsun kocan. güzel evlerde yaşatsın seni.. daha söz var nişan var bisürü şey.. o zaman düşünürsün bunları.. ama en iyisi okulunun bitmesi mesleğini eline aldıktan sonra evlenmen...

10. 6 Şubat 2010
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    okuma azmin var mi? yani demek istedigim aslinda hayallerindeki bir bolumumu okuyorsun yoksa oylesine bi yer yazdin okuyorsun gidiyor mu?
    evlenmek buyuk is canim sevgilinle eve cikmaya benzemiyor. aileler gidip gelmeler misafirler, yani tahmin edemeyecegin o kadar cok yeni sey eklencek ki hayatina. okul belki gereksiz bir sure sonra da fuzuli gelebilir.
    onemli olan kac senelik iliskin oldugu degil inan universteyi bitirmek senin bakis aciini cok genisletecektir, karsindaki insani daha fazla tanima firsati verecektir.
    eger hayallerindeki bolumu okumuyorsan 2 sene kala evlen ama goze alarak evlen derim cocuk sahibi olmayi kazara hamile kalmayi bunlarin hepsinin hesabini yap yani para meselesi de olcak isin icinde.
    ama yok hayallerindeki bolumu okuyorsan mezun olur olamz meslegimi yerine getirmek istiyorum diyorsan bence evliligini bir kac sene daha ertele, evliligin seni hayallerinden etmesine izin verme.

12. 6 Şubat 2010
  13. prometheus

prometheus Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    77
    Ödül Puanları:
    108
    Canım ben de 8 aylık evliyim ve bu yıl 2. üniversiteme başladım..opuyorumnanaktan
    Eğer maddi açıdan bir sorun yoksa eğer çok rahat oluyor..
    Benim karışanım görüşenim yok,ders çalışma şartlarım çok müsait,eşim niye yemek yok,niye temizlik yapmadın demez..Bir nevi ev arkadaşı gibidir..kaydirigubbakcemile5
    Ancak şöyle de bir durum var ki eşinin ailesine,yakınlarına karşı illa ki bir sorumluluğun olacak..
    Mesela ben bu sene bayramlardan,nikah ve düğünlerden illallah ettim..kafamçokkarıştı
    Bekar olsam bayramda tek ailemin yanında ders çalışırım ama şimdi kayınvalidemlere gitmesek olmaz,annemlere gitmesek olmaz,birine gitsen diğeri darılır..mafoldumben
    Üstelik her iki aile de farklı ülkelerde yaşıyor..akannehir
    Nikahlar,düğünler şehir dışında oluyor..Vize-final dönemine denk geliyor,gitmesen olmuyor.
    Eşim yalnız gitse şimdi yeni evliyiz,araları mı bozuk diyecek çevremizdekiler..alsanaalsanasmile
    Bu anlamda zor oluyor..
    Bir de işin başka bir boyutu var ki sen artık çevrene karşı daha sorumlu hissediyorsun kendini..
    Bekarken evim tozlu olsa o kadar gocunmuyordum ama evliyken biraz daha dikkatli olmak zorunda hissediyor insan kendini,neden bilemedim..fisfisfis
    Bence rahatını hiç bozma canım..
    Zaten Allah nasip etmişse uzuuun yıllar birlikte olacaksınız..
    Şu tatlı günlerin keyfini çıkar derim ben..

14. 6 Şubat 2010
  15. zebbra

zebbra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet ben istediğim bölümde okuyorum bunun için çok uğraştım. Ailem evlenene kadar her türlü masrafımı karşılayacağını söylemişti ve eminim ki evlensem bile gene harçlığımı cebime koyarlar ama ben o kadar vicdansız olamam. Erkek arkadaşım ticaretle uğraşıyor ailesiyle beraber güzel bi işi var . Kendisi zaten okul masraflarımı karşılayacağını sölüyor yani ben maddi bi kaygıda değilim. Beni bi ömür bekleyeceğini biliyorum bi zorlama yok bende çok istiyorum. Bilmiyorum..

16. 6 Şubat 2010
  17. Sensible

Sensible Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    97
    Ödül Puanları:
    108
    Canim seneye nisanlansaniz, bir yil nisanli kaldiktan sonra evlenseniz, 2 yil gecmis olur. Üniversiteyi bitirmenede 2 yil kalir. Cok uzun süreymis gibi geliyor ama inanki vizir vizir geciyor.

18. 6 Şubat 2010
  19. zebbra

zebbra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende kabul ediyorum beklemenin daha doğru bi karar olcağını. Şu an 1 veya 2 yıllık bi ilişkim olsa kesinlikle evlenmek istemem okuyorken. 4 yıl sonra okul bitecek sonra iş derdi başlayacak iş bulup evleneyim diye düşüncem.. Sırf geç üniversite okumaya başladım diye 5 yıldır heycanla beklediğim bişeyi ertelemek istemiyorum. Ne yapacağımı bilmiyorum offf

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.