evlenmek üzere olanlar bana yardımcı olabilirmi?

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve EU1 tarafından 19 Kasım 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    19 Kasım 2008
    Konu Sahibi : EU1
  1. EU1

EU1 Guest

Öncelikle herkese merhaba ben bu sitede yeniyim bu konu daha önceden açıldımı bilmiyorum açıldıysa özür dilerim.. Evlenmek üzereyim, müstakbel eşimi seviyorum,mutluyum. Ama ailesini hiç istemiyorum onlarda beni istemiyorlar. Onların yanında kendimi çok yalnız hissediyorum zaten çok soğuk insanlar nasıl davranacağımı şaşırıyorum. Bir de annemlerden ayrılmayı hiç istemiyorum. Sorumluluklar çok ağır geliyor bazen kendime şaşırıyorum evlenmek üzere olan ben miyim diyorum.. Eşimden vazgeçemiyorum evlenmekde istiyorum ama ailesiyle bir arada olmak istemiyorum bırakın bir arada olmayı yüzlerini görmek dahi istemiyorum ne yapmalıyım?

2. 19 Kasım 2008
  3. EU2

EU2 Guest

ozaman sen ne istediğini tam olarak bilmiyorsun güzelimm

4. 19 Kasım 2008
  5. NohutluPilav

NohutluPilav :)))))))))))))))))))))))) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    ne kadar soguk olurlarsa olsunlar onlara güler yüz göstermek zorundasın tabi bu benım fikrim GÜLÜ SEVEN DİKENINE KATLANIR banel ama çok yerinde bir sözdür
    ailenden ayrılmak istemıyorsan eşine söyle iç güvey alın
    evlilik dedigimiz sadece eşinle geçen bir ömür değil ailesinide düşünmek zorundasın tabi oda senin aileni....

6. 19 Kasım 2008
  7. EU2

EU2 Guest

benim anlamadığım şuu eşin olucak kişiyi çok seviyosun ama sen onu doğuran büyüten yetiştiren aileyi sevmiyor istemiyorsunn nedeniyse seni istemiyorlar diye öylemii?? Kendini sevdirmeye çalışacak kendini onlara kanıtlicak kişi sensin canım neden zoru görünce bende istemiyorum diyorsun?? Eşin senin aileni istemese üzülmezmisin biraz empati kur tatlım

8. 19 Kasım 2008
  9. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    aynı evdemi yaşıyacaksınız evlenince :uhm:
    böyle ise durum zorr demek

10. 19 Kasım 2008
  11. tatu

tatu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu forum kayınvalidesini istemeyen ve sevmeyenlerle dolu canım...
    ama ne yazıkki herkes sevmese de kabullenmek zorunda....
    tek sevmeyen sen değilsin...
    bir derdim var bölümünü okursan dolu sevmeyenler....
    eğer sevdiğin adamı doğurmuş ve büyütmüş bir kadınsa bu kabul etmek zorundasın...
    sevmeni kimse beklemez ama saygı duy....
    ya bu deveyi güdersin ya bu diyardan gidersin....
    evlilik böyle bişey işte canım...
    hayatın gerçekleri
    ...mirmirmirmir

12. 19 Kasım 2008
  13. talin

talin Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    konunuz olması gereken bölüme taşınmıştır
    bilginize

14. 19 Kasım 2008
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kusura bakmada eşinin ailesinin yüzlerini bile görmek istemeyen birini nasıl isteyebilirler ki.Ben onları istemiyorum onlar da beni demişsin. Herşey karşılıklı. Demekki senden güleryüz görmemişler ki soğuk davranışlar. Ne bekliyorsun ki. Müstakbel eşinn ailesini bırakıp içgüveyi gelmesini mi...
    Yaşın herhalde küçük, olaylara çok basit yaklaşmışsın. Sadece eşinle değil ailesiyle de evleniyorsun, sırf eşinden dolayı onlara gereken saygı ve sevgiyi göstermek zorundasın. Evliliğin sorumluluklarını kaldıramayacağını düşünüyorsan da bu evlilik işini ertele derim....
    Zaten söylediklerinden de evlenmek için gereken olgunlukta görünmüyorsun.

16. 19 Kasım 2008
  17. KaRDeLeN1982

KaRDeLeN1982 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Birliktemi oturacaksınız evlendiğinizde?İlk önce bunu cevaplarsan ii olur...Diyelimki aynı evde yaşıycaksınız yukarda bir arkadaşımın dediği gibi gülü seven dikenine katlanır...Her evlilikte böle durumlar yaşanır...Sanırım sen çok rahat yetişmiş bir kızsın...Evde canın istediği saatte kalkan ne biliyim neşeli cıvıl cıvıl bir yapın varki sana evlilik bu denli ağır geliyor...Ve kaynana olayı seni kasıyor ...

Bak canım hiç bir ilişki 4/4 lük değildir...Seviyosan eş adayını annesine babasını sevmek zorunda değil ama saygı duymak zorundasın...Eşinin yapısı bence en önemli olan şey...Sana arka çıkan bir tipse hiç korkma derim ailede kimmiş vız gelir...Onlar soğuk olsun boşver eşin sana sımsıcak olsun tatlım benim:)

18. 19 Kasım 2008
  19. ardiboozn

ardiboozn Güleysa Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba (DİKKATLE OKUMANI RİCA EDERİM)
    sadece şunu söylemek istedim.
    benide eşimin ailesi hiç istemedi hatta eşim çok ciddi sorunlar yaşadı ailesi ile
    hatta beni istemeye müdürü ile geldi.
    istesem çok rahat eşimi tamamen onlardan uzaklaştırır bir daha görüşmelerini bile tamamen ortadan kaldırırdım ama ben öyle yapmadım.
    tam 28 gün nişanlı kaldım ve bu süre zarfında kayınvaldemi yani annemi aradım ve ona kendimi anlattım.onun sadece bir tane gelini olduğunu (eşim tek oğlan) ben tanımak için bana bir şans vermesini istedim.
    ve düğün günü gördüm kayınvaldemi canım ben ama hiçbir şeyi takmadım.
    düğün günü o telefondan sonra ilk kez görmüştü beni
    ve ondan sonra ayrılamadı benden :)
    şu an gün içinde sesimi duymasa rahat etmez o kadar birbirimizi seviyoruz kendi annem kıskanır durumda.
    anlayacağın pes etmek kolay ben kaçıp kolayı değil zor olanı seçtim.
    şimdi eşim eşimin ailesi çok mutluyuz
    umarım aynı yoldan gelirsin arkadaşım

sevgiler.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.