evlenmekten bile soğudum!

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve dennis_dennis tarafından 31 Ekim 2010 başlatılmıştır.

31 Ekim 2010
    Konu Sahibi : dennis_dennis
  1. dennis_dennis

dennis_dennis Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhabalar..
    forumu şöyle bir okuyunca benimle aynı sorunları yaşayan çok insan gördüm. ama yine de bizzat benim için yapacağınız yorumlara çok ihtiyacım var..

ben nişanlıyım. yaklaşık 8-9 ay sonra evleneceğim.. nişanlım da ben de çalışıyoruz ama aldığımız maaşlar belirli.. bizim nişanlılığımızın başında nişanlımın ailesi ( bu arada onlarım 3 katlı bir evi var. birinde kendileri birinde amcası birinde de kiracı var) kiracının olduğu evin oğullarının olduğunu defalarca kez söylediler. ama geçen yıl bu konuları biz açtığımızda annesinin içine şeytan kaçmış gibi( çok ayıp ama ne yazık ki tam tabir bu) evdeki kira gelirinden (300 TL) mahrum olmak istemediğini daha arkada bir çocuğunun daha olduğunu bu sebeple kirada oturmamızı söyledi. biz de tabiki karşı çıktık. sonuçta 1 tane oğulları var ve küçük kardeşi henüz 10 yaşında üstelik kız çocuğu ayrıca amcasından da cüzzi de olsa bir kira alıyor. yani tamamen işi yokuşa sürmekti amaç. sonra biz itiraz edince e işte sorun olur yakın olunca uzak olalım uzak filan demeye başladı. hala sinirlerim zıplıyor düşündükçe. sonrasında bize o zaman size buranın kirasını vereyim başka yerde oturun dedi. konu benim yanımda açılınca ben de dayanamayıp ağzımı açtım" anne sen karşında çocuk var zannediyorsun heralde. bi kaç ay sonra o parayı bize vermeyeceğinden adım gibi eminim." dedim. hayır yanlış düşünüyorsun dahi demedi çnkü doğru düşünüyordum.
    snra babası bize kıyamadığı için anneyi ikna etti ve karara bağlandı orada oturmamız.
    ama hala içimde bir huzursuzluk var. yalnız orada oturmamız şart çnkü bu kazandıklarımızla kirada yaşamamız imkansız.

bir de sorun çıkararak her istediklerini elde edemeyeceklerini birinin göstermesi gerekiyor aslında onlara. yani biz problemden hoşlanmayan insanlarız. ama onlar problemli davranışlarıyla bizim içimize kurt düşürüyorlar.
    nişanlımla zaman zaman konuştuğumuzda orada yaşarsak başımız ağrır mı ki diye konuşuyor ama bir sonuca varamıyoruz!

ama onların maddi durumları gayet iyi. 3 tane evleri var. tamamen para hırsından bizim kiraya çıkmamız ve sonrasında darlık çekmemiz aptallık olur bence. bir de sabah akşam çalışacağımız için görüşemeyeceğiz bile aslında. ayrıca dediğim gbi tüm hayatım boyunca gözlemlediğim üzere sorun çıkaran insanlar hep istediklerini bu yolla elde etmeye alışmış oluyorlar ne yazık ki.. belki de buna izin vermek istemiyorum. uzakta da olsak çıkacak olan sorunun çıkacağını düşünüyorum.

kızlar yarım edin lütfen!! belki de ona gerçekleri ben göstermeliyim!! bu kadar olmaz! bağır çağır sonra istediğini elde et..

2. 31 Ekim 2010
  3. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Ben senın yerınde olsam evlılıgı bıraz ertelerdım para bırıktırırdım
    Kayınvaldenın apartamanında oturacaksın sureklı sorun olacak uzaga tasının kucuk ev tutun evlıgınıze karışmasın kımseden bırsey ıstemeyın kımsede sızden ıstemesın....

4. 31 Ekim 2010
  5. dennis_dennis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yanıtın için teşekkür ediyorum. ama biz yaklaşık 2 yıldır nişanlıyız. yani artık beklemek istemiyoruz. biz de şey die düşündük; orada biraz idare ederi o arada para biriktirir üstünü filan da krediyle tamamlar bir ev alırız.
    ama sanırım oklar yine de bir zaman orada yaşamayı işaret ediyor!

anlamıyorum hakkaten neden böyle yapıyor insanlar...

6. 31 Ekim 2010
  7. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.627
    Ödül Puanları:
    363
    Çoook yanlış çoooooook!!!
    Daha kira verecek paranız bile yokken evlenmeye kalkışmak da neyin nesi?
    Ailenin evi olmasaydı ömür boyu sevgili olarak mı devam edecektiniz hayatınıza?
    Aile evi vermek zorunda değil ki vermek istememişler,sonra kavga gürültü(ki ben kendi ailemden bile bişiy istemeyemezken siz kimsiniz ki nişanlı sıfatıyla ev kavgası yapıyorsunuz) olur çıkmış!!!
    Şimdi istenmediğiniz yerde ne kadar huzurunuz olur onu düşünün bence!

8. 31 Ekim 2010
  9. kibela24

kibela24 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Sımdıden sorunlar cıkıyorsa evlenınce dahada cıkacak...

Kadın parayı sevıyor bellı kı dugunde takılan takılar falan...

10. 31 Ekim 2010
  11. dennis_dennis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    sizin ailenizden birşey isteyemememinizn nedenini bilemem ama biz 3 yılda neredeyse bir anne kızdan farksızdık ve onlar bu konuyu benim yanımda konuşmayı seçerek benim o konularda bir yabancı olmadığımı zaten kabullenmiş görünüyorlar. belki de yaşam tarzını bilmeden yorum yanlış. ayrrıca o zaman milyarlar kazanmayan insanlar ewlenmemeli sevgili kalmalı. bu ülkede asgari ücretle yaşayanlar güzel hiçbirşeyi haketmiyorlar çünkü....o yüzden evlenemezler de!!!

12. 31 Ekim 2010
  13. jenesuisquunechanson

jenesuisquunechanson Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    421
    Ödül Puanları:
    188
    İki maaşla kira ödeyerek geçinememekten bahsederken ev alacak birikimi yapabileceğinize inanıyor musunuz?

Kayınvalidenin dibinde yaşamak için çabalamaktansa bence evliliği erteleyip biraz daha kendi ayaklarınızın üstünde durabilecek duruma gelmelisiniz diye düşünüyorum. Hâlâ başkalarına bel bağlayacaksanız neden evleniyorsunuz?

14. 31 Ekim 2010
  15. dennis_dennis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31

16. 31 Ekim 2010
  17. dennis_dennis

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yani aslına bakarsan o tartışma orada yaşandı ve bitti. banim şahsıma söylenen hiçbirşey yok ayrıca takıda filan da gözü yok. esasında öyle bir insan değildir ama dediğim gbi o am büyü yapılmış gbiydi..:KK53:

18. 31 Ekim 2010
  19. zal

zal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    doğru düşünmüşsün baştan işini sağlama almn lazım